Додаткова копія: Деякі питання колегіальних робочих органів з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

16.03.2015

м. Київ

N 299

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 березня 2015 р. за N 356/26801

Деякі питання колегіальних робочих органів з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання

Відповідно до статті 45 Закону України "Про вищу освіту" (Закон N 1556-VII), підпункту 5 пункту 4 (Постанова N 630), підпунктів 1 (Постанова N 630), 3 пункту 6 Положення про Міністерство освіти і науки України (Постанова N 630), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, з метою забезпечення об'єктивного оцінювання сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Положення про предметну фахову комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти;

2) Положення про експертну комісію з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів, при Українському центрі оцінювання якості освіти (Положення N 299);

3) Положення про експертну комісію з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються як державна підсумкова атестація, при Українському центрі оцінювання якості освіти (Положення N 299).

2. Департаменту вищої освіти (Коровайченко Ю. М.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Совсун І. Р.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

С. Квіт

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
16 березня 2015 року N 299

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 березня 2015 р. за N 356/26801

ПОЛОЖЕННЯ
про предметну фахову комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти

1. Це Положення визначає основні завдання та особливості діяльності предметної фахової комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі - предметна фахова комісія).

2. Предметна фахова комісія створюється з метою визначення передумов для об'єктивного оцінювання сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета.

3. Предметна фахова комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, у тому числі цим Положенням, а також актами Українського центру оцінювання якості освіти.

4. До основних завдань предметної фахової комісії належать:

1) створення передумов для об'єктивного оцінювання сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання;

2) ухвалення правильних відповідей до завдань сертифікаційної роботи у день проведення зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета.

5. До складу предметної фахової комісії входять:

1) фахівці з числа працівників Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України (за згодою), Національної академії педагогічних наук України (за згодою), Українського центру оцінювання якості освіти;

2) педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів (учителі вищої категорії, учителі-методисти);

3) науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів.

6. Персональний склад предметної фахової комісії (не менше семи осіб) затверджується наказом Українського центру оцінювання якості освіти.

7. Організацію роботи предметної фахової комісії забезпечує її голова, який обирається на першому засіданні цієї комісії та не може бути працівником Українського центру оцінювання якості освіти.

8. Підготовку до засідань предметної фахової комісії забезпечує відповідальний секретар, який є працівником Українського центру оцінювання якості освіти та входить до складу комісії.

9. Український центр оцінювання якості освіти забезпечує умови для функціонування предметної фахової комісії.

10. Рішення предметної фахової комісії приймається більшістю голосів за умови присутності на засіданні не менше двох третин від загальної кількості членів комісії. У разі рівної кількості голосів "за" та "проти" приймається рішення, яке підтримав голова предметної фахової комісії.

11. Рішення предметної фахової комісії оформлюється протоколом, який підписується всіма членами цієї комісії та передається директору Українського центру оцінювання якості освіти.

12. Документи, необхідні для роботи предметної фахової комісії, зберігаються протягом одного року.

13. Залучення фахівців до роботи у предметній фаховій комісії здійснюється відповідно до статті 45 Закону України "Про вищу освіту" (Закон N 1556-VII).

 

Директор департаменту
вищої освіти

Ю. М. Коровайченко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали