Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


 

Менше 300 осіб в Україні скористалися можливостями міжнародної конвенції про стягнення аліментів за кордоном

 

29 жовтня 2012 года

Лише 272 особи в Україні скористалися можливостями міжнародної Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з нагоди шостої річниці приєднання нашої держави до указаної міжнародної угоди. (Конвенція набула чинності для України 19 жовтня 2006 року).

Міністр наголосив, що завдяки приєднанню України до цієї Конвенції держава отримала можливість урегулювати відповідні відносини з державами, на територіях яких проживають особи, які мають обов'язок щодо сплати аліментів, відповідно, посилити захист прав та інтересів осіб, зокрема дітей, які мають право та потребу на матеріальне утримання.

Проте, з часу набрання Конвенцією чинності для України Міністерством юстиції України, на яке покладено функції органу, що передає та приймає документи в Україні, було отримано лише 272 звернення, відповідно до яких держава змогла здійснити звернення в рамках Конвенції.

Разом з тим, практично більше чверті цих звернень надійшли протягом останнього року, що, на думку Міністра юстиції, може бути пов‘язано з широким висвітленням питання стягнення аліментів за кордоном, яке відбувалося останнім часом у засобах масової інформації.

Загалом, у рамках виконання Конвенції, найбільше запитів з України було надіслано до Німеччини – 53, до Португалії – 33, до Іспанії – 24, до Італії – 26, до Ізраїлю – 19, до Великобританії – 14, до Франції – 11, до Чехії – 12, до Ірландії – 17. Крім того, такі звернення були надіслані до Польщі – 7, до Угорщини – 6, до Словаччини – 6, до Швейцарії – 6, до Австралії – 5, до Греції – 5, до Туреччини – 3, до Нідерландів – 3, до Швеції – 3, до Словенії -3, до Австрії - 2, до Республіки Білорусь -2, до Фінляндії -2, до Люксембургу – 1, до Марокко – 1, до Бельгії – 1, до Хорватії – 1, до Боснії та Герцеговини – 1, до Пакистану – 1 , до Бразилії – 1, до Данії – 1, до Норвегії – 1, до Тунісу – 1, до Кіпру – 1.

За аналогічний період Україна отримала від договірних держав конвенції 74 звернення. З них переважна кількість звернень отримані від Республіки Польща – 61, від Ірландії – 2, від Нідерландів – 1, від Угорщини – 2, від Словаччини – 3, від Франції – 2, від Туреччини – 1, від Бразилії – 1, від Чехії -1.

Олександр Лавринович нагадав, що на сьогодні учасницями Конвенції, відповідно, договірні відносини, є більш як з 70 країнами світу. А саме: з Алжиром, Аргентиною, Австралією, Австрією, Барбадосом, Республікою Білорусь, Бельгією, Болівією, Боснією та Герцеговиною, Бразилією, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканською Республікою, Чилі, Колумбією, Хорватією, Республікою Кіпр, Чеською Республікою, Данією, Еквадором, Домініканською Республікою, Ель Сальвадор, Кубою, Ватиканом, Естонською Республікою, Фінляндією, Французькою Республікою, Федеративною Республікою Німеччина, Грецькою Республікою, Гватемалою, Гаїті, Угорською Республікою, Ірландією, Державою Ізраїль, Італійською Республікою, Республікою Казахстан, Киргизькою Республікою, Ліберією, Люксембургом, Мексикою, Монако, Чорногорією, Марокко, Нідерландами, Новою Зеландією, Нігером, Норвегією, Пакистаном, Філіппінами, Республікою Польща, Португальською Республікою, Республікою Молдова, Румунською Республікою, Сербією, Сейшелами, Словацькою Республікою, Словенією, Шрі-Ланкою, Королівством Іспанії, Сурінамом, Швецією, Щвейцарією, Македонією, Тунісом, Турецькою Республікою, Україною, Великобританією, Уругваєм.

*** Як відомо, Конвенція про стягнення аліментів за кордоном була розроблена ООН у 1956 році. Угоду було розроблено задля вирішення гуманітарної проблеми, що виникає через становище тих людей, які залежать від отримання аліментів від осіб, які перебувають за кордоном. Зокрема, необхідність розробки цього міжнародного документу була викликана серйозними юридичними та практичними труднощами, які спричиняють судовий розгляд або виконання за кордоном позовів про аліменти.

Метою Конвенції є вирішення таких проблем, спрощення стягнення аліментів, на які особа, що перебуває на території однієї з Договірних Сторін, заявляє своє право, з іншої особи, яка підпадає під юрисдикцію іншої Договірної Сторони.

Цей універсальний договір відкритий для підписання як державами-учасницями ООН, так і іншими державами.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали