Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


 

Для завершення реформи центральних органів виконавчої влади Мін‘юст пропонує зміни до законодавства про реєстрацію юросіб

 

8 жовтня 2012 года

Міністерство юстиції виносить на громадське обговорення зміни до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Основною метою законопроекту є завершення реорганізації центральних органів виконавчої влади, які в результаті адміністративної реформи знаходяться на сьогодні на стадії припинення.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, у процесі реалізації Указу Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» виникли проблемні питання під час проведення державної реєстрації припинення центральних органів виконавчої влади. Проблемні питання стосуються центральних органів виконавчої влади, які знаходяться на стадії припинення, та є засновниками інших юридичних осіб або мають відокремлені підрозділи.

У цьому зв‘язку, зазначив Міністр, передбачається внести зміни до статей 35 та 37 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Так, статтею 37 указаного Закону України визначено, що державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, якщо в Єдиному державному реєстрі щодо юридичної особи, що припиняється, містяться відомості про те, що вона є учасником (власником) інших юридичних осіб та/або має не закриті відокремлені підрозділи.

При цьому, наприклад, загальна кількість державних підприємств, установ, організацій та об’єднань, що належать до сфери управління Міненерговугілля, та господарських товариств, щодо яких Міненерговугілля здійснює управління корпоративними правами держави складає 491, з яких значна кількість знаходиться на різних стадіях припинення своєї діяльності.

Крім того, відповідно до частини другої статті 35 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», забороняється проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, щодо якої прийнято рішення щодо припинення, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

Зазначені питання, за словами Міністра юстиції, ускладнили виконання Указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Тому, зміни до законодавства покликані забезпечити проведення державної реєстрації припинення центральних органів виконавчої влади, які є учасниками (власниками) інших юридичних осіб.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали