РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 26 квітня 1990 р. N 92

Київ

Про додаткові заходи щодо проведення сільськогосподарських робіт у 1990 році

З метою своєчасного і високоякісного проведення сільськогосподарських робіт і забезпечення схоронності вирощеного врожаю в 1990 році, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 квітня 1990 р. N 334 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Держагропрому УРСР, Держплану УРСР, Держпостачу УРСР, Укоопспілці, міністерствам і відомствам УРСР, що виробляють матеріально-технічні засоби для сільського господарства, забезпечити в 1990 році організоване і на високому агротехнічному рівні проведення всіх сільськогосподарських робіт, пріоритетне постачання підприємств та організацій агропромислового комплексу продукцією виробничо-технічного призначення.

2. Дозволити облвиконкомам залучати в 1990 році:

а) на збирання врожаю вантажні автомобілі та бортові автопричепи з обслуговуючим персоналом, складом водіїв і ремонтними засобами підприємств, установ та організацій, незалежно від їх відомчої підпорядкованості /крім автомобілів підприємств і організацій Держпостачу СРСР, Міністерства оборони СРСР, Комітету державної безпеки СРСР, Міністерства внутрішніх справ СРСР, Академії медичних наук СРСР, Міністерства зовнішніх економічних зв'язків СРСР, Центракадембуду Академії наук СРСР, Міністерства охорони здоров'я СРСР і Центроспілки, а також автомобілів, що забезпечують технологічний процес на підприємствах та в організаціях/.

Витрати по перевезенню вантажних автомобілів, бортових причепів, що залучаються на збирання врожаю, а також витрати по переїзду водіїв і обслуговуючого персоналу автомобілів залізницею в обидва кінці, при перегоні їх своїм ходом відшкодовуються хлібоприймальними підприємствами за рахунок коштів, передбачених для централізованого регулювання різниці між єдиними розрахунковими цінами та закупівельними цінами на зерно й насіння олійних культур відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 2 березня 1959 р. N 223.

Вантажні автомобілі, що направляються до місця призначення своїм ходом організованими автоколонами, забезпечуються нафтопродуктами за рахунок фондів рад /спілок, комітетів/ агропромислових формувань областей, в які направляються ці автомобілі, на всьому шляху слідування в обидва кінці.

Автомобілі, що залучаються для збирання врожаю 1990 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства транспорту УРСР і Держагропрому УРСР. Забезпечення вказаних автомобілів запасними частинами, ремонтними засобами і нафтопродуктами покласти на Держагропром УРСР. Заправку цих автомобілів провадити за місцем їх роботи в колгоспах, радгоспах та на інших підприємствах Держагропрому УРСР,

Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Державного комітету УРСР по забезпеченню нафтопродуктами і Держагропрому УРСР у період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом усього світлового дня;

б) у найбільш напружені періоди роботи в колгоспах і радгоспах на сільськогосподарські роботи та для роботи на хлібоприймальних підприємствах і бурякоприймальних пунктах працездатне населення міст і сільських населених пунктів,а також робітників, трактористів-машиністів та інших механізаторів, водіїв і обслуговуючий персонал автомобілів з промислових, транспортних та інших підприємств, установ і організацій /крім працівників залізничного транспорту, а також державних підшипникових заводів Міністерства автомобільного і сільськогосподарського машинобудування СРСР/.

Залучення працівників з промислових, транспортних та інших підприємств, установ і організацій до виконання вказаних робіт здійснюється на основі господарських договорів з відшкодуванням затрат /збереження механізаторам, водіям автомобілів, ремонтним робітникам, механікам, начальникам колон, диспетчерам та іншим працівникам, включеним до складу автотранспортних колон, які командируються, 75 процентів, а іншим працівникам - 50 процентів їх середнього заробітку за місцем основної роботи і відшкодування транспортних витрат/ тими підприємствами й організаціями, для яких вони виконані, в передбаченому розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 13 липня 1988 р. N 1419 порядку.

Збережувані відповідно до цієї постанови за працівниками, які командируються, 75 і 50 процентів середнього заробітку /замість добових і квартирних/ виплачуються підприємствами, установами та організаціями за рахунок своїх власних коштів за місцем основної роботи цих працівників і до фонду заробітної плати не включаються;

в) в разі крайньої необхідності на строк не більше одного місяця на сільськогосподарські роботи за згодою Ради Міністрів УРСР студентів вищих учбових закладів /крім випускних курсів/ та учнів старших курсів середніх спеціальних учбових закладів /крім випускних курсів/, а також учнів професійно-технічних училищ у період, вільним від навчального процесу, на добровільній основі, з укладенням відповідного договору між сільськогосподарським, підприємством і учбовим закладом.

3. Управлінням залізниць:

а) провадити подачу вагонів під вантаження картоплі, овочів, плодів, винограду, кавунів і динь відповідно до планів відправників вантажу, а також за заявками, що подаються за п'ять днів до початку вантаження цієї продукції, забезпечити скорочення строку доставки картоплі, плодоовочевих і баштанних культур залізницями;

б) забезпечити у вересні 1990 р. подачу вагонів для перевезення цукрових буряків з прирейкових бурякоприймальких пунктів на цукрові заводи по пред'явленні вантажу, незалежно від установлених планів перевезення.

4. Державному комітетові УРСР по забезпеченню нафтопродуктами і Держагропрому УРСР за погодженням з Держпостачем СРСР щомісяця протягом липня - жовтня 1990 р. при необхідності складати графіки поставки автотракторного палива /в межах виділених фондів/ у кількостях, що забезпечують створення в колгоспах і радгоспах резервів палива, необхідних для проведення польових робіт.

5. Довести до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 7 квітня 1990 р. N 334 "Про додаткові заходи щодо проведення сільськогосподарських робіт у 1990 році" доручила банкам СРСР видавати як виняток, до 1 грудня 1990 р. автомобільним господарствам органів управління автомобільним транспортом загального користування союзних республік, госпрозрахунковим автобазам, сільськогосподарським підприємствам, транспортним підприємствам агропромислового комплексу кошти на виплату заробітної плати /включаючи премії/ водіям, які працюють на автомобілях, залучених з підприємств, установ та організацій інших міністерств і відомств для вивезення зерна, насіння олійних культур, цукрових буряків, овочів, картоплі та інших сільськогосподарських продуктів, а також силосної та сінажної маси, у фактично нарахованій сумі понад затверджений /розрахунковий/ фонд заробітної плати /фонд оплати праці/.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

В. МАСОЛ

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

В. ПЄХОТА

Інд. 22

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали