ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.06.2012 р. N 11.1/3-16.2/7325

Міністерству аграрної політики та продовольства України


На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 18.03.2011 N 56919/13/1-10

Відповідно до зазначеного доручення Кабінету Міністрів України стосовно виконання пункту 1 доручення Президента України від 21.09.2010 щодо запровадження реєстрації зовнішньоекономічних договорів на експорт зерна та стимулювання виходу сільськогосподарських товаровиробників на організований аграрний ринок в межах компетенції Держмитслужби повідомляємо.

В рамках виконання завдань Президента України з реалізації реформ напрямку "Дерегуляція та розвиток підприємництва" Державною митною службою України вживаються заходи, спрямовані на спрощення та прискорення здійснення митного контролю й митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України. Важливими складовими, з позиції Держмитслужби, в цій площині є зменшення кількості документів державних органів, які видаються ними для проведення та завершення митних процедур.

Зазначені підходи були реалізовані, зокрема, в новій редакції Митного кодексу України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) (набрав чинності з 01.06.2012). Так, статтею 197 ( N 4495-VI) встановлено наступне. У випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України. Переліки таких товарів (із зазначенням їх опису та коду згідно з УКТ ЗЕД), а також порядок видачі відповідних дозволів та їх обігу з використанням засобів інформаційних технологій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання статті 197 Митного кодексу України ( N 4495-VI) Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.05.2012 N 436 "Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України" (Постанова N 436). Цією постановою також визначено перелік документів, що видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документів, для подання їх митним органам при пропуску товарів через митний кордон України та їх митному оформленні. До зазначених переліків не включено, зокрема, такий документ, як Посвідчення про реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі, оскільки жодним законом України не передбачено подання митним органам цього документа.

Таким чином, з моменту набрання чинності Митним кодексом України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) контроль щодо наявності Посвідчення про реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі митними органами не здійснюється.

При цьому Кабінетом Міністрів України надано доручення центральним органам виконавчої влади, у тому числі і Міністерству аграрної політики і продовольства України, забезпечити відповідно до компетенції приведення нормативно-правових актів у відповідність до Митного кодексу України ( N 4495-VI) (доручення Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 N 16950/50/112).

 

Директор Департаменту класифікації
товарів та заходів регулювання ЗЕД,
член колегії Держмитслужби

А. Є. Гутник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали