ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 12.12.2011 р. N 515

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку області на 2011 рік за підсумками 9 місяців

Протягом січня - вересня 2011 року робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування регіону спрямовувалася на виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку області на 2011 рік (далі - Програма), затвердженої рішенням обласної ради від 3 березня 2011 року N 3/5, створення умов для реалізації Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" (Програма).

Основним результатом є продовження тенденції зростання обсягів у реальному секторі економіки.

Виробництво промислової продукції у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросло на 15,1 відсотка (Програмою на рік передбачено зростання на 12 %). Найбільший вплив мало збільшення обсягів у виробництві харчових продуктів, напоїв та машинобудуванні, яким належить майже половина загальнообласних обсягів. За індексами промислової продукції область перебуває на 5 місці серед регіонів України.

Обсяг валової сільськогосподарської продукції зріс проти відповідного періоду минулого року на 9,2 відсотка (Програмою на рік передбачено зростання на 1,7 %). Рослинницької продукції одержано на 17 відсотків більше, ніж торік, за рахунок вищого урожаю картоплі, овочів та цукрових буряків. Загальний приріст у тваринництві становив 1,3 відсотка, який досягнутий за рахунок росту вирощування птиці в агроформуваннях. За обсягами виробництва сільськогосподарської продукції у розрахунку на одного жителя область перебуває на 11 позиції в державі.

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування суб'єктів господарювання області за січень - серпень 2011 року становив 293,1 млн. грн. прибутку, що дещо більше, ніж за відповідний період минулого року. (Програмою на рік передбачено 200 млн. грн. прибутку). Кількість збиткових підприємств у порівнянні з початком року зменшилася на 32 одиниці (на 13,1 %).

Обсяг виконаних будівельних робіт зріс проти відповідного періоду минулого року на 32 відсотки і становив 406,4 млн. гривень.

До загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 662,9 млн. грн., що становить 105 відсотків до запланованого та 117,7 відсотка - до відповідного періоду минулого року.

За січень - серпень цього року середньомісячна заробітна плата штатних працівників області зросла до відповідного періоду минулого року у номінальному вимірі на 18,9 відсотка (по Україні - на 18,1 %) і становила 1930 гривень (Програмою за рік передбачено - 1992 гривні).

Заборгованість з виплати заробітної плати в цілому по області у порівнянні з початком року зменшилася на 35 відсотків (по Україні - на 5,2 %).

Зростає оборот торгівлі на внутрішньому ринку області та зовнішньоторговельний оборот суб'єктів господарювання регіону.

Кількість фізичних осіб-підприємців збільшилась на 10,2 відсотка у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Поліпшенню регуляторного середовища на місцевому рівні сприятиме скасування внаслідок перегляду 713 регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування - половини їх загальної кількості, та інвентаризація адміністративних послуг. Закріплюється тенденція до збільшення кількості дозвільних документів, виданих безпосередньо у дозвільних центрах.

Завдяки вжитим антиінфляційним заходам індекс інфляції по області становив 103,3 відсотка (в Україні - 104,2 %). Протягом серпня та вересня в області спостерігалися дефляційні процеси у порівнянні з попередніми місяцями.

На виплату державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми у звітному періоді спрямовано з державного бюджету 709,7 млн. грн., що на 17,2 відсотка більше, ніж у відповідному періоді 2010 року.

Відновлено роботу дошкільних навчальних закладів в селах Галинівка та Красностав Володимир-Волинського, Коршів Луцького районів, створено НВК "Загальноосвітня школа - дитячий садок" у селах Видричі Камінь-Каширського, Клепачів Ківерцівського, Гуща Любомльського, Мокре Старовижівського, Самоволя Іваничівського районів, смт Заболоття Ратнівського району.

Разом з тим, залишається ряд упущень та невирішених питань.

В аграрному секторі продовжує скорочуватися поголів'я великої рогатої худоби та свиней. У всіх категоріях господарств поголів'я великої рогатої худоби порівняно з минулорічним періодом скоротилося на 11,3 тис. голів (на 5,6 %), у тому числі корів - на 5,7 тис. голів (на 4,5 %), свиней - на 6,9 тис. голів (на 2,1 %).

Чисельність поголів'я корів в агроформуваннях порівняно з 1 жовтня 2010 року зменшилася на 2 тис. голів (на 6,9 %). Значне скорочення поголів'я корів допустили сільгосппідприємства Ківерцівського (на 637 гол.), Ратнівського (на 430 гол.), Ковельського (на 361 гол.), Іваничівського (на 202 гол.) районів.

Не всі райони виконали завдання посіву озимих зернових під урожай 2012 року. Лише 67,6 відсотка до завдання посіяли сільськогосподарські підприємства Рожищенського, 73,9 - Ратнівського та 83,7 - Володимир-Волинського районів.

Найнижчі відсотки виплати орендної плати за земельні (частки паї) у Старовижівському (14,2 %), Ківерцівському (23,8 %), Рожищенському (31,5 %), Ратнівському (33,8 %), Іваничівському (41 %) районах. Найменша орендна плата за 1 га у Старовижівському (81,5 грн.), Ратнівському (86,8 грн.) та Ковельському (97,8 грн.) районах. Не проводяться роботи з розмежування земель державної та комунальної власності у Ратнівському, Старовижівсьському та всіх містах обласного значення. Найменше видано державних актів на право власності на земельні ділянки взамін сертифікатів у Маневицькому (61,4 %), Любомльському (61,9 %) та Шацькому (62,3 %) районах. Найнижчі показники виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у Горохівському, Любешівському та Маневицькому районах.

Потребують упорядкування відповідно до намірів місцевих робочих груп об'єкти незавершеного будівництва, інвентаризацію яких проведено на виконання доручення Кабінету Міністрів України.

Недостатньою є робота з упровадження енергозберігаючих заходів.

Низьким залишається рівень розрахунків за спожитий природний газ теплопостачальними підприємствами, який становить 70 відсотків, заборгованість склала 46,4 млн. гривень.

Відповідно до статей 2, 16, 17, 33, 35 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Положення про колегію обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням першого заступника голови облдержадміністрації від 31 грудня 2003 року N 515 (зі змінами), з метою продовження стабілізаційних процесів у галузях економіки та сферах діяльності регіону, реалізації економічних реформ, забезпечення виконання завдань, визначених Програмою, забезпечення виконання рішення Ради регіонів від 15 вересня 2011 року, ураховуючи рішення колегії обласної державної адміністрації від 25 жовтня 2011 року N 4/2:

1. Керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади:

1.1. Ужити заходів щодо відповідного інформаційного висвітлення перетворень у всіх сферах життєдіяльності держави, зокрема дерегуляції, земельних відносин, медичного обслуговування, освіти, житлово-комунального господарства, системи пенсійного страхування, а також щодо запровадження національних проектів.

Забезпечити розгляд стану реалізації в області економічних реформ на засіданнях відповідних робочих груп регіонального комітету з економічних реформ за напрямами: "Енергозбереження та енергозабезпечення", "Розвиток вугільної, торф'яної та газової галузей", "Розвиток перспективних та інфраструктурних секторів" (Л. Кирильчук); "Розвиток сільського господарства та земельна реформа" (Ю. Горбенко); "Реформа житлово-комунального господарства та розвиток будівельного комплексу" (Ю. Куц); "Реформування системи соціальних пільг", "Підвищення рівня життя населення" (О. Жураківський); "Пенсійна реформа" (П. Філіпчук); "Реформа медичного обслуговування" (І. Ващенюк); "Реформа освіти" (О. Хомич); "Стабілізація державних фінансів та розвиток фінансового сектору" (І. Никитюк); "Податкова реформа" (В. Михалчич); "Дерегуляція та розвиток малого і середнього бізнесу" (О. Савчук); "Приватизація" (Т. Маслечко); "Механізми залучення іноземних інвестицій", "Поглиблення торгово-економічного співробітництва" (А. Ломага); "Упровадження регіональних проектів" (О. Бабій), "Розвиток науково-технічної та інноваційної сфер" (Е. Кужель); "Реформи державної служби та виконавчої влади" (В. Малиновський) та про проведену роботу у місячний термін проінформувати облдержадміністрацію.

1.2. На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2011 року N 21412/52/1-11 після завершення роботи з оптимізації державних цільових програм продовжити відповідну роботу щодо актуалізації та припинення в установленому порядку реалізації регіональних програм, які фінансуються за рахунок державного бюджету та прийняті в рамках державних цільових програм.

Оптимізувати регіональні цільові програми шляхом їх об'єднання (якщо це стосується розвитку однієї галузі) та про прийняті рішення проінформувати до 20 грудня 2011 року облдержадміністрацію.

1.3. Спільно з райдержадміністраціями, виконкомами міських (міст обласного значення) рад:

1.3.1. Ужити вичерпних заходів щодо забезпечення видачі з 1 січня 2012 року дозвільних документів виключно через дозвільні центри та запровадження електронного документообігу між державними адміністраторами дозвільних центрів та місцевими дозвільними органами.

Про результати проведеної роботи проінформувати облдержадміністрацію до 20 грудня 2011 року.

1.3.2. Забезпечити проведення повної інвентаризації послуг, що надаються місцевими органами влади, з метою їх оптимізації та скасування адміністративних послуг, не передбачених законодавством. Про стан виконання проінформувати до 15 грудня 2011 року облдержадміністрацію.

2. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації (Ю. Горбенко), райдержадміністраціям:

2.1. Забезпечити до кінця бюджетного року фінансування програм підтримки галузі агропромислового комплексу відповідно до передбачених коштів у місцевих бюджетах та освоїти субвенції з обласного бюджету районним бюджетам.

2.2. Забезпечити безумовне виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 31 жовтня 2011 року N 427 "Про підсумки роботи галузі тваринництва за січень - вересень 2011 року" щодо стабілізації, нарощування виробництва продукції тваринництва та поголів'я худоби.

2.3. З метою зниження цін на сільськогосподарську продукцію для споживачів, доступу населення до продукції місцевого виробника, уникнення спекуляції на ринку сільськогосподарських продуктів розповсюдити позитивний досвід ярмаркової торгівлі міста Луцька та забезпечити щотижневу ярмаркову торгівлю у містах обласного значення та районних центрах, участь місцевих виробників борошна, цукру на ринках адміністративних районів Поліської зони.

2.4. До 1 грудня 2011 року забезпечити в повному обсязі формування регіональних ресурсів зерна.

3. Рекомендувати контрольно-ревізійному управлінню в області (А. Омельчук) забезпечувати контроль за станом закупівель товарів, робіт, послуг за бюджетні кошти.

4. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації, територіальній державній інспекції праці в області (Ю. Бондарчук), райдержадміністраціям ужити заходів щодо недопущення виплати заробітної плати агроформуваннями області в розмірі, нижчому від законодавчо встановленого рівня оплати праці.

5. Головному управлінню Держкомзему в області (В. Василенко):

5.1. Здійснити до кінця цього року перевірку діяльності державних підприємств, яким передано в постійне користування землі сільськогосподарського призначення, щодо законності використання їх сторонніми особами та у разі виявлення порушень терміново вживати заходів для повернення таких земель у державну власність.

5.2. Разом з Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації забезпечити постійний контроль за безумовним додержанням норм законодавства суб'єктами господарювання стосовно виплати орендної плати власникам земельних паїв.

5.3 Ужити заходів щодо проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності міст обласного значення.

5.4. Про стан виконання пункту 5 цього рішення проінформувати до 25 грудня 2011 року облдержадміністрацію.

6. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації, обласному управлінню водних ресурсів (Ю. Бахмачук), обласному центру зайнятості (Р. Кучмук), райдержадміністраціям забезпечити до 1 квітня 2012 року виконання робіт з упорядкування внутрішньогосподарської меліоративної мережі в осінньо-зимовий період 2011 - 2012 років відповідно до визначених обсягів.

Першочергово планувати виконання робіт на ділянках меліоративних систем, на яких ефективно використовуються сільськогосподарські угіддя, та каналах, незадовільний стан яких впливає на підтоплення присадибних ділянок і територій населених пунктів.

7. Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації (Л.Кирильчук):

7.1. Продовжити моніторинг надходження та освоєння коштів державного бюджету на будівництві шахти N 10 "Нововолинська" та інформувати облдержадміністрацію щомісяця до 20 числа.

7.2. Забезпечити в повному обсязі освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення будівництва, реконструкції та ремонту доріг комунальної власності.

7.3. Забезпечити ефективну взаємодію з Державним агентством екологічних інвестицій України з метою продовження роботи з підготовки та впровадження проектів, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів, отриманих відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї.

8. Головним управлінням містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (Ю. Куц), промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації:

8.1. У тижневий строк подати облдержадміністрації узгоджені пропозиції щодо фінансування, будівництва і введення в експлуатацію телетрансляційної вежі в с. Дігтів Володимир-Волинського району.

8.2. Разом з управлінням освіти і науки облдержадміністрації (О. Хомич) у місячний термін вирішити питання щодо фінансування заходів з проведення санації будівель закладів професійно-технічної освіти та Ковельського промислово-економічного коледжу Луцького національного технічного університету, передбачених Угодою щодо регіонального розвитку Волинської області між Кабінетом Міністрів України та Волинською обласною радою.

9. Головним управлінням економіки, агропромислового розвитку облдержадміністрації з метою наповнення роздрібної торгової мережі продукцією місцевого виробника, доступності цін на неї для споживача провести роботу з підприємствами-виробниками та підприємствами роздрібної торгівлі щодо укладення відповідного Меморандуму порозуміння.

10. Головному управлінню праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації (О. Жураківський) у встановленому порядку забезпечити державну підтримку населення області шляхом надання:

- допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;

- пільг у грошовій формі окремим категоріям громадян області.

11. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації (В. Лисюк):

11.1. Разом з Головним фінансовим управлінням облдержадміністрації (І. Никитюк) здійснити підготовчу роботу із забезпечення переведення з 1 січня 2012 року на повну тарифну ставку працівників культури, які працюють у комунальних закладах галузі, відповідно до Закону України "Про культуру".

11.2. Разом з райдержадміністраціями та виконкомами міських (міст обласного значення) рад сформувати рекламне видання культурно-масових заходів на 2012 рік "Волинь фестивальна".

12. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації спільно з державною податковою адміністрацією в області (В. Михалчич), Головним управлінням Держкомзему в області, райдержадміністраціями, виконкомами міських (міст обласного значення) рад проаналізувати виконання дохідної частини місцевих бюджетів та вишукати додаткові можливості розширення податкової бази, звернувши особливу увагу на необхідність створення нових робочих місць, активізацію роботи з легалізації "тіньової" економічної діяльності та збільшення орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, виділення земель державної власності виключно на аукціонах відповідно до чинного законодавства.

13. Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації (І. Ващенюк) з урахуванням результатів реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві до 1 січня 2013 року завершити формування мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, а також розробити пропозиції з підвищення мотивації медичних працівників до роботи у сільській місцевості, урахувавши при цьому питання формування щорічних пакетів "місцевих стимулів".

14. Головним управлінням економіки, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, регіональному центру з інвестицій та розвитку (О. Бабій) розробити пропозиції щодо впровадження на регіональному та міжрегіональному рівнях інвестиційних проектів з урахуванням можливостей фінансування за рахунок державного і місцевого бюджетів та позабюджетних коштів, у тому числі залучених на засадах державно-приватного партнерства.

15. Службі у справах дітей облдержадміністрації (А. Онищук) активізувати діяльність щодо забезпечення реалізації права дитини на сімейне виховання, насамперед влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу, під опіку.

16. Райдержадміністраціям, рекомендувати виконкомам міських (міст обласного значення) рад:

16.1. Забезпечити безумовне виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 3 серпня 2011 року N 317 "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати та рівень оплати праці в області" (Розпорядження N 317).

Забезпечити принципове заслуховування керівників підприємств-боржників на засіданнях комісій (робочих груп) з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат аж до повного погашення боргів із заробітної плати.

16.2. Забезпечити реалізацію намірів щодо об'єктів незавершеного житлового та нежитлового будівництва державної, комунальної та приватної форм власності, визначених місцевими робочими групами з питань проведення інвентаризації незавершеного будівництва, зокрема: добудову; введення в експлуатацію об'єктів, які використовуються, але не введені в дію; списання суб'єктами господарювання витрат на добудовах з низьким рівнем будівельної готовності та зруйнованих будов і непридатних до використання; продажу та інше.

16.3. Разом з Головним фінансовим управлінням облдержадміністрації під час формування проектів відповідних місцевих та обласного бюджетів на 2012 рік передбачити кошти:

- на підтримку підприємництва, у т. ч. розвиток зеленого туризму, в обсягах не менше 0,5 відсотка річного доходу відповідного бюджету;

- для співфінансування заходів, визначених Угодою щодо регіонального розвитку Волинської області між Кабінетом Міністрів України та Волинською обласною радою (пріоритети II. Розвиток транскордонного співробітництва, прикордонної інфраструктури; III. Розвиток туристично-рекреаційного комплексу; IV. Створення ефективної системи охорони навколишнього природного середовища; V. Впровадження ресурсо- і енергозберігаючих технологій).

16.4. Подати у тижневий термін Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації перелік енергоефективних проектів, на які розроблена проектно-кошторисна документація відповідно до вимог Державної цільової програми підвищення енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 - 2015 роки, для подання їх на конкурс Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України з метою їх реалізації за рахунок коштів державного бюджету.

16.5. Разом з управлінням освіти і науки облдержадміністрації:

16.5.1. Забезпечити безперебійну роботу навчальних закладів в осінньо-зимовий період.

16.5.2. Сприяти відновленню роботи дошкільних навчальних закладів відповідно до демографічної ситуації та реальних потреб місцевих громад.

16.5.3. Забезпечити виплату заробітної плати працівникам галузі освіти у визначені терміни та повному обсязі.

16.6. Забезпечити належне функціонування дозвільних центрів та державних адміністраторів, безумовне додержання вимог дозвільного законодавства.

16.7. Забезпечити завершення виконання вимог Закону України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування".

17. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника, заступників голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали