Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про екологічний податок

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.01.2019 р. N 297/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про екологічний податок

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (далі - Викиди) стаціонарними джерелами у атмосферне повітря (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало що у 2018 році щоквартально здійснювало Викиди, обсяг яких перевищував 400 тисяч тонн.

Посилаючись на зміни розділу VIII Кодексу щодо обчислення та справляння податкових зобов'язань з Податку за Викиди, які здійснюватимуться платниками Податку у 2019 році, Товариство просить підтвердити, що до Викидів, які здійснюватимуться Платником у 2019 році застосовуватиметься ставка Податку у розмірі 10,0 грн. за 1 тонну Викидів, а також роз'яснити порядок обчислення Платником податкових зобов'язань за Викиди, які здійснюватимуться у 2019 році.

Податкові зобов'язання з Податку за Викиди, що здійснені Товариством у IV кварталі 2018 року, тобто до набрання чинності змін до розділу VIII Кодексу, Товариство, з метою забезпечення реалізації змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень з Податку за Викиди до загального фонду Державного бюджету України, обчислює у окремому додатку 1 до Податкової декларації з екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 N 495 (Декларація N 715), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.05.2017 за N 675/30543 (із змінами та доповненнями).

Оскільки п. 240.7 ст. 240 Кодексу визначено, що для Викидів, які здійснюватимуться у 2019 році, не є платниками Податку суб'єкти, річний обсяг Викидів яких не перевищує 500 тонн (далі - Гранична кількість Викидів), то передбачено, що такі платники зобов'язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом, тобто, як і визначено п. 242.4 ст. 242 Кодексу, із зменшенням бази оподаткування Податком на Граничну кількість Викидів.

До досягнення у звітному (податковому) періоді або звітних (податкових) періодах 2019 року Граничної кількості Викидів податкові зобов'язання за Викиди, які здійснюватимуться Платником у 2019 році, не виникають.

У першому звітному (податковому) періоді 2019 року, у якому сумарний, з урахуванням попереднього або попередніх звітних (податкових) періодів 2019 року, фактичний обсяг Викидів перевищив Граничну кількість Викидів податкові зобов'язання за Викиди, які здійснюватимуться Платником у 2019 році, обчислюються за базою оподаткування, що відповідає різниці між фактичним обсягом Викидів, який перевищив Граничну кількість Викидів, та Граничною кількістю Викидів.

У наступних звітних (податкових) періодах 2019 року, що настануть у 2019 році, після перевищення Граничної кількості Викидів сумарним фактичним обсягом Викидів, які здійснюватимуться Платником у 2019 році, податкові зобов'язання з Податку обчислюються за базою оподаткування, що відповідає різниці між фактичним обсягом Викидів, який перевищив Граничну кількість Викидів, Граничною кількістю Викидів та обсягом Викидів, за якими виконано податкові зобов'язання з Податку у попередньому або попередніх звітних (податкових) періодах 2019 року.

Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали