Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


 

Кабмін пропонує гуманізувати Кримінально-виконавчий кодекс

 

21 грудня 2012 года

Кабінет Міністрів пропонує гуманізувати Кримінально-виконавчий кодекс України в частині умов відбування покарання засудженими до обмеження волі та позбавлених волі на певний строк. Відповідні зміни, що розробляло Міністерство юстиції, були ухвалені 19 грудня на урядовому засіданні.

Передбачається, що реалізація указаних змін сприятиме гуманізації кримінально-виконавчого законодавства України, та приведе його у відповідність до міжнародних стандартів захисту прав та законних інтересів засуджених.

Так, Кабінет Міністрів пропонує дозволити засудженим до обмеження волі, а також засудженим до позбавлення волі, які тримаються в дільниці соціальної реабілітації, мати при собі та користуватися мобільними телефонами та аксесуарами до них. Дана ініціатива пояснюється тим, що таким засудженим Кримінально-виконавчим кодексом дозволено носити цивільний одяг, користуватися грошима без обмежень та цінними речами.

Також пропонується надавати можливість здійснювати телефонні розмови засудженим, які відбувають стягнення у дисциплінарних ізоляторах, карцерах або переведені до приміщення камерного типу. Така можливість надаватиметься у якості виховних заходів, а також у разі виникнення виняткових особистими обставинами (смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого, стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім’ї).

Змінами передбачається також урегулювати порядок надання засудженим до обмеження волі тривалих побачень, зокрема надавати право на позачергове тривале побачення для реєстрації шлюбу.

Передбачається можливість переведення засуджених до довічного позбавлення волі, які відбули двадцять років покарання у приміщеннях камерного типу, до звичайних жилих приміщень колонії максимального рівня безпеки і тримання їх серед інших засуджених.

Також, урядовим законопроектом пропонується закріпити у Кодексі вичерпний перелік заборон щодо засуджених, які на сьогодні визначені підзаконними нормативно-правовими актами. Пропонується упорядкувати короткочасні виїзди за межі виправних і виховних колоній.

Пропонується врегулювати питання спілкування дитини, яка перебуває у будинку дитини при виправній колонії, з родичами. Таким чином планується забезпечити дотримання статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини.

Крім того, на реалізацію принципів, проголошених у статті 9 Конвенції про права дитини, пропонується вилучити норму, яка передбачає можливість скасування перебування дитини в будинку дитини після досягнення нею трирічного віку, у разі злісного порушення матір'ю вимог режиму відбування покарання. Така ініціатива пояснюється тим, що недотримання засудженою жінкою вимог режиму не може бути підставою для розлучення її з дитиною, яка може утримуватися в будинку дитини при виправній колонії.

З метою узгодження положень Кодексу з пунктом 60 розділу J «Розширення кола спілкування неповнолітніх» Правил ООН, згідно з яким кожен неповнолітній повинен мати право на регулярні і часті побачення, в принципі раз на тиждень і не менше разу на місяць, пропонується не обмежувати засуджених неповнолітніх у короткострокових побаченнях та надати можливість мати тривалі побачення один раз на місяць (існуюча норма передбачає тривале побачення один раз на три місяці).

Передбачається, що реалізація урядового законопроекту сприятиме захисту прав та законних інтересів засуджених до покарань у виді обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі, а також дозволить гуманізувати умови їх утримання в установах виконання покарань України.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали