ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 28.03.2012 р. N 223-од

Про хід проведення господарствами області комплексу весняно-польових робіт

На 2012 рік всіма категоріями господарств області заплановано посіяти ярі культури на площі 465,2 тис. га, в тому числі зернові та зернобобові - 235,7 тис. га, цукрові буряки - 61,2, картоплю - 63,8, овочі - 10,8, кормові та інші культури - 93,7 тис. га та пересіяти 21,5 тис. га озимих культур.

Крім того, буде проведено догляд озимих культур на площі 266,9 тис. га.

Розрахункова потреба в коштах для забезпечення проведення запланованого комплексу весняно-польових робіт становить 953,7 млн. гривень, в тому числі на паливно-мастильні матеріали - 171,9 млн. гривень, мінеральні добрива та засоби захисту рослин - 393,6 млн. гривень, насіння та посадковий матеріал - 144,5 млн. гривень, запасні частини та ремонт техніки - 39,1 млн. гривень.

Сільськогосподарські підприємства області забезпечені власними обіговими коштами на 83 % (792,9 млн. гривень), запозиченими - на 15 відсотків.

Потреба сільськогосподарських підприємств у банківських та комерційних кредитах становить 141,7 млн. гривень, отримано 37,8 млн. гривень або 27 відсотків. У стадії оформлення кредитні угоди на загальну суму понад 8 млн. гривень.

За розрахунковими даними нестача коштів становить 19,1 млн. гривень або 2 відсотки до потреби, яка частково буде перекрита за рахунок отримання товарних кредитів та коштів державного бюджету за програмами підтримки агропромислового комплексу.

Сільськогосподарськими підприємствами області засипано 26,4 тис. тонн або 139 відсотків до потреби кондиційного насіння ярих зернових культур.

Закуплено мінеральних добрив 33,9 тис. тонн діючої речовини (98 % до потреби), протруйників насіння - 31,4 тонни або 98 відсотків до потреби.

Наявний машинно-тракторний парк сільськогосподарських підприємств області дозволяє провести посівну кампанію в оптимальні терміни.

За оперативними даними готовність сільськогосподарської техніки становить 98 - 100 відсотків.

В ході проведення посівної кампанії за окремими показниками відстають господарства Борщівського, Заліщицького, Монастириського, Підволочиського та Чортківського районів.

З метою організованого проведення комплексу весняно-польових робіт в оптимальні терміни та забезпечення виконання у повному обсязі запланованих на 2012 рік показників виробництва сільськогосподарської продукції зобов'язую:

1. Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації:

1) у першій декаді квітня на базі одного з передових господарств провести обласний семінар з питань догляду за посівами озимих та проведення посіву ярих культур із застосуванням інтенсивних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур;

2) організувати надання сільгосптоваровиробникам методичної допомоги у застосуванні прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, залучивши до цього спеціалістів з наукових установ;

3) проводити постійний моніторинг щодо забезпечення сільськогосподарських підприємств матеріально-технічними ресурсами та ходу комплексу весняно-польових робіт;

4) з метою компенсації дефіциту коштів на проведення весняно-польових робіт провести нараду з керівниками банківських установ і підприємств переробної галузі щодо кредитування посівної кампанії.

2. Районні державні адміністрації:

1) терміново активізувати роботу відносно придбання сільськогосподарськими підприємствами матеріально-технічних ресурсів, посилити роботу з керівниками банківських установ і підприємств переробної галузі, іншими комерційними структурами для залучення грошових і товарних кредитів для проведення весняно-польових робіт, зокрема:

- Борщівську, Чортківську, Монастириську та Підволочиську райдержадміністрації - забезпечення мінеральних добрив;

- Бережанську, Борщівську, Заліщицьку та Монастириську райдержадміністрації - забезпечення паливно-мастильними матеріалами та підготовки техніки;

- Борщівську, Гусятинську, Заліщицьку, Козівську та Підгаєцьку райдержадміністрації - переглянути структуру посівних площ сільськогосподарських культур щодо збільшення посівів цукрових буряків до рівня минулого року;

2) вжити організаційних заходів щодо розширення посівів ярої пшениці, кукурудзи на зерно та інших сільськогосподарських культур;

3) забезпечити організацію безпеки праці при проведенні весняно-польових робіт.

3. Тернопільський інститут агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України (Кулик С. М.) підготовити для сільгосптоваровиробників області рекомендації з питань догляду за посівами озимих та посіву ярих сільськогосподарських культур в умовах весни 2012 року.

4. Обласну державну насіннєву інспекцію (Кругляк Є. І.) забезпечити контроль за проведенням сільськогосподарськими підприємствами посівної кампанії високорепродукційним кондиційним насінням сільськогосподарських культур.

5. Державну інспекцію захисту рослин в області (Пасічнюк В. В.) забезпечити постійний моніторинг за виявленням шкодочинних організмів сільськогосподарських культур та розробити рекомендації по їх знищенню.

6. Державну інспекцію з карантину рослин по Тернопільській області (Панькевич В. С.) забезпечити фітосанітарний контроль за ввезенням насіння кукурудзи та інших сільськогосподарських культур і висвітлення у ЗМІ та на стендах інформації про регульовані шкідливі організми та методи боротьби з ними.

7. Державний технологічний центр охорони родючості ґрунтів і якості продукції "Облдержродючість" (Брощак І. С.) розробити рекомендації щодо оптимальних норм внесення мінеральних добрив відповідно до запланованого врожаю.

8. Інспекцію державного технічного нагляду обласної державної адміністрації (Кісіль І. С.), Управлінню державної автомобільної інспекції УМВС України в Тернопільській області (Мороз В. А.) сприяти сільськогосподарським товаровиробникам у безперешкодному переміщенні сільськогосподарської техніки на дорогах загальнодержавного та місцевого значення між районами та населеними пунктами області, посилити контроль за дотриманням правил експлуатації технічних засобів.

9. Головне управління Держкомзему у Тернопільській області спільно із Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації провести наради та організувати укладання договорів на виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін і впорядкування угідь.

10. Виконавців розпорядження про проведену роботу інформувати Головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації до 15 травня 2012 року.

11. Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації узагальнену інформацію про стан виконання розпорядження подати в обласну державну адміністрацію до 25 травня 2012 року.

12. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 30 березня 2011 року N 196 "Про організацію проведення комплексу весняно-польових робіт в області" (Розпорядження N 196).

13. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови - керівника апарату обласної державної адміністрації Желіховського Ю. В.

 

Голова
обласної державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали