ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.04.2017 р. N 16-08/401-6875

Правила визначення КЕКВ при придбанні невиробничого обладнання

Державна казначейська служба України розглянула лист Міністерства соціальної політики України від 13.04.2017 N 7929/0/2-17/18 щодо застосування кодів економічної класифікації видатків та субрахунків бухгалтерського обліку і в межах компетенції повідомляє.

Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 N 333 (Наказ N 333), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за N 456/20769 (далі - Інструкція), передбачено, що оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби, здійснюється за категорією 2200 "Використання товарів і послуг" (2.2 (Наказ N 333)).

Придбання таких матеріалів та предметів проводиться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".

Видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів передбачаються за категорією 3100 "Придбання основного капіталу" (п. 3.1 Інструкції (Наказ N 333)).

Придбання оргтехніки, комп'ютерної техніки, невиробничого обладнання, меблів і предметів довгострокового користування, які відносяться до основних засобів, проводиться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 3110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування".

Частиною другою статті 56 Бюджетного кодексу України визначено, що бюджетні установи ведуть бухгалтерський облік відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.

Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 N 375 (Постанова N 375), Міністерство фінансів України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює державне регулювання бухгалтерського обліку та фінансової і бюджетної звітності в Україні, визначає єдині методологічні засади бухгалтерського обліку та складення фінансової і бюджетної звітності.

З огляду на зазначене, з питань щодо застосування субрахунків бухгалтерського обліку та їх кореспонденцію для відображення в бухгалтерському обліку операцій з придбання зазначених матеріальних цінностей та їх передачі обраним структурним підрозділам необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.

 

В. о. Голови

В. Дуда
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали