Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


 

Кабмін затвердив порядок зберігання речових доказів відповідно до нового Кримінально-процесуального кодексу

 

19 листопада 2012 года

Кабінет Міністрів на своєму засіданні у понеділок, 19 листопада, затвердив порядки зберігання речових доказів стороною обвинувачення. Проект відповідної постанови був розроблений Міністерством юстиції з метою унормування указаних порядків з положеннями нового Кримінально-процесуального кодексу України.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, у положеннях постанови головною умовою зберігання речових доказів визначається можливість забезпечення збереження їх істотних ознак та властивостей, завдяки яким вони мають доказове значення для цілей кримінального провадження.

Так, зокрема, унормовано порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.

Також приведено у відповідність з новим Кодексом порядок передання на зберігання тимчасово вилучених під час кримінального провадження документів, які посвідчують користування спеціальним правом (право керування транспортним засобом або судном, полювання, на здійснення підприємницької діяльності).

Крім того, унормовано порядок компенсації процесуальних витрат у разі зменшення обвинуваченому, потерпілому розміру належних до оплати витрат або повне чи часткове звільнення зазначених осіб від їх оплати.

Враховано також вимоги Кримінально-процесуального кодексу щодо поводження з речовими доказами залежно від їх властивостей (громіздкості, можливості швидкого псування, небезпечності для життя чи здоров'я людей або довкілля тощо).

За словами Міністра юстиції, схвалення проекту постанови забезпечить можливість практичної реалізації дій, процедур та повноважень, закріплених нормами нового кримінального процесуального законодавства України.

Як відомо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набуває чинності 20 листопада 2012 року.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали