РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 24 жовтня 1980 р. N 575

Київ

Про дальший розвиток наукових досліджень у галузі прикладної голографії і використання їх результатів у культурно-освітній роботі

З метою прискорення використання досягнень сучасної науки і техніки для поліпшення виставочної і лекційної роботи, культурного обслуговування населення, пропаганди унікальних пам'яток історії та культури, розширення участі республіки у міжнародному культурному обміні Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Академії наук УРСР і Міністерству культури УРСР забезпечити дальшій розвиток наукових досліджень у галузі прикладної голографії та використання одержаних результатів у культурно-освітній роботі. Разом з Держпланом УРСР і Держпостачем УРСР вжити заходів до поліпшення матеріально-технічного забезпечення вказаних розробок.

2. Академії наук УРСР і Міністерству культури УРСР створити науково-дослідну лабораторію прикладної голографії на базі відповідних підрозділів Інституту фізики Академії наук УРСР і Державного історичного музею УРСР в межах встановлених їм планів з праці.

Київському міськвиконкому виділити Державному історичному Музею УРСР для вказаної лабораторії відповідне приміщення.

3. Академії наук УРСР забезпечити в 1980 - 1985 роках проведення наукових досліджень по розробці методів одержання великоформатних, кольорових і портретних голограм, їх розмноження, експонування з тривалою стабільністю, а також освоєння нових /безсрібних/ реєструючих матеріалів згідно в додатком N 1.

4. Київському філіалу Одеського конструкторського бюро кіноапаратури розробити разом з Інститутом фізики Академії наук УРСР технічну документацію на освітлювачі для експонування голограм і виготовити в 1981 році установочну партію /150 штук/ таких освітлювачів на замовлення Інституту і Державного історичного музею УРСР.

5. Міністерству вищої і середньої спеціальної освіти УРСР починаючи з 1981 року забезпечувати підготовну спеціалістів у галузі прикладної голографії.

Держплану УРСР передбачати в планах розподілу молодих спеціалістів, що закінчують вищі учбові заклади, щорічне направлення спеціалістів з питань голографії згідно з заявками Академії наук УРСР і Міністерства культури УРСР.

6. Міністерству культури УРСР, Львівському, Одеському, Харківському, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам з участю Інституту фізики Академії наук УРСР забезпечити створення і технічне оснащення в 1980 - 1983 роках голографічних лабораторій в провідних музеях Української РСР згідно з додатком N 2. Здійснити голографування унікальних пам'яток історії та культури, в першу чергу музейних експонатів з дорогоцінних металів і коштовного каміння.

7. Міністерству культури УРСР, Міністерству закордонних справ УРСР, Академії наук УРСР разом з Художнім фондом УРСР підготувати і провести в 1980 році виставку голограм історичних реліквій музеїв Української РСР у м. Бєлграді /СФРЮ/ на 21-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

8. Міністерству культури УРСР, Кримському облвиконкому, Севастопольському міськвиконкому, Інституту фізики Академії наук УРСР разом з Художнім фондом УРСР з метою поліпшення культурного обслуговування трудящих створити протягом 1980 - 1981 років голографічні відділи у державному історичному музеї УРСР, Херсонеському історико-археологічному заповіднику і Ялтинському краєзнавчому музеї.

9. Міністерству культури УРСР з участю Українського товариства охорони пам'яток історії та культури та Інституту фізики Академії наук УРСР організувати в одинадцятій п'ятирічці випуск голографічних сувенірів.

10. Академії наук УРСР і Міністерству культури УРСР підготувати рукопис, а Державному комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі передбачити в 1983 році випуск науково-популярної книги "Прикладна голографія".

11. Виділити Міністерству культури УРСР в 1981 році за рахунок резерву Ради Міністрів УРСР автобус ЛАЗ-695 і мікроавтобус "РАФ-2203" для обслуговування голографічних зйомок та демонстрації голографічних виставок.

12. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам сприяти широкому використанню прикладної голографії в культурно-освітній роботі, подавати необхідну матеріальну допомогу в організації голографічних лабораторій і виставок.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 25

 

Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 24 жовтня 1980 р. N 575

ЗАВДАННЯ
установам Академії наук УРСР по проведенню наукових досліджень в галузі прикладної голографії на 1980 - 1985 роки

Найменування завдань

Відповідальні за виконання

Строк виконання /рік/

Розробити методи управління характеристиками голографічних зображень /зміна масштабу, виділення контуру та інше/ при збереженні сектору огляду

Інститут фізики

1980

Визначити умови створення кольорових голограм, в тому числі на нових реєструючих матеріалах /біхромована желатина, органічні напівпровідники та плівки/

- " -

1981

Розробити голограми-матриці історичних об'єктів для розмноження

- " -

1982

Розробити методи захисту голограм за допомогою спеціальних плівок з метою забезпечення тривалої стабільності зображення

Інститут хімії високомолекулярних сполук

1983

Розробити методи запису голограм нестабільних об'єктів, а також живих об'єктів

Інститут фізики

1985

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 

Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 24 жовтня 1980 р. N 575

ПЕРЕЛІК
музеїв Української РСР, у яких створюються голографічні лабораторії

Назва музею

Рік створення лабораторій

Державний історичний музей УРСР, м. Київ

1980

Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр., м. Київ

1981

Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник, м. Київ

1983

Херсонеський історико-археологічний заповідник, м. Севастополь

1980

Львівський музей історії релігії і атеїзму

1980

Одеський історико-краєзнавчий музей

1982

Харківський історичний музей

1983

 

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали