ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30.11.2011 р. N 980

Про хід виконання програми збереження культурної спадщини Тернопільської області на 2011 - 2015 роки

В області перебуває на обліку 5720 об'єктів культурної спадщини (185 - національного значення), з них: пам'яток археології - 1587, пам'яток історії - 2513, пам'яток монументального мистецтва - 304, пам'яток науки і техніки - 1, пам'яток архітектури та містобудування - 1315.

На удосконалення контролю за станом об'єктів культурної спадщини, які є головною складовою туристичної діяльності в області, спрямована обласна програма збереження культурної спадщини на 2011 - 2015 роки, затверджена рішенням сесії обласної ради від 16.06.2011 N 1209. Аналогічні програми діють у районах.

Згідно з обласною програмою на 2011 рік заплановано проведення інвентаризації об'єктів культурної спадщини в Підволочиському, Чорківському та Шумському районах. Незважаючи на відсутність фінансування програми проінвентаризовано у 2011 році 76 об'єктів культурної спадщини. Укладено 15 охоронних договорів на пам'ятки. За поданням управлінням культури облдержадміністрації включено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України 53 об'єкти культурної спадщини.

Відповідно до законів України "Про охорону культурної спадщини", "Про культуру", з метою подальшого розвитку пам'яткоохоронної справи в області, посилення контролю за збереженням об'єктів культурної спадщини:

1. Інформацію начальників управління культури, містобудування та архітектури облдержадміністрації взяти до відома.

2. Районним державним адміністраціям, виконавчому комітетові Тернопільської міської ради спільно з органами місцевого самоврядування:

2.1. Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 16 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" посилити державний контроль за охороною об'єктів культурної спадщини.

2.2. Вирішити питання балансової належності об'єктів культурної спадщини на підвідомчих їм територіях.

2.3. Забезпечити охорону об'єктів культурної спадщини, їх збереження та використання відповідно до підпункту 10 пункту "б" статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

2.4. Про проведену роботу інформувати управління культури облдержадміністрації до 30 жовтня 2012 року.

3. Управлінню культури облдержадміністрації:

3.1. Активізувати роботу з виконання програми збереження культурної спадщини Тернопільської області на 2011 - 2015 роки.

3.2. Підготувати перелік пам'яток історії та монументального мистецтва, які потребують ремонтно-реставраційних робіт.

3.3. Спільно з управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації розробити план заходів збереження та можливого подальшого використання замків та палаців.

3.4. Забезпечити координацію та узагальнення пам'яткоохоронної роботи і про стан виконання цього розпорядження інформувати обласну державну адміністрацію до 01.12.2011 року.

4. Управлінням культури (Шергей Г. П.), містобудування та архітектури (Харченко В. М.) облдержадміністрації вжити заходів щодо передачі пам'яток архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва та облікової документації від управління містобудування та архітектури до управління культури облдержадміністрації відповідно до Положення про Міністерство культури України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 N 388/2011 (Положення N 388/2011), та Типового положення про управління культури обласної, Севастопольської міської, Головне управління культури, Головне управління охорони культурної спадщини, управління туризму і курортів Київської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 р. N 1415.

5. Заступникові голови - керівнику апарату облдержадміністрації Желіховському Ю. В. враховуючи пункт 4 цього розпорядження, внести пропозиції щодо зміни у штатних розписах відповідних управлінь облдержадміністрації.

6. Головному управлінню Держкомзему в області продовжити роботу з внесення до Державного земельного кадастру земельних ділянок, на яких розміщені пам'ятки археології.

7. Підволочиській районній державній адміністрації спільно з виконавчим комітетом Скалатської міської ради та управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації у місячний термін розробити заходи щодо святкування 500-річчя м. Скалата.

8. Рекомендувати управлінням Міністерства внутрішніх справ, Служби Безпеки України в області в межах визначених законом повноважень посилити контроль за охороною об'єктів культурної спадщини.

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови Головача М. Й. та заступника голови обласної державної адміністрації Гоча П. В.

 

Голова обласної
державної адміністрації

В. А. Хоптян

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали