Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про готовність закладів освіти області до роботи в новому 2019/20 навчальному році

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13.09.2019 р. N 631

Про готовність закладів освіти області до роботи в новому 2019/20 навчальному році

Підготовка закладів освіти області до нового 2019/20 навчального року здійснювалася з урахуванням завдань та заходів, визначених розпорядженнями голови обласної державної адміністрації від 10 квітня 2019 року N 285, від 07 серпня 2019 року N 550 та Планом підготовки закладів освіти Херсонської області до нового 2019/20 навчального року, розробленим за дорученням голови обласної державної адміністрації.

Скоординована робота структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, підтримка "Нової української школи", заходи, спрямовані на підвищення якості освіти, дозволяють організовано розпочати новий 2019/20 навчальний рік.

Районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування скориговано виконання ремонтних робіт з урахуванням наявних коштів та прогнозованої можливості наповнення місцевих бюджетів на 270 об'єктах.

За оперативною інформацією, отриманою від міст, районів, об'єднаних територіальних громад у межах моніторингу стану підготовки закладів освіти, у повному обсязі завершено капітальні ремонти на 216 об'єктах, із них покрівлі - 21 (80 %); котельні - 9 (100 %); системи опалення - 19 (86 %), вікна та двері - 40 (97 %), утеплення - 8 (53 %).

Забезпеченість закладів загальної середньої освіти області твердим паливом станом на 20 серпня 2019 року становить близько 85 % від потреби до кінця поточного року, або 40 % від загальної потреби на опалювальний період.

Для здійснення оплати за електричну енергію в закладах освіти Великоолександрівського району, Іванівської об'єднаної територіальної громади переглянуто напрямки та залишки видатків, здійснено їх перерозподіл на відповідні цілі.

Заборгованість закладів освіти області за спожитий природний газ на сьогодні відсутня. Договори про постачання енергоносіїв до кінця 2019 року укладено.

Відповідно до визначених завдань з підготовки закладів освіти до нового навчального року районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування вчасно утворено комісії з огляду стану готовності закладів. Станом на 29 серпня 2019 року в наявності акти готовності в усіх закладах освіти, крім Долматівської об'єднаної територіальної громади, де через недостатню кількість фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області огляд закладів буде проведено 30 серпня поточного року.

Використання коштів державних субвенцій на підвищення якості освіти контролювалося робочою групою, утвореною розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 26 липня 2019 року N 530 (Розпорядження N 530), до складу якої було залучено фахівців управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представників громадськості. Робочою групою проведено наради з керівниками місцевих органів управління у сфері освіти, комунальними установами, які закуповували обладнання, у межах повноважень надано пропозиції щодо вибору кодів предметів закупівель та форм їх проведення, у деяких випадках рекомендовано усунути виявлені порушення з метою забезпечення дотримання чинного законодавства.

Станом на 21 серпня 2019 року використано коштів з державного бюджету освітньої субвенції місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти, коштів субвенції на створення освітнього простору в рамках реалізації концепції "Нова українська школа" у сумі 11684,123 тис. грн (45,34 %) від запланованих 25769,700 тис. грн. З них на дидактичний матеріал (закуплено 5657 одиниць засобів навчання) використано 2273,195 тис. грн, комп'ютерне обладнання та відповідний мультимедійний контент, музичні інструменти (1248 одиниць) - 4498,681 тис. грн, сучасні меблі (8175 одиниць) - 4912,246 тис. грн. Використано коштів з місцевих бюджетів на вказану дату - 8101,314 тис. грн.

Для створення у закладах середньої освіти комфортного освітнього середовища для дітей з особливими потребами субвенцію з державного бюджету в сумі 12890,7 тис. грн спрямовано на обладнання 42 ресурсних кімнат, з них 34 вже облаштовано.

До закладів освіти організовано оперативну доставку 93907 примірників підручників для 2-го класу, що становить 89,63 % від плану доставки, 13746 примірників (42,16 %) для 6-го класу, 111043 примірники (32,28 %) для 11-го класу.

За програмами Міністерства освіти і науки України забезпечено проведення перепідготовки 859 педагогічних працівників для "Нової української школи", що становить 71,5 % від плану на рік.

У межах здійснення відповідно до компетенції контролю за забезпеченням належних умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти ініційовано створення освітніх округів у Генічеському, Нижньосірогозькому, Нововоронцовському та Новотроїцькому районах. Перетворено у філії опорних закладів освіти 3 малокомплектні школи (1-у Асканія-Нова, 2 - у Горностаївській об'єднаних територіальних громадах), створено опорний заклад загальної середньої освіти у Новорайській об'єднаній територіальній громаді.

У закладах дошкільної освіти створено 55 додаткових місць шляхом відкриття 3 додаткових груп у функціонуючих закладах дошкільної освіти, відкрито 1 додаткову групу при закладі загальної середньої освіти у Голопристанському та 2 групи - у Генічеському районах. Продовжується реконструкція закладу дошкільної освіти з доведенням до 180 місць у Музиківській об'єднаній територіальній громаді (за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку), завершено будівництво дитячого садка на 40 місць у с. Залізний Порт Голопристанського району.

У закладах професійної (професійно-технічної) освіти триває вступна кампанія. Регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 12 липня 2019 року N 498 (Розпорядження N 498), за 15 напрямами економічної діяльності, 77 робітничими професіями та 4 спеціальностями. На сьогодні до закладів професійної освіти подали документи 2693 особи, що становить 80 % від затвердженого плану. Міністерством освіти і науки України продовжено прийом документів до 01 жовтня 2019 року, що дає можливість забезпечити виконання регіонального замовлення у повному обсязі.

Разом з тим, районними державними адміністраціями, виконкомами міст обласного значення, об'єднаних територіальних громад не вжито вичерпних заходів, спрямованих на вирішення актуальних питань у підготовці освітньої галузі до нового навчального року.

Не створено умов для якісної, сучасної та доступної початкової освіти "Нова українська школа" у м. Херсоні, Генічеському районі, Великокопанівській об'єднаній територіальній громаді.

Не здійснено закупівлі обладнання та облаштування 8 ресурсних кімнат: у м. Каховці (1), Великолепетиському (1), Голопристанському (4) районах, Долматівській (1) і Горностаївській (1) об'єднаних територіальних громадах.

Не в повному обсязі використано кошти субвенції з державного бюджету на придбання спеціальних засобів корекції у класах з інклюзивною формою навчання у м. Херсоні, м. Каховці, м. Новій Каховці, Білозерському, Верхньорогачицькому, Генічеському, Скадовському районах, Білозерській, Великокопанівській, Кочубеївській, Музиківській, Станіславській, Чулаківській, Ювілейнівській об'єднаних територіальних громадах.

На сьогодні в області за статистичними даними до закладів освіти перевозиться 7538 дітей 189 шкільними автобусами (з них 2 - спеціальних, для перевезення осіб з порушенням опорно-рухового апарату). Проте, не завершено проходження обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, затвердження маршрутів руху, паспортів регулярних спеціальних перевезень відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року N 176 "Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 07 травня 2010 року N 278 "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту", зокрема у частині їх погодження з управлінням транспортно-комунікаційної інфраструктури обласної державної адміністрації.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення сталої роботи закладів освіти області у новому 2019/20 навчальному році, керуючись статтею 6, пунктом 6 частини першої статті 13, пунктом 1 статті 22, пунктом 1 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації":

1. Районним державним адміністраціям, рекомендувати Херсонському, Новокаховському, Каховському, Голопристанському міськвиконкомам, виконкомам рад об'єднаних територіальних громад:

1) вжити невідкладних заходів щодо закупівлі меблів, дидактичних матеріалів, комп'ютерного та мультимедійного обладнання, необхідних для впровадження якісної освіти "Нова українська школа";

2) забезпечити на період проведення капітальних ремонтів у закладах освіти відповідно до компетенції контроль за дотриманням законодавства з питань охорони праці, насамперед у частині огородження зони будівництва, проведення превентивної роботи щодо запобігання травмуванню дітей, недопущення їх перебування на об'єктах, де тривають ремонтні роботи, та дотримання правил особистої безпеки;

3) здійснити до 10 вересня 2019 року організаційні заходи щодо складання паспортів спеціальних регулярних перевезень для шкільних автобусів, їх погодження в управлінні транспортно-комунікаційної інфраструктури обласної державної адміністрації.

2. Голопристанській, Великолепетиській районним державним адміністраціям, рекомендувати виконкомам рад Долматівської, Горностаївської об'єднаних територіальних громад, Каховському міськвиконкому забезпечити до 01 жовтня 2019 року відповідно до компетенції організацію заходів із закупівлі обладнання та оснащення ресурсних кімнат.

3. Білозерській, Верхньорогачицькій, Генічеській, Скадовській районним державним адміністраціям, рекомендувати виконкомам рад м. Херсона, м. Каховки, м. Нової Каховки, Білозерської, Великокопанівської, Кочубеївської, Музиківської, Станіславської, Чулаківської, Ювілейнівської об'єднаних територіальних громад вжити невідкладних заходів щодо придбання спеціальних засобів корекції у класах з інклюзивною формою навчання.

4. Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації утворити до 10 вересня 2019 року телефонну "гарячу лінію" з питань неправомірного залучення та використання батьківських коштів на матеріально-технічне забезпечення закладів освіти та забезпечити публічне інформування про її роботу учасників освітнього процесу всіх закладів та установ освіти.

5. Попередити голову Генічеської районної державної адміністрації, Херсонського міського голову, голову Великокопанівської сільської об'єднаної територіальної громади про персональну відповідальність щодо створення умов для якісної, сучасної та доступної початкової освіти "Нова українська школа" за рахунок коштів відповідної державної субвенції.

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Чепігу С. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Ю. Гусєв
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали