Додаткова копія: Про єдиний податок з юридичних осіб

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.10.2018 р. N 4527/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок з юридичних осіб

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання визначення доходу платника єдиного податку третьої групи, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс., пройшло конкурсний відбір проектів, реалізація яких здійснюватиметься за підтримки Українського культурного фонду. Товариство запитує, чи включаються до доходу платника єдиного податку кошти, отримані від Українського культурного фонду у вигляді гранту відповідно до укладеного договору про надання гранту.

Згідно пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292. Кодексу.

Дохід обліковується згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.

Згідно з частиною четвертою п. 292.11 ст. 292 Кодексу при визначенні доходів для платників єдиного податку третьої групи до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Український культурний фонд (далі - Фонд) є бюджетною установою, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвиткові України, та є неприбутковою організацією (ст. ст. 1 (Закон N 1976-VIII) та 2 Закону України від 23 березня 2017 року N 1976-VIII "Про Український культурний фонд" (Закон N 1976-VIII), далі - Закон).

На виконання покладених на нього завдань Фонд надає гранти юридичним особам незалежно від форми власності, гранти та стипендії фізичним особам, здійснює інші види підтримки проектів, визначені Положенням про Фонд (ст. 3 Закону (Закон N 1976-VIII)). Одним з джерел формування коштів Фонду є кошти державного бюджету, розмір фінансування Фонду з державного бюджету щорічно визначається в Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік окремим рядком (п. 1 ст. 13 Закону (Закон N 1976-VIII)).

Законом України від 07 грудня 2017 року N 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (Закон N 2246-VIII) за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 1801140 передбачено видатки Державного бюджету України для забезпечення функціонування Фонду у розмірі 207500,0 тис. гривень.

У разі прийняття Дирекцією Фонду рішення про надання фінансування певному проекту за рахунок коштів Фонду з отримувачем коштів укладається договір про надання гранту (п. 3 ст. 12 Закону (Закон N 1976-VIII)). Умови укладання договору, визначені п. 3 ст. 12 Закону, передбачають зазначення об'єктів, на які витрачатимуться кошти, графік платежів, зобов'язання особи, яка отримує кошти, у тому числі щодо звітності, строк реалізації гранту, а також порядок надання доказів на підтвердження належного виконання договору про надання гранту.

Отже, у разі отримання від Фонду коштів у вигляді гранту на підставі укладеного відповідно до вимог п. 3 ст. 12 Закону (Закон N 1976-VIII) договору Товариство не включає такі кошти до складу доходу платника єдиного податку.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали