НАРОДНІЙ КОМІСАРІЯТ ЮСТИЦІЇ УСРР

ПОСТАНОВА

від 15 вересня 1926 р.

Харків

Інструкція до застосовання складеної між СРСР та Німеччиною "Угоди про третейські суди у торговельних та инших цивільних справах"

1. Третейські угоди між українськими сторонами і німецькими про розгляд справ у порядкові третейського суду, коли вони відповідають складеній з Німеччиною "Угоді про третейські суди в торговельних та инших цивільних справах", визнається за дійсні незалежно від того, чи їх завбачено в самій угоді чи окремо.

2. Наявність такої третейської угоди виключає розвязання спору в судових установах, оскільки в ній не зазначено нічого иншого.

3. Суб'єктами третейської угоди можут бути як фізичні особи, як і всякого роду особи юридичні, до яких повинно віднести господарчі органи УСРР, а, згідно з арт. 14 цієї "Угоди", чинність її поширюється й на державу й її органи (Торгпредство й т. д.).

Ознакою, за якою юридична особа підлягає чинності цієї "Угоди", є місце, де засновано юридичну особу, а тому, напр., всяка юридична особа, що її засновано в Німеччині, належить до тих юридичних осіб, що їх завбачено цією "Угодою".

4. Правила арт. 1 "Угоди" не поширюється на спори про землекористування що до земель на території УСРР, але поширюється на спори про користування землями на території Німеччини.

5. Що до концесійних договорів, як складених до надання сили цій "Угоді", в яких встановлено инші, як в ній, умови третейського розгляду, як і майбутніх концесійних договорів, повинно застосовувати постанови, що їх в цих концесійних договорах зазначено.

6. При наявності в третейських записах умов, зазначених в арт. 2 "Угоди", відсутність инших, хоч би їх і вимагалося, згідно з законами УСРР, не позбавляє цих записів сили.

7. Постанови третейського суду, що їх складено не одноголосно, а звичайною більшістю голосів, мають таку ж силу, як і видані одноголосно.

8. Виконання третейських постанов провадиться в загальному порядкові чинного законодавства УСРР.

 

Т. в. о. Народнього Комісара Юстиції та
Генерального Прокурора Республіки

МИХАЙЛИК

Член Колегії НКЮ,
Зав. Відділу Судоустрою та Догляду

ПОДОЛЬСЬКИЙ

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали