КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 26 вересня 2017 року N 5/12

Про хід підготовки до перетворення державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм"

Рішення введено в діюрішенням Державного комітету телебачення та радіомовлення України від 28 вересня 2017 року N 345 (Наказ N 345)

Заслухавши інформацію доповідача, колегія зазначає, що з метою виконання Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо порядку приєднання державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" від 17.05.2016 N 1363-VIII (Закон N 1363-VIII), Держкомтелерадіо розроблено та Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 р. N 567" від 14.09.2016 N 640 (Постанова N 640) та постанову "Питання перетворення державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм" від 18.08.2017 N 614 (Постанова N 614) (далі - Постанова N 614).

На виконання Постанови N 614 (Постанова N 614), з метою формування комісії з перетворення та затвердження її персонального складу, Держкомтелерадіо листами від 14.09.2017 N 2881/24/10 та від 14.09.2017 N 2882/29/10 надіслано запити до Фонду державного майна України та державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" (далі - Студія, підприємство) з проханням надати представників для включення їх до складу комісії з перетворення Студії у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм".

Поряд із цим колегія звертає увагу на суттєве погіршення фінансово-економічних показників діяльності підприємства у порівнянні з минулими періодами. Зокрема, за показниками виконання фінансового плану Студії за I півріччя 2017 року, підприємством при запланованому чистому доході (виручці) від реалізації продукції на суму 2437,5 тис. грн., фактично отримано чистого доходу у сумі 1278,5 тис. грн., що становить 52 % виконання планового показника.

У I півріччі 2017 року, при запланованому прибутку на суму 6,6 тис. грн., підприємством отримано збитків на суму 1247,00 тис. гривень.

За даними Звіту з праці станом на 01.09.2017 заборгованість Студії з нарахованої і не виплаченої заробітної плати перед 42 працівниками складає 1993,9 тис. грн. Заборгованість щодо розрахунків з оплати праці утворилась на підприємстві у I кварталі 2016 року і становила 68,8 тис. гривень.

При наявності високих ризиків неплатоспроможності підприємства у I півріччі 2016 року на Студії у 3 рази зросла середньомісячна заробітна плата працівників, тоді як, за даними соціально-економічних показників діяльності суб'єктів господарювання сфери управління Держкомтелерадіо, зростання середньомісячної заробітної плати в цілому у галузі в цей період становило від 0,9 до 1,9 разів.

Станом на 01.07.2017 поточна кредиторська заборгованість підприємства за розрахунками з бюджетом становила 722,00 тис. грн., за розрахунками зі страхування - 503,00 тис. гривень.

Відповідно до оцінки ефективності управління державними підприємствами сфери управління Держкомтелерадіо протягом 2015 року - I півріччя 2017 року Студія визнана неефективно працюючим підприємством.

За інформацією керівника Студії комунікаційні системи зношені та потребують ремонту, відео-монтажний та знімальний комплекси підприємства застарілі та потребують глибокої модернізації (останнє оновлення в 2005 році), що унеможливлює створення продукту, який відповідав би сучасним вимогам.

Колегія зауважує, що до цього часу, в порушення вимог нормативно-правових актів, рішень колегії та наказів Держкомтелерадіо, речові права підприємства на будівлі, споруди та земельні ділянки, щo перебувають у користуванні Студії, не зареєстровані.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень в судових органах розглядаються справи щодо визнання прав власності Студії на активи, отримані підприємством в новобудові за договором спільної діяльності 2004 року, а також станом на 15.09.2017 Дніпровським районним судом м. Києва видано 37 судових наказів на стягнення з підприємства несвоєчасно виплаченої заробітної плати, у тому числі компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату, на загальну суму 1829,00 тис. грн. та сплату судового збору на загальну суму 14,9 тисяч гривень.

Водночас, у зв'язку з неподанням з квітня 2016 року Студією на виконання рішення колегії Держкомтелерадіо України від 20.12.2011 N 14/66 "Про стан претензійно-позовної роботи Держкомтелерадіо України та державних підприємств, що належать до сфери його управління" (Рішення N 14/66), введеного в дію наказом Держкомтелерадіо України від 27.12.2011 N 368 (Наказ N 368), та наказу Держкомтелерадіо України від 06.02.2012 N 24 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації правової роботи на підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо України" інформації про стан претензійно-позовної роботи Студії, унеможливлено проведення в Держкомтелерадіо аналізу такої роботи, в тому числі, з метою надання інформації Мін'юсту щодо наявності в судах загальної юрисдикції судових проваджень щодо об'єктів державної власності.

Враховуючи викладене, колегія акцентує на необхідності прискорення виконання Постанови N 614 (Постанова N 614), у тому числі потребує активізації робота щодо подання Держкомтелерадіо Мінекономрозвитку пропозицій з перетворення підприємства у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм" відповідно до Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2012 N 802 (Постанова N 802), з урахуванням особливостей, визначених Постановою N 614, з відповідним графіком такого перетворення та здійснення інших заходів.

Враховуючи вищевикладене, колегія ухвалила:

1. Інформацію про хід підготовки до перетворення державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм" взяти до відома.

2. Сектору управління державним майном та корпоративними правами держави (Нечаєнко Т. С.) спільно з управлінням телебачення і радіомовлення (Ободович О. О.), фінансово-економічним управлінням (Бартош Н. В.), юридичним відділом (Мировець Т. І.), відділом внутрішнього аудиту (Степанова Н. В.) у триденний термін після надходження до Держкомтелерадіо пропозицій щодо запропонованих кандидатур до складу комісії з перетворення підготувати наказ Держкомтелерадіо щодо перетворення державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм", яким, зокрема, утворити комісію з перетворення підприємства, затвердити її склад, визначити обов'язки та строки виконання заходів з перетворення.

3. Керівнику державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" (Підлісному В. О.):

до 5 жовтня 2017 року забезпечити в установленому порядку надання Держкомтелерадіо звіту про стан претензійно-позовної роботи Студії та інформацію про кадрове забезпечення юридичної служби підприємства;

вжити невідкладних заходів щодо забезпечення державної реєстрації речових прав підприємства на земельні ділянки, що знаходяться у користуванні підприємства, та об'єкти нерухомості (будівлі, споруди), які перебувають у господарському віданні та обліковуються на балансі Студії;

з урахуванням аналізу показників фінансово-господарської діяльності Студії забезпечити вжиття заходів щодо оптимізації структури та штатного розпису підприємства:

до 26 жовтня 2017 року подати Держкомтелерадіо для розгляду та прийняття управлінських рішень план виведення Студії з кризового стану;

запровадити щотижневе інформування органу управління про виконання рішення колегії.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Держкомтелерадіо.

 

Голова колегії

О. І. Наливайко
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали