ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.05.2011 р. N 214

Про ефективне використання сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність чи користування, земель запасу, резервного фонду та під невитребуваними земельними частками (паями)

Відповідно до статті 17 Земельного кодексу України, статей 6, 16, 31 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою оптимізації регулювання правовідносин щодо використання сільськогосподарських угідь:

1. Головам райдержадміністрацій:

1.1. До 25 травня 2011 року утворити комісії для інвентаризації та перевірки використання сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність чи користування, земель запасу, резервного фонду та під невитребуваними земельними частками (паями), до складу комісій включити: заступників голів районних державних адміністрацій, представників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, управлінь Держкомзему в районах, державних інспекторів з контролю за використанням і охороною земель, податкових інспекцій у районах та містах, фінансових управлінь райдержадміністрацій, державної екологічної інспекції, державної інспекції захисту рослин, державної інспекції з карантину рослин, Головного управління статистики в області, обласного виробничого управління водних ресурсів і водного господарства, сільських, селищних рад.

1.2. До 1 серпня 2011 року в установленому законодавством порядку провести інвентаризацію та перевірки використання сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність чи користування, земель запасу, резервного фонду та під невитребуваними земельними частками (паями). За результатами перевірок визначити перелік земельних ділянок, не наданих у власність чи користування.

1.3. Роботу комісій оформити відповідними актами перевірки та подати один примірник акта Головному управлінню Держкомзему в області до 5 серпня 2011 року для узагальнення.

2. Волинській регіональній філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" (М. Демчук) надання земельно-кадастрових документів відповідним районним комісіям.

3. Головному управлінню Держкомзему в області (В. Василенко) розробити форму акта перевірки використання сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність чи користування, земель запасу, резервного фонду та під невитребуваними земельними частками (паями) та надіслати головам комісій до 25 травня 2011 року.

4. Відповідно до повноважень Головному управлінню Держкомзему в області, головам районних державних адміністрацій, рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити надання в оренду всіх сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність та користування на відповідній території:

4.1. Володимир-Волинського, Горохівського, Іваничівського, Луцького, Локачинського, Ківерцівського, Ковельського, Рожищенського та Турійського районів упродовж 2011 - 2012 років.

4.2. Камінь-Каширського, Любомльського, Любешівського, Маневицького, Ратнівського, Старовижівського та Шацького районів - у 2012 - 2013 роках.

5. Головам районних державних адміністрацій, Головному управлінню Держкомзему в області:

5.1. Дотримуватися принципу консолідації земель при прийнятті рішень щодо надання земельних ділянок у власність чи користування.

5.2. Забезпечити запровадження плати в розмірі не менше 3 відсотків за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв), визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю), та поступового збільшення цієї плати залежно від результатів господарської діяльності та фінансово-економічного стану орендаря.

6. Головному управлінню Держкомзему в області, управлінню держземінспекції Головного управління Держкомзему в області (В. Новосад) у встановленому порядку провести до 1 липня 2011 року перевірки дотримання вимог земельного законодавства землекористувачами та землевласниками в частині ефективного використання земель сільськогосподарського призначення. У разі виявлення порушень чинного законодавства в установленому порядку вжити заходів щодо усунення правопорушень.

7. Державній податковій адміністрації (М. Гринюк), Головному управлінню Держкомзему, управлінню держземінспекції Головного управління Держкомзему в області, Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації (Ю. Горбенко) забезпечити дієвий контроль за сплатою орендної плати за використання земель державної власності та виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв).

8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації В. Карпюка.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали