ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 5 травня 1978 р. N 271

Київ

Про додаткові заходи по забезпеченню будівництва Миколаївського глиноземного заводу

З метою поліпшення будівництва об'єктів Миколаївського глиноземного заводу в 1978 році і підготовки до виконання значно зростаючих обсягів робіт та введення в дію в 1979 році першої черги цього заводу Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, комбінату "Миколаївпромбуд", трестам "Чорноморгідробуд", "Одестрансбуд" і дирекції Миколаївського глиноземного заводу протягом травня цього року зосередити на будові необхідну кількість робітників і матеріально-технічні ресурси, поліпшити інженерну підготовку будівництва, підвищити продуктивність праці і забезпечити виконання запланованих на 1978 рік обсягів будівельно-монтажних робіт.

2. Зобов'язати Міністерство промислового будівництва УРСР:

здійснити організаційно-технічні заходи по нарощуванню потужностей будівельних організацій комбінату "Миколаївпромбуд", зайнятих на будівництві Миколаївського глиноземного заводу, згідно з додатком N 1;

виділяти в 1978 - 1979 роках комбінату "Миколаївпромбуд" на будівництво Миколаївського глиноземного заводу будівельні матеріали по розрахунках на фізичні обсяги робіт і завершити в жовтні 1978 року поставку на будову збірних залізобетонних конструкцій, запланованих на рік;

забезпечити в 1978 році виконання будівельно-монтажних робіт на будівництві Миколаївського глиноземного заводу комбінатами: "Херсонпромбуд" в обсязі 3,5 млн. крб., "Кримбуд", "Одеспромбуд" і Тернопільським управлінням будівництва - по 0,5 млн. крб. кожним.

Передбачите в планах на 1979 рід комбінатам "Кримбуд" "Одеспрмбуд", "Херсонпромбуд" і Тернопільському управлінню будівництва виконання будівельно-монтажних робіт на цьому заводі в обсязі 4 - 5 млн. карбованців кожному;

починаючи з другого півріччя 1978 року направляти на будівництво Миколаївського глиноземного заводу необхідну кількість робітників та інженерно-технічних працівників з інших комбінатів і трестів Міністерства.

3. Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР:

створити в Миколаєві спеціалізоване управління по механо-монтажних роботах, а також виробничо-розпорядчу групу по координації роботи організацій Міністерства, в складі 5 чоловік;

завершити до 1 жовтня 1978 р. поставку на будівництво Миколаївського глиноземного заводу металевих конструкцій, запланованих на рік.

4. Міністерству промислового будівництва УРСР і Міністерстві монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР забезпечити будівництво і введення в дію об'єктів виробничих баз будівельних організацій, універсальної бази матеріально-технічного постачання Головпостачу УРСР і професійно-технічних училищ в м Миколаєві згідно з 1 додатком N 2.

5. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР разом з дирекцією Миколаївського глиноземного заводу і Миколаївським облвиконкомом забезпечити будівництво і введення в дію гуртожитків і жилих будинків для розселення будівельників, монтажників і експлуатаційного персоналу, що прибувають на будівництво Миколаївського глиноземного заводу, згідно з додатком N 3, а також об'єктів громадського харчування на будівельному майданчику цього заводу згідно з додатком N 4.

6. Держбуду УРСР разом з Миколаївським облвиконкомом забезпечити за замовленням Міністерства промислового будівництва УРСР і Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР розробку до 1 вересня 1978 р. проектно-кошторисної документації на будівництво в Корабельному районі м. Миколаєва гуртожитків і жилих будинків для малосімейних, маючи на увазі забезпечити розселення 3000 робітників, що прибувають на будівництво Миколаївського глиноземного заводу.

Замовникам видати вихідні дані на проектування до 20 травня 1978 р. і забезпечити фінансування проектних робіт.

Зазначені роботи виконати в межах плану, передбаченого проектним організаціям на 1978 рік, за рахунок замовників, які не видам вихідних даних на проектування.

7. Миколаївському облвиконкому:

передати підрядним будівельним організаціям комбінату "Миколаївпромбуд" не пізніше III кварталу 1978 р. жилу площу в рахунок належних їм 10 процентів від річного плану житла, що має бути збудоване і введене в експлуатацію в м. Миколаєві;

забезпечити прописку в м. Миколаєві в 1978 - 1979 роках 3200 кваліфікованих робітників будівельних організацій Міністерства промислового будівництва УРСР і 600 робітників спеціалізованих організацій Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР на жилій площі, що належить цим організаціям;

виділити на 1978 рік для розміщення дітей робітників-будівельників 300 місць у дитячих дошкільних закладах м. Миколаєва.

Звільнити в 1978 році будівельні організації Міністерства промислового будівництва УРСР і Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР від передачі місцевим Радам народних депутатів 10 процентів жилої площі в будинках, що вводяться в експлуатацію в м. Миколаєві.

8. Дозволити, як виняток, будівельним організаціям і підприємствам за рахунок збудованого ними житла за погодженням з Миколаївським облвиконкомом і обласною радою профспілок надавати в 1978 - 1979 роках в першочерговому порядку жилу площ висококваліфікованим інженерно-технічним працівникам Міністерства промислового будівництва УРСР та Міністерства монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, що прибувають на будівництво Миколаївського глиноземного заводу.

9. Таємно.

10. Головпостачу УРСР:

забезпечити поставку Міністерству промислового будівництва УРСР цільовим призначенням для комбінату "Миколаївпромбуд" матеріально-технічних ресурсів за рахунок квартальних фондів відповідно до нарядів і замовлень вказаного Міністерства в перші два місяці відповідного кварталу в 1978 - 1979 роках;

виділити в 1978 році додатково цільовим призначенням комбінату "Миколаївпромбуд" устаткування, інструмент та інші вироби згідно з додатком N 5;

створити на будівництві Миколаївського глиноземного заводу оперативну групу по контролю за поставками устаткування і будівельних матеріалів.

11. Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР здійснити заходи по розширенню і технічному переозброєнню підприємств та підвищенню якості цегли в Миколаївському обласному виробничому об'єднанні будівельних матеріалів згідно з додатком N 6 і виділити цьому об'єднанню устаткування та механізми в кількостях і в строки згідно з додатком N 7.

12. Укрсільгосптехніці виділити Міністерству промислового Щ будівництва УРСР в 1978 році цільовим призначенням для комбінату "Миколаївпромбуд", а також Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР для спеціалізованих організацій, зайнятих на будівництві Миколаївського глиноземного заводу, запасні частини для ремонту вантажних автомобілів у погодженій з ними кількості.

13. Міністерству торгівлі УРСР виділити Міністерству промислового будівництва УРСР цільовим призначенням для комбінату "Миколаївпромбуд" шість павільйонів П-47А для відкриття їдалень, в тому числі чотири в 1978 році і два в 1979 році, а також подати допомогу в укомплектуванні кухонним устаткуванням, меблями, інвентарем і посудом цих павільйонів та їдальні на 500 посадочних місць, що вводяться в дію на будівельному майданчику Миколаївського глиноземного заводу.

Міністерству промислового будівництва УРСР передати в 1978 році Міністерству торгівлі УРСР необхідну кількість металопрокату та інших матеріалів для виготовлення павільйонів.

14. Управлінню Одесько-Кишинівської залізниці забезпечувати подачу вагонів для перевезення місцевих та інших будівельних матеріалів організаціям Міністерства промислового будівництва УРСР та міністерства монтажних спеціальних будівельних робіт УРСР у Миколаївській області відповідно до встановлених планів.

15. Держплану УРСР разом з Міністерством промислового будівництва УРСР, Міністерством сільського будівництва УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства УРСР, Укрміжколгоспбудом. Головним управлінням річкового флоту при Раді Міністрів УРСР, Міністерством геології УРСР та Миколаївським облвиконкомом протягся" травня - червня 1978 року підготувати пропозиції про розвиток видобутку піску для потреб будівельних організацій у Миколаївській області.

16. Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР виконати в 1978 - 1979 роках на Миколаївському глиноземному заводі за субпідрядним договором з Міністерством промислового будівництва УРСР будівельно-монтажні роботи по спорудженню внутрішньозаводських автомобільних шляхів в обсязі 1 млн. карбованців.

17. Міністерству промислового будівництва УРСР збільшити штат Головного управління по будівництву підприємств хімічної, нафтопереробної, целюлозної і деревообробної промисловості на 4 одиниці до створення відділу по будівництву підприємств кольорової металургії в межах чисельності і асигнувань на утримання апарату управління організацій і підприємств Міністерства на 1978 рік, за винятки будівельно-монтажних трестів.

18. ЦК ЛКСМ України направити в II - III кварталах 1978 р. в будівельні організації Міністерства промислового будівництва УРСР, зайняті на будівництві Миколаївського глиноземного заводу, 400 робіт-шків за комсомольськими путівками.

19. Миколаївському обкому Компартії України посилити контроль а ходом будівництва глиноземного заводу, подати допомогу партійним організаціям трестів, будівельних і монтажних управлінь та заводу в розгортанні масово-політичної і організаторської роботи по мобілізації колективів на виконання планів і соціалістичних зобов'язань, в організації розселення робітників, які прибуватимуть на будову, громадського харчування, побутового та культурного обслуговування будівельників і монтажників.

20. Створити оперативну групу по керівництву будівництві Миколаївського глиноземного заводу в складі: Міністр промислового будівництва УРСР т. Арешкович, заступник Міністра монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР т. Амелічкін, заступник Начальника Головпостачу УРСР т. Миргородський, директор Миколаївського глиноземного заводу т. Беспалов.

21. Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, дирекції Миколаївського глиноземного заводу і Миколаївському облвиконкому доповідати Раді Міністрів УРСР про хід виконання цієї постанови по завершенні кожного кварталу протягом 1978 - 1979 років.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Інд. 24

 

Додаток N 1
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ
по нарощуванню потужностей будівельних організацій комбінату "Миколаївпромбуд", зайнятих на будівництві Миколаївського глиноземного заводу

Найменування заходів

Строк виконання

Відповідальний за виконання

Забезпечити прийом на роботу і створити необхідні виробничі умови робітникам, що прибувають у 1978 році на будову зі планом Мінпромбуду УРСР в кількості 3900 чоловік, в тому числі:

 

 

2300 чоловік

перше півріччя

Мінпромбуд УРСР 1978 р. комбінат "Миколаївпромбуд"

800 чоловік

III кв. 1978 р.

 

800 чоловік

IV кв. 1978 р.

 

Виділити цільовим призначеним для розміщення робітників на будівельному майданчику 80 побутових приміщень типу КСО-І, щитові жилі будинки загальною площею 1200 кв. м, 6 збірних щитових гуртожитків, 4 вагони-їдальні, 3 вагони-душові, 50 пересувних вагонів-гуртожитків типу ВО-8, 10

протягом II - IV кв. 1978 р.

Мінпромбуд УРСР

Поставити комбінату "Миколаївпромбуд" великопанельний будинок серії Ш-94 на 216 квартир корисною площею 11400 кв.метрів

II - III кв. 1978 р.

Комбінат "Одеспромбуд"

Виділити комбінату "Миколаївпромбуд":

 

 

а) будівельні машини і механізми - всього 134 одиниці, в тому числі: 17 екскаваторів одноковшових, один багатоковшовий, 17 бульдозерів, крани: 13 автомобільних, один гусеничний і 12 баштових, 5 тракторних і 2 автомобільних навантажувачі, 3 моторні котки, 4 тракторні причепи та 10 тракторів Т-150К

II - IV кв. 1978 р.

Мінпромбуд УРСР

б) автомобілі:

 

 

вантажні - 62

I півріччя 1978 р.

- " -

легкові - 2

бензозаправлювачі - 1

маслозаправлювачі - 2

станції-заправочні - 2

в) спеціалізований автотранспорт для перевезення продуктів харчування - 12 одиниць

1978 р.

- " -

г) засоби малої механізації - всього - 1150 одиниць

1978 р.

- " -

д) ліміти в сумі 136 тис. крб. на проектно-розвідувальні роботи для розвитку власної виробничої бази

II - IV кв. 1978 р.

- " -

є) ліміти в сумі 140 тис. крб. на придбання меблів для гуртожитків

протягом 1978 р.

- " -

 

Додаток N 2
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ЗАВДАННЯ
Мінпромбуду УРСР і Мінмонтажспецбуду УРСР по забезпеченню будівництва і введенню в дію об'єктів виробничих баз будівельних організацій, універсальної бази матеріально-технічного постачання Головпостачу УРСР і професійно-технічних училищ в м. Миколаєві

Найменування об'єктів

Потужність

Строк введення в дію

Об'єкти Мінпромбуду УРСР

Реконструкція домобудівного комбінату з переводом на нову серію Ш-96

Збільшення потужності з 96 до 110 тис. кв. м корисної площі жилих будинків, з 63 до 84 тис. куб. м збірного залізобетону

1979 р.

Будівництво бази виробничо-технологічної комплектації комбінату "Миколаївпромбуд"

34 - 35 млн. крб. будівельно-монтажних робіт на рік

1979 р.

Реконструкція заводу збірних залізобетонних виробів N 1

Збільшення потужності на 40 тис. куб. м збірного залізобетону

1979 р.

Профілакторій вантажних автомобілів

На 100 автомобілів

1978 р.

Професійно-технічне училище комбінату "Миколаївпромбуд" на 720 учбових місць

 

1979 - 1980 рр. /заділ/

Об'єкти Мінмонтажспецбуду УРСР

Розширення бази будівельного правління N 18 тресту "Чорноморпромсантехмонтаж"

0,5 млн. крб. продукції на рік

1978 р.

Розширення бази "будівельного управління N 43 тресту "Термоізоляція"

0,3 млн. крб. продукції на рік

1978 р.

База будівельного управління N 245 тресту "Укрмонтажхімзахист"

0,3 млн. крб. продукції на рік

1978 р.

База будівельно-монтажного управління N 407 тресту "Запоріжелектромонтаж"

0,2 млн. крб. продукції на рік

1978 р.

Побутові приміщення будівельно-монтажного управління N 28 тресту "Криворіжстальконструкція"

1296 кв. м загальної площі

1978 р.

Учбовий корпус професійно-технічного училища N 4 на 720 учбових місць з громадсько-побутовим блоком тресту "Чорноморпромсантехмонтаж"

-

1979 р.

Об'єкти Головпостачу УРСР

Універсальна база матеріально-технічного постачання

40 тис. тонн вантажообороту на рік

1979 - 1980 рр.

 

Додаток N 3
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ЗАВДАННЯ
по забезпеченню будівництва і введенню в дію гуртожитків і жилих будинків для розселення будівельників, монтажників і експлуатаційного персоналу, що прибувають на будівництво Миколаївського глиноземного заводу, в м. Миколаєві

Найменування житла та місцезнаходження

Організація, якій належить житло

Строки введення в дію

Кількість місць, або площа

Гуртожиток по вул. Металургів

Миколаївський глиноземний завод

травень 1978 р.

537 місць

Гуртожиток професійно-технічного училища по вул. Львівській

- " -

вересень 1978 р.

450 місць

Гуртожиток по проспекту Октябрському

- " -

грудень 1978 р.

640 місць

Гуртожиток N 1х)

Мінпромбуд УРСР

травень 1979 р.

640 місць

Гуртожиток N 2х)

- " -

липень 1979 р.

640 місць

Гуртожиток N 3х)

- " -

вересень 1979 р.

640 місць

Гуртожиток N 4х)

Мінмонтажспецбуд УРСР

липень 1979 р.

640 місць

Гуртожиток N 5х)

- " -

вересень 1979 р.

640 місць

Жилий будинок на 324 квартири по вул. Корабелів

Миколаївський глиноземний завод

вересень 1978 р.

16400 кв. м

Жилий будинок на 216 квартир по проспекту Октябрському

Миколаївський глиноземний завод

травень 1979 р.

12000 кв. м

Жилий будинок на 54 квартири по вул. Заводській

- " -

травень 1979 р.

2900 кв. м

Жилий будинок на 69 квартир по вул. Заводській

- " -

червень 1979 р.

3700 кв. м

Жилий будинок на 171 квартиру дата малосімейних по вул. Спортивній

Мінпромбуд УРСР

грудень 1978 р.

4400 кв. м

Жилий будинок на 162 квартири для малосімейних по вул. Ленінградській

- " -

серпень 1979 р.

4000 кв. м

Жилий будинок на 144 квартири по вул. Іванова

Мінмонтажспецбуд УРСР

листопад 1978 р.

8200 кв. м

Жилий будинок на 216 квартир в мікрорайоні N 7

- " -

квітень 1979 р.

12000 кв. м

Розширення жилого містечка із збірних щитових гуртожитків на будівельному майданчику Миколаївського глиноземного заводу, в тому числі по роках:

Мінпромбуд УРСР

1978 р.

2000 місць

1979 р.

1600 місць


х) Прив'язка проектів гуртожитків N 1, 2, 3, 4, 5 здійснюється в Корабельному районі м. Миколаєва

 

Додаток N 4
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ЗАВДАННЯ
по будівництву і введенню в дію об'єктів громадського харчування на будівельному майданчику Миколаївського глиноземного заводу

Найменування

Кількість місць

Строк введення в дію

Відповідальні

Їдальні, розміщені в побули корпусах Миколаївського глиноземного заводу, і тому числі:

 

 

Мінпромбуд УРСР дирекція Миколаївського глиноземного заводу

корпус N 5

150

травень 1978 р.

- " -

- " - N 1

400

грудень 1978 р.

- " -

- " - N 4

150

липень 1979 р.

- " -

- " - N 3

100

вересень 1979 р.

- " -

Їдальні-павільйони на будівельному майданчику, в тому числі:

 

 

 

N 1

200

липень 1978 р.

Мінпромбуд УРСР

N 2

200

грудень 1978 р.

- " -

N 3

200

травень 1979 р.

- " -

Їдальня в жилому містечку будівельників

500

травень 1979 р.

- " -

Овочефруктосховище місткістю 150 тонн

-

березень 1979 р.

- " -

Продовольчий склад площею 500 кв. м

-

квітень 1979 р.

- " -

 

Додаток N 5
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ВІДОМІСТЬ
устаткування, інструменту та інших виробів, що виділяються в 1978 р. Головпостачем УРСР комбінату "Миколаївпромбуд" Мінпрому УРСР

Найменування

Тип. марка

Кількість

Мозаїчно-шліфувальні машини

СО-91

4

Вібратори глибинні

ІВ-47

30

Зварювальні трансформатори

ТД-500

5

Відбійні молотки

М0-8

10

Пневмобетоноломи

ІП-6404

10

Пневмоперфоратори

ПР-25

5

Фарботерка вилкова

СО-116

1

Перетворювачі частоти струнку

С-759

5

Балони кисневі

 

20

Моторолери

ТГ-200

5

Насоси бітумні

Д-171

3

Фарбувальні агрегати

СО-74

4

Вібратори площинні

ІВ-92

30

Теодоліти

ІВ-92

2

Концентратор

Темп-40

1

Електрографічний ротаційний апарат

Р-300-К-2

1

Концентратори

КОСС-22

6

 

Додаток N 6
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ЗАХОДИ
по розширенню виробництва ефективних будівельних матеріалів, технічному переозброєнню підприємств та підвищенню якості цегли в Миколаївському обласному виробничому об'єднанні будівельних матеріалів

Зміст заходів

Обсяг /ефект/ виробництва

Строк виконання

Виконавці

Реконструкція тунельної печі у Миколаївському заводоуправлінні будівельних матеріалів з удосконаленням подачі та відбору теплоносія

Збільшення випуску цегли марки "100 - 125" на 4 млн. штук умовної цегли

1979 р.

Мінбудматеріалів УРСР, Миколаївське обласне виробниче об'єднання будівельних матеріалів

Реконструкція тунельних сушил з оснащенням їх контрольно-вимірювальними приладами та автоматикою:

 

 

 

на Петрівській дільниці Варварівського заводу будівельних матеріалів

Збільшення випуску високомарочної цегли на 6 млн. штук, організація випуску цегли для кладки димарів

1979 р.

Миколаївське обласне виробниче об'єднання будівельних матеріалів

на Первомайському заводі будівельних матеріалів

Збільшення випуску цегли на 12 млн. штук на рік

1978 р.

Мінбудматеріалів УРСР, Миколаївське обласне виробниче об'єднання будівельних матеріалів

Побудувати причал на р. Південний Буг для Михайлівського кар'єру Касперівського заводу будівельних матеріалів

Організація транспортування водним транспортом вапнякового щебеню

1980 р.

- " -

Освоїти виробництво нових ефективних будівельних матеріалів:

 

 

 

панелей з ніздрюватого бетону для промислового та цивільного будівництва

16 тис. куб. м
25 - " -

1978 р.
1979 р.

Мінбудматеріалів УРСР, Матвіївський завод силікатних стінових матеріалів

плиток керамічних для облицьовування фасадів

200 тис. кв. м

1979 р.

Миколаївське обласне виробниче об'єднання будівельних матеріалів

Механізація навантажування стінових матеріалів на автомобільний транспорт

Установка 4 козлових кранів

1978 - 1979 рр.

- " -

Ввести в експлуатацію автомат багатострунного різання та укладання на сушильні вагонетки, глиняної цегли у Миколаївському заводоуправлінні будівельних матеріалів

Поліпшення якості цегли

1978 р

- " -

Побудувати дробильно-сортувалъний вузол по виробництву вапнякового щебеню на Касперівському заводі будівельних матеріалів

200 тис. куб. м

1979 - 1980 рр.

Миколаївське обласне виробниче об"єднання будівельних матеріалів

Автоматизація процесу запарювання силікатних виробів на Матвіївському заводі силікатних стінових матеріалів

На 13 автоклавах

1978 - 1979 рр.

Мінбудматеріалів УРСР, Миколаївське обласне виробниче об"єднання будівельних матеріалів

Побудувати 40-квартирний жилий будинок для працівників Матвіївського заводу силікатних стінових матеріалів

-

1980 р.

Мінбудматеріалів УРСР, Матвіївський завод силікатних, стінових матеріалів

 

Додаток N 7
до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР
від 5 травня 1978 р. N 271

ЗАВДАННЯ
по виділенню в 1978 - 1979 роках механізмів і устаткування Миколаївському виробничому об'єднанню будівельних матеріалів Мінбудматеріалів УРСР

Найменування

Кількість

/штук/

1978 рік

1979 рік

Крани козлові вантажопідйомністю 3 тс

1

3

Екскаватор Э-100011

1

-

Екскаватори багатоковшові ЗМ-20ІА

2

-

Екскаватори ЭО-2621

2

2

Бульдозер на тракторі 100 к. с.

-

1

Тепловоз ТГК-2

-

1

Автомобільний кран КС-256ІЕ

-

1

Автонавантажувач 4045

1

-

Електронавантажувачі вантажопідйомністю 1 тс

4

2

Вагонетки консольні

500

500

Різальні автомати СМК-163

3

5

Зварювальні трансформатори ТД-500-У2

1

1

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали