Мін‘юст виявляє корупціогенні норми у кожному сьомому нормативно-правовому акті

 

3 квітня 2012 года

Під час проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних норм Міністерство юстиції виявляє корупціогенні фактори у кожному сьомому акті. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович підчас спілкування з журналістами.

Міністр нагадав, що згідно із законом «Про засади запобігання і протидії корупції», який був ухвалений 7 квітня 2011 року, обов’язковій антикорупційній експертизі підлягають проекти законів України, актів Президента України, інших нормативно-правових актів, що розробляються Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

За словам Міністра юстиції, наразі Міністерство юстиції узагальнює річну практику застосування закону в частині проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність норм, які можуть сприяти або полегшувати вчинення корупційних правопорушень.

Так, за 2011 рік на правову експертизу в Міністерство юстиції надійшло 1575 проектів нормативно-правових актів. У 216 з них були виявленні норми, які містили корупційні ризики.

Більшість таких факторів, за словами Міністра юстиції, були виявленні у проектах актів у сфері земельного, цивільного та фінансового законодавства. При цьому, менше таких факторів виявлялося у проектах законів, а найбільше - у проектах підзаконних нормативно-правових актів.

Як відомо, статтею 15 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» на Міністерство юстиції України покладено обов’язок щодо проведення антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Зазначеною нормою статті визначено, що обов’язковій антикорупційній експертизі підлягають проекти законів України, актів Президента України, інших нормативно-правових актів, що розробляються Кабінетом Міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів є невід’ємною частиною правової експертизи і відображається окремим пунктом у висновку Міністерства юстиції за результатами опрацювання відповідного проекту акта.

З метою виявлення в проектах нормативно-правових актів норм, що можуть сприяти або полегшувати вчинення корупційних правопорушень, та розроблення рекомендацій щодо їх усунення підготовлено та затверджено наказом Міністерства юстиції від 23 червня 2010 року № 1380/5 Методичні рекомендацій щодо проведення експертизи проектів нормативно-правових актів на наявність корупціогенних норм.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали