РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ

ПОСТАНОВА

від 10 липня 1923 р.

Харків

Положення про кабінети науково-судової експертизи

Рада Народніх Комісарів постановила:

1. Для провадження ріжного роду науково-техничних дослідів у судових справах засновуються в м. м. Харкові, Київі та Одесі Краєві Кабінети Науково-Судової Експертизи, в складі Секцій: 1) хемічних і фізично-хемичних дослідів; 2) судово-медичних, макро й мікроскопичних дослідів; 3) судово-фотографичних дослідів; 4) ідентифікації особи (дактилоскопія, пороскопія, антропометрія й инш.).

Примітка 1. В разі потреби відкриття инших секцій, їх затверджує НКЮ, а коли на це потрібно новых штатів і кошторисных асигнувань, то вони затверждуються в установленому порядку.

Примітка 2. Райони діяльности краєвих кабинетів ухвалює НКЮ.

2. До особистого складу Кабінетів належать: Завідувач Кабінету, його помішники й техничний персонал, у числі, визначенім штатами, що затверджуються в установленому порядку.

3. Завідувач Кабінету і його помішників призначається й звільняється на підставі роспорядження НКЮ - решта співробітників на підставі роспорядження Завідувача Кабінету.

4. Кабінети Науково-Судової Експертизи підпорядковані НКЮ Відділові прокуратури й утримуються за кошторисом НКЮ. Загальне керовництво й догляд за діяльністю Кабінетів на місцях здійснюють Губпрокурори.

5. Експертизу провадять Кабінети за плату по таксі, що встановлює НКЮ в згоді з Уповнаркомфіном. У тих випадках, коли експертиза провадиться з доручення судових і слідчих органів, плата за неї з цих останніх не береться.

6. Витрати Кабінетів на експертизу, зроблені з доручення судових і слідчих органів, згідно з арт. 5-им цього Положення, зараховуються до судових витрат і стягаються з обвинуваченої сторони судом на загальній підставі.

7. Плату, що одержують Кабінети за переведені експертизи, вносять Кабінети на прибуток Республіки за кошторисом НКЮ.

8. При Кабінетах Науково-Судової Експертизи є музеї.

9. Судові місця мають обов'язково передавати до Музеїв при Кабінетах Науково-Судової Експертизи:

а) конфісковані в порядку п. 1 арт. 73 Кр.-Проц. Кодексу знаряддя злочину, й

б) инші предмети з числа річових доводів у закінчених справах, що можуть мати значіння для науково-судового досліду.

10. Окрім того, обов'язковому поверненню Музеям при Кабінетах Науково-Судової Експертизи підлягають ріжного роду знімки, предмети й результати дослідів цих Кабінетів у закінчених судових справах, коли ці предмети згідно з Крим. Процес. Кодексом не призначені для иншої мети.

 

Голова Ради Народніх
Комісарів

Х. РАКОВСЬКИЙ

Керуючий Справами Раднаркому

СОЛОДУБ

Секретар РНК

СТРІЛКОВ

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали