ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 15.07.2011 р. N 292

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку області на 2011 рік за підсумками першого півріччя

Розпорядження втратило чинність(згідно з розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації від 6 квітня 2012 року N 147) (Розпорядження N 147)

У звітному періоді робота органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування регіону спрямовувалася на виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку області на 2011 рік (далі - Програма), спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Волинської області між Кабінетом Міністрів України та обласною радою, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 січня 2010 року N 300-р, створення умов для реалізації Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада" (Програма). Як результат - продовжується тенденція зростання обсягів у реальному секторі економіки.

Обсяг промислового виробництва зріс порівняно з відповідним періодом 2010 року на 14,7 відсотка. Приріст обсягів продукції забезпечили добувна та основні галузі переробної промисловості.

Валова сільськогосподарська продукція зросла на 1,4 відсотка. При цьому обсяг виробництва продукції рослинництва збільшився на 10,1 відсотка, тваринництва - на 1,4 відсотка. У порівнянні з відповідним періодом минулого року зросло виробництво м'яса та яєць.

Фінансовий результат від звичайної діяльності суб'єктів господарювання області до оподаткування за січень - травень 2011 року становив 177,6 млн. грн. прибутку.

Порівняно з першим півріччям 2010 року обсяг виконаних будівельних робіт зріс у 1,8 разу і становив 194,3 млн. гривень.

До загального фонду місцевих бюджетів області у січні - червні 2011 року надійшло 421,8 млн. грн., що становить 105,8 відсотка до запланованого та 117,1 відсотка - до відповідного періоду минулого року.

За січень - травень цього року середньомісячна заробітна плата штатних працівників області зросла до відповідного періоду минулого року в реальному вимірі на 11 відсотків (по Україні - на 9,6 %) і становила 1816 гривень.

На 1 червня 2011 року заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах становила 7,6 млн. грн. і зменшилася у порівнянні з початком року на 0,6 млн. грн., протягом травня - на 2,7 млн. гривень. Відсутня заборгованість економічно активних підприємств у 12 районах області.

Більше ніж у півтора разу зросли за січень - травень 2011 року обсяги експорту товарів.

За січень - травень на ринку праці створено 9,3 тис. нових робочих місць, що становить 59,2 відсотка до передбаченого Програмою річного завдання.

Забезпечується щомісячна державна матеріальна підтримка родин з дітьми, малозабезпечених сімей, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. У першому півріччі 2011 року таким сім'ям виплачено 464,4 млн. грн. допомоги, що на 84,6 млн. грн. (на 22 %) більше, ніж рік тому.

Завдяки вжитим антиінфляційним заходам індекс інфляції у першому півріччі 2011 року по області був нижчим, ніж по Україні (105,9 %), і становив 105,1 відсотка. Область перебуває на 9 місці серед регіонів України, в яких індекс споживчих цін є найнижчим.

За січень - червень 2011 року оборот роздрібної торгівлі у торговельній мережі становив 5,6 млрд. грн., що більше відповідного періоду минулого року у порівнянних цінах на 17,6 відсотка.

У рамках реформування галузі охорони здоров'я проводиться планова робота зі створення єдиного медичного простору. Утворено територіальне медичне об'єднання Любомльського і Шацького районів.

Поряд з позитивними тенденціями в економіці області є ряд недоліків, що уповільнюють темпи економічного зростання.

В області продовжує скорочуватися поголів'я великої рогатої худоби, у тому числі корів. У всіх категоріях господарств поголів'я великої рогатої худоби порівняно з минулорічним періодом скоротилось на 15,1 тис. голів (на 6,9 %), у тому числі корів - на 4,6 тис. голів (на 3,6 %). Значне скорочення поголів'я корів допустили сільгосппідприємства Іваничівського (на 382 гол.), Ратнівського (на 262 гол.), Турійського (на 120 гол.), Локачинського (на 121 гол.) районів.

Виявлено ряд недоліків в окремих районах в організації проведення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності та надання у користування або власність окремих земельних ділянок. Зокрема, головами районних державних адміністрацій видано 77 розпоряджень щодо надання земельних ділянок у користування або власність без проведення земельних торгів.

Незадовільним залишається стан розрахунків за спожитий природний газ теплопостачальними підприємствами, рівень оплати яких - 71 відсоток, заборгованість на 1 липня 2011 року становила 41,9 млн. гривень. У ДКП "Луцьктепло" і ТзОВ "Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія" не функціонують розподільчі рахунки зі спеціальним режимом використання відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року N 1082 "Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію і природний газ".

Теплопостачальні підприємства "Володимир-Волинськтеплокомун-енерго" та "Луцьктепло" використовують газові лічильники, не оснащені електронними обчислювачами обсягів споживання природного газу, що суперечить наказу Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 року N 618 "Про затвердження Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 січня 2006 року за N 67/11941.

Обсяг коштів, спрямованих на реалізацію енергозберігаючих заходів, порівняно з першим півріччям 2010 року зменшився на 12,8 млн. гривень. Найбільше зменшення відбулося у промисловості (на 31 %) та житлово-комунальному господарстві (на 47 %).

Недостатні обсяги робіт з переведення котелень закладів бюджетної сфери на місцеві види палива. Під час проведення їх реконструкції продовжується практика встановлення газоспоживаючих котлів.

Повільно здійснюються роботи з оснащення населених пунктів області системами зовнішнього освітлення. Станом на 1 липня 2011 року повністю або частково зовнішнє освітлення функціонує у 436 населених пунктах, у 645 - роботи з його відновлення або встановлення не розпочиналися. Найнижчий рівень оснащення світильниками зовнішнього освітлення у Любешівському (10,4 % до потреби), Горохівському (13 %) та Локачинському (14 %) районах.

Борг зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України на 1 липня цього року становив 30,2 млн. гривень. Найбільша частка в ньому боргів підприємств міст Луцька (35,4 %), Нововолннська (21,1 %), Володимира-Волинського (16,4 %), а також Луцького (4,9 %') та Любешівського (3,5 %) районів.

Борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на цю дату становив 7,3 млн. грн., протягом червня він зріс на 621,7 тис. гривень.

Відповідно до статей 2, 16, 17, 31, 35 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою виконання актів Президента України, Уряду України, стабілізації ситуації в економіці області, її галузях та сферах діяльності, недопущення зниження рівня життя населення, реалізації в повному обсязі завдань, визначених у Програмі, ураховуючи рішення колегії облдержадміністрації від 14 липня 2011 року N 3/2:

1. Головам районних державних адміністрацій, міським (міст обласного значення) головам, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади відповідно до компетенції у другому півріччі 2011 року забезпечити виконання таких основних завдань, як: продовження позитивної тенденції приросту обсягів виробництва в усіх галузях економіки; погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області, детінізація зайнятості, заробітної плати та зростання її рівня; дерегуляція розвитку бізнесу, зниження кількості збиткових та малоприбуткових підприємств, залучення інвестицій в економіку області, зменшення кількості об'єктів, незавершених будівництвом.

2. Вказати на неналежне виконання:

2.1. Підпункту 1.1 пункту 1 розпорядження голови облдержадміністрації від 19 січня 2011 року N 17 "Про оптимізацію регулювання земельних правовідносин щодо надання земельних ділянок державної власності" (Розпорядження N 17) головам Турійської райдержадміністрації О. Дишлюку, Ковельської - І. Смітюху, Горохівської - Ж. Савчук, Шацької - В. Найді, Любомльської - О. Дзядуку, Володимир-Волинської - В. Скубі, Локачинської - В. Мазурку, Ківерцівської - Л. Кричкевичу, Рожищенської - С. Горбачу, Іваничівської - Л. Томашевській, Камінь-Каширської - І. Вовку та Маневицької - М. Миронюку.

2.2. Розпорядження голови облдержадміністрації від 23 травня 2011 року N 214 "Про ефективне використання сільськогосподарських угідь земель державної власності, не наданих у власність чи користування, земель запасу, резервного фонду та під невитребуваними земельними частками (паями)" (Розпорядження N 214) головам Турійської райдержадміністрації О. Дишлюку, Локачинської - В. Мазурку, Любешівської - В. Корцю та Горохівської - Ж. Савчук.

Голови районних державних адміністрацій несуть персональну відповідальність за виконання вищезазначених розпоряджень голови облдержадміністрації.

3. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації (Ю. Горбенко), головам райдержадміністрацій:

3.1. Ужити заходів, спрямованих на нарощування продукції тваринництва та недопущення скорочення поголів'я великої рогатої худоби.

3.2. Разом з територіальною державною інспекцією праці в області (Ю. Бондарчук) ужити заходів щодо недопущення виплати заробітної плати в агроформуваннях області в розмірі, не нижчому від законодавчо встановленого рівня оплати праці.

3.3. Разом з Головним управлінням Держкомзему в області (В. Василенко) забезпечити укладення і реєстрацію договорів оренди землі з оплатою не менше 3 відсотків грошової оцінки землі та вжити заходів для повного освоєння земель сільськогосподарського призначення (паїв, земель запасу і резерву): з 2012 року - у Лісостеповій та Перехідній зонах; з 2013 - у зоні Полісся.

4. Головам райдержадміністрацій до 1 серпня 2011 року надати облдержадміністрації обґрунтування виданим розпорядженням щодо надання земельних ділянок у користування або власність без проведення земельних торгів.

5. Облспоживспілці (М. Кандиба) визначитися з можливими обсягами заготівлі сільськогосподарської продукції у населення з метою організації закупівлі продукції в особистих селянських господарствах, про що проінформувати облдержадміністрацію до 1 серпня 2011 року.

6. Головам райдержадміністрацій, міським (міст обласного значення) головам:

6.1. Узяти на особистий контроль забезпечення вчасного та неухильного виконання завдань з проведення інвентаризації об'єктів, незавершених будівництвом, в області, передбачених розпорядженням голови облдержадміністрації від 30 червня 2011 року N 270 "Про проведення інвентаризації об'єктів незавершеного будівництва в області" (Розпорядження N 270) та викладених у листі облдержадміністрації від 1 липня 2011 року N 3481/44/2-11.

6.2. Забезпечити постійний контроль за діяльністю дозвільних центрів та вжити протягом липня - грудня 2011 року вичерпних заходів щодо посилення кадрового складу і поліпшення матеріально-технічного стану дозвільних центрів.

6.3. Інформацію про положення законів України "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Перелік N 3392-VI) та "Про внесення змін до Закону України "Про державну систему у сфері господарської діяльності" довести до суб'єктів господарювання та їх громадських об'єднань через місцеві засоби масової інформації та розмістити на власних веб-сайтах.

Привести власні нормативно-правові акти у відповідність з вищеназваними законами.

6.4. Посилити вимогливість працівників за якість інформаційних матеріалів з підготовки моніторингу видачі дозвільних документів та забезпечити їх подання Головному управлінню економіки облдержадміністрації в установлені терміни.

6.5. Сприяти відновленню роботи дошкільних навчальних закладів відповідно до демографічної ситуації та реальних потреб місцевих громад.

6.6. Ужити заходів щодо поліпшення стану моніторингу енергозберігаючих заходів, що здійснюються суб'єктами господарювання на підпорядкованій території, насамперед підприємствами промисловості та житлово-комунального господарства.

Узяти до відома, що реконструкція газоспоживаючих котелень у закладах бюджетної сфери з використанням нових газових котлів повинна здійснюватися як виняток та лише за погодженням з облдержадміністрацією.

6.7. Розробити заходи на 2012 рік з виконання Регіональної програми енергоефективності області на 2011 - 2015 роки та подати їх для узагальнення до 1 вересня 2011 року Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.

6.8. Розробити та до 1 вересня 2011 року подати Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації погоджену територіальним управлінням Держінспекції з енергозбереження проектно-кошторисну документацію з переведення об'єктів бюджетної сфери з газового на теплоелектричне опалення, альтернативні види палива відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 року N 243 "Про затвердження Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 - 2015 роки".

6.9. Ужити заходів щодо кардинального збільшення обсягів з оснащення населених пунктів системами зовнішнього освітлення.

До 15 серпня 2011 року подати Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації інформацію про заплановані до кінця 2011 року обсяги робіт з реконструкції зовнішнього освітлення.

6.10. Проаналізувати за даними органів статистики, податкової служби, Пенсійного фонду України, центрів зайнятості баланс робочої сили на відповідних територіях (районі, місті), причини скорочення середньооблікової чисельності працівників у першому півріччі 2011 року, наявності значної кількості працівників, які отримують заробітну плату в розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімум, та терміново вжити заходів для усунення причин, що сприяють тінізації заробітної плати і зайнятості населення. Про проведену роботу проінформувати облдержадміністрацію до 5 серпня 2011 року.

6.11. Ліквідувати до 1 серпня 2011 року заборгованість з виплати заробітної плати на комунальних підприємствах та не допускати її виникнення.

6.12. Подати до 20 липня цього року робочій групі з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення облдержадміністрації план заходів щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення у 2011 році та пропозиції з удосконалення цієї роботи, у тому числі такі, що потребують вирішення на обласному рівні.

6.13. До 1 серпня 2011 року інформувати облдержадміністрацію про проведену роботу з керівниками підприємств, установ та організацій, які знаходяться на моніторингу в Головному управлінні праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації у зв'язку з низьким (нижчим від законодавчо встановленого) рівнем оплати праці працівників.

6.14. Разом з управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації (М. Попович) забезпечити:

6.14.1. Виплату заробітної плати та відпускних працівникам галузі у визначені терміни та повному обсязі. Ужити додаткових заходів щодо недопущення примусового відправлення їх у відпустку без збереження заробітної плати.

6.14.2. Належну підготовку навчальних закладів для безперебійної роботи в осінньо-зимовий період.

6.15. Провести відповідну роботу із забезпечення в повному обсязі розрахунків споживачів району (міста) за енергоносії та житлово-комунальні послуги у 2011 році, погашення заборгованості за попередні роки.

7. Територіальній державній інспекції праці, державній податковій адміністрації (М. Гринюк), управлінню Міністерства внутрішніх справ України в області (В. Ходирєв) забезпечити оперативне реагування на матеріали, що подаються Головним управлінням Пенсійного фонду України в області, зокрема щодо наявності боргів зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та фактів тінізації заробітної плати.

Територіальній державній інспекції праці в області посилити контроль за дотриманням законодавства про працю суб'єктами господарювання, у яких виникла заборгованість із заробітної плати.

8. Начальникам Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Л. Кирильчуку та служби автомобільних доріг в області А. Посполітаку взяти на особистий контроль стан розрахунків з Пенсійним фондом підприємствами, задіяним у будівництві, реконструкції та капітальному ремонті доріг комунальної власності за рахунок субвенції з державного бюджету.

9. Райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад, Головним управлінням промисловості та розвику інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (Ю. Куц), агропромислового розвитку, управлінням міжнародного співробітництва та європейської інтеграції (А. Ломага), культури і туризму (В. Лисюк) обласної державної адміністрації на виконання доручення Президента України від 14 червня 2011 року N 1-1/1159 щодо посилення презентаційної роботи з підтримки власних проектів підготувати відповідні матеріали для популяризації інвестиційних можливостей району (міста) або галузі, визначити перелік потенційно привабливих інвестиційних проектів з метою презентації їх на національній виставці інвестиційних можливостей регіонів України.

Про проведену роботу поінформувати Головне управління економіки облдержадміністрації у тижневий термін.

10. Головному управлінню економіки, управлінню міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації у двотижневий термін підготувати анкети потенційно привабливих інвестиційних проектів для забезпечення їх презентації.

11. Місцевим дозвільним органам забезпечити видачу дозвільних документів відповідно до вимог дозвільного законодавства.

12. Міським (міст обласного значення) головам до 1 жовтня 2011 року забезпечити розрахунки за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики в опалювальний період 2010 - 2011 років (з урахуванням різниці в тарифах на зазначену дату) та взяти до відома вимогу про персональну відповідальність за умови неналежних розрахунків з ДК "Газ України" і можливих наслідків через затримку початку опалювального періоду 2011 - 2012 років.

13. Луцькому міському голові М. Романюку до 1 жовтня 2011 року запровадити в місті Луцьку алгоритм розрахунків за спожитий природний газ між ДКП "Луцьктепло" та ТзОВ "Східноєвропейська теплоелектрогенеруюча компанія" з відкриттям розподільчих рахунків відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року N 1082.

14. Луцькому міському голові М. Романюку, Володимир-Волинському - П. Саганюку до 1 жовтня 2011 року забезпечити обладнання котелень комунальної теплоенергетики електронними обчислювачами або коректорами.

15. Головному управлінню праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації (О. Жураківський):

15.1. Забезпечити підготовку для проведення щомісячних засідань комісії з питань своєчасності виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участю правоохоронних та контролюючих органів.

15.2. Продовжити роботу, спрямовану на легалізацію трудових відносин, та вживати заходів щодо підвищення рівня оплати праці найманих працівників в області.

16. Головному управлінню містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, управлінню культури і туризму облдержадміністрації завершити ремонтно-реставраційні роботи на садибі родини Липинських у с. Затурці Локачинського району та створити першу чергу експозиції меморіального музею.

Про проведену роботу проінформувати обласну державну адміністрацію до 10 вересня 2011 року.

17. Управлінню культури і туризму облдержадміністрації, райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад активізувати роботу з підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

18. Структурним підрозділам обласної державної адміністрації, райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад забезпечити належну підготовку та реалізацію заходів з відзначення 20-ї річниці незалежності України, проведення в області Року Лесі Українки.

19. Райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад, структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади взяти до відома, що Кабінет Міністрів України постановою від 9 червня 2011 року N 650 "Про запровадження проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій" (Постанова N 650) (далі - постанова) запровадив проведення щоквартальної оцінки діяльності обласних державних адміністрацій та результатів діяльності органів виконавчої влади відповідних територій.

20. Структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в межах компетенції опрацювати постанову і до 25 липня 2011 року подати Головному управлінню економіки облдержадміністрації пропозиції до показників оцінювання районів і міст обласного значення.

21. Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації (І. Никитюк), райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад забезпечити подання до 25 липня цього року Головному управлінню економіки облдержадміністрації окремих показників (форма додається) та аналітичної записки до них відповідно до вимог Порядку проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, затвердженого постановою.

22. Головному управлінню економіки облдержадміністрації забезпечити:

22.1. Узагальнення показників та їх подання до 30 липня 2011 року Міністерству економічного розвитку і торгівлі України для опрацювання.

22.2. Підготовку до 30 липня 2011 року проекту розпорядження голови облдержадміністрації щодо оцінки діяльності територій області з урахуванням вимог постанови та пропозицій структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

23. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника, заступників голови обласної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

 

Голова обласної
державної адміністрації

Б. Клімчук


 

До пункту 21 розпорядження


ПОКАЗНИКИ
оцінки діяльності регіону

Найменування показника

Періодичність подання даних

Виконавці

Державні фінанси

1. Рівень виконання доходів загального фонду місцевих бюджетів,
відсотків до затверджених органами місцевого самоврядування річних показників
за відповідний період 2010 року
за відповідний період звітного року

Щокварталу до 25 числа

Головне фінансове управління облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських (міст обласного значення) рад

2. Темп зростання (зменшення) обсягу простроченої кредиторської заборгованості з оплати праці (з нарахуваннями) працівників бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів,
відсотків до початку року
за відповідний період 2010 року
за відповідний період звітного року

- " -

Головне фінансове управління облдержадміністрації, райдержадміністрації, виконкоми міських (міст обласного значення) рад

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали