ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 31.10.2011 р. N Р-778/0/3-11

Про хід виконання в області програм соціального захисту інвалідів

В області запроваджено низку необхідних заходів щодо обліку осіб з обмеженими фізичними можливостями на базі Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), та Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ).

Станом на 1 жовтня 2011 року на обліку перебуває 179,1 тисячі інвалідів, у тому числі: 11,1 тисячі інвалідів війни, 2,7 тисячі інвалідів-чорнобильців, 151,5 тисячі інвалідів загального захворювання, 13,8 тисячі дітей-інвалідів.

Підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями здійснюється в області як у рамках делегованих державою повноважень (пенсії, пільги, адресні допомоги та компенсації), так і в межах обласної Програми забезпечення державних соціальних гарантій і регіональних форм адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян у Дніпропетровській області на 2010 - 2014 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 18 грудня 2009 року N 645-22/V, та місцевих програм соціального захисту інвалідів.

Відповідно до державних програм інваліди області реалізують своє право за наступними напрямами соціальної підтримки:

отримання пільг на оплату енергоносіїв і житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива і скрапленого газу, послуги зв'язку та пільговий проїзд (охоплено 874,8 тисячі осіб);

забезпечення:

житлом (у 2010 році 21 інвалід війни I групи отримав житло, у 2011 році планується надати житло 7 інвалідам війни. До Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України надіслано пропозиції щодо забезпечення житлом 3 інвалідів війни I групи (воїнів-інтернаціоналістів);

спецавтотранспортом (у 2010 році інвалідам області видано 167 спецавтомобілів, у тому числі 123 - інвалідам війни, 12 - інвалідам чорнобильцям, 19 - інвалідам загального захворювання, 13 - дітям-інвалідам. У 2011 році видано 29 автомобілів із числа тих, що раніше використовувалися, до кінця 2011 року планується отримати ще 69).

технічними та іншими засобами реабілітації (у 2011 році видано понад 6 тисяч технічних засобів пересування та реабілітації, у тому числі 2 тисячі інвалідних візків);

санаторно-курортним лікуванням (у 2010 році оздоровлено 5,2 тисячі інвалідів, дітей-інвалідів, ветеранів війни та чорнобильців, за 9 місяців 2011 року - 3,7 тисячі осіб);

надання послуг із проведення капітальних ремонтів (з урахуванням максимального виконання цих робіт у 2010 році потреба у 2011 році склала 224 квартири, заплановано таку послугу для 159 осіб, з них вже виконано - 128 ремонтів);

працевлаштування (у 2011 році працевлаштовано 636 осіб з обмеженими фізичними можливостями).

В області забезпечено надання пільг, здійснення виплат пенсій і державних допомог інвалідам без затримок, з дотриманням порядку максимального спрощення та прискорення процедур при їх призначенні.

На виконання заходів Програми забезпечення державних соціальних гарантій і регіональних форм адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян у Дніпропетровській області на 2010 - 2014 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 18 грудня 2009 року N 645-22/V, та місцевих програм у 2011 році за рахунок коштів місцевих бюджетів надано додаткові види допомоги інвалідам:

фінансову підтримку статутної діяльності обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів (461,8 тис. грн., у містах та районах області - 819,1 тис. грн.);

надання матеріальної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями (охоплено 8,6 тисячі осіб);

фінансування абонплати за користування мобільним зв'язком у містах та районах області (послугу отримують близько 1,6 тисячі осіб);

компенсаційні виплати на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування (4326 інвалідів);

додаткове оздоровлення (133 дитини-чорнобильця та 165 чорнобильців);

поліпшення житлових умов (8 сімей чорнобильців).

Значна увага приділяється професійній освіті та працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У Регіональному центрі освіти інвалідів при Національній металургійній академії України запроваджено здобуття вищої освіти дітьми-інвалідами з вадами слуху та зору. У 12 спецгрупах навчається 110 студентів-інвалідів.

У професійно-технічних закладах області навчається 214 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з яких 168 мають інвалідність. Загалом у 85 вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації отримують знання 965 студентів-інвалідів.

На 5 навчально-виробничих підприємствах системи Українського товариства організації сліпих і 2 підприємствах Українського товариства організації глухих створені робочі місця для 1,5 тисячі працюючих інвалідів, у тому числі для 1 тисячі працюючих інвалідів з проблемами зору і слуху.

На виконання Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні", Указу Президента України від 27 грудня 2005 року N 1845/2005 "Про заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів" у системі соціального захисту населення функціонує 5 відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ленінського району м. Дніпропетровська, Дніпровського та Баглійського районів м. Дніпродзержинська, міст Новомосковська та Тернівки.

На базі дитячих відділень Саксаганського та Дзержинського районів створено комунальну установу "Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у м. Кривому Розі".

За індивідуальними програмами в центрі та у відділеннях отримують реабілітаційні послуги 205 дітей-інвалідів.

У складі Дніпропетровського міського центру соціальної допомоги функціонує відділення професійної, медико-соціальної реабілітації інвалідів. У відділенні професійну реабілітацію за фахом: оператор комп'ютерного набору, перукар, взуттьовик, швацька справа проходить 31 особа з обмеженими фізичними можливостями, медико-соціальну реабілітацію - 168 осіб.

Опрацьовується питання щодо створення обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

На території області функціонує 51 територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), якими надаються соціальні послуги 71,1 тисячі осіб (13934 інваліди), у тому числі вдома - 41,5 тисячі осіб (7466 інвалідів).

Непрацюючі інваліди охоплені послугами установ соціального забезпечення, серед яких 18 будинків-інтернатів, у тому числі: 5 дитячих, 4 геріатричні пансіонати, 9 психоневрологічних інтернатів, де на повному державному забезпеченні утримуються 3895 підопічних, у тому числі 630 дітей-інвалідів.

У містах та районах області пандусами та іншими зручностями для безперешкодного доступу обладнано 8,3 тисячі об'єктів адміністративного та соціально-побутового призначення.

Повністю забезпечено безперешкодний доступ інвалідів до усіх управлінь Пенсійного фонду України, управлінь праці та соціального захисту населення, інтернатних установ системи соціального захисту населення. Пандусами обладнано 194 місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, 38 міських і районних центрів зайнятості. У навчальних закладах усіх типів обладнано пандусами 366 об'єктів. З 1348 будівель закладів охорони здоров'я області - 1325 є доступними для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Інтеграція інвалідів у суспільство не обмежується виконанням вже прийнятих державних та регіональних програм. Це питання є комплексним як у визначені потреби інваліда, так і в залученні усіх гілок влади до його вирішення.

На підставі аналізу звернень осіб з обмеженими фізичними можливостями на Урядову гарячу лінію та в ході особистого прийому керівників області визначені питання для подальшого вирішення, а саме:

організація безперешкодного доступу до адміністративних, соціальних, культурних та медичних установ (на сьогоднішній день відсутні пандуси у 43 селищних радах, будівлях: Радянського ФАПу Магдалинівського району, Нікопольського пологового будинку, Солонянської центральної районної лікарні та у 13 будівлях охорони здоров'я в місті Дніпропетровську тощо);

забезпечення житлом та проведення ремонтів житлових приміщень;

недостатня підтримка з боку місцевої влади діяльності громадських організацій ветеранів та інвалідів.

Керуючись законами України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів в Україні", "Про місцеві державні адміністрації", Указом Президента України від 19 травня 2011 року N 588/2011 "Про заходи щодо розв'язання актуальних проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями" (Указ N 588/2011), з метою поліпшення соціального захисту інвалідів:

1. Зобов'язати:

1.1. Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, а міським головам рекомендувати забезпечити систематичне поповнення та оновлення даних з урахуванням визначених МСЕК індивідуальних програм реабілітації (ІПР) для кожного інваліда;

1.2. Головне управління будівництва та архітектури облдержадміністрації, Головне управління праці та соціального захисту населення, управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, управління транспорту, зв'язку та дорожнього будівництва облдержадміністрації, голів райдержадміністрацій, міським головам - рекомендувати з метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями посилити:

контроль з обладнання будівель громадської, адміністративної, соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури, об'єктів житлового та громадського призначення засобами безперешкодного доступу, активізувати роботу обласного та місцевих комітетів забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури;

роботу щодо придбання автотранспорту і електротранспорту зі зручностями для інвалідів;

контроль стосовно виконання пасажирськими перевізниками усіх форм власності та підпорядкування, у тому числі і на маршрутних таксі, пільгового перевезення інвалідів та ветеранів війни, а також обладнання транспорту зручностями для інвалідів.

1.3. Голів Магдалинівської, Солонянської райдержадміністрацій додержуватись вимог щодо безперешкодного доступу до лікувально-профілактичних закладів.

1.4. Голів райдержадміністрацій, міським головам - рекомендувати:

переглянути мережу установ соціального захисту населення шляхом створення окремих самостійних центрів реабілітації, вжити заходів із соціальної адаптації, професійної та трудової реабілітації інвалідів;

розглянути питання щодо розширення напрямів підтримки інвалідів-війни, воїнів-афганців, чорнобильців, інвалідів загального захворювання, дітей-інвалідів у рамках місцевих програм соціального захисту на засіданнях колегій та виконавчих комітетів рад стосовно забезпечення: спецавтотранспортом, засобами мобільного зв'язку, санаторно-курортними путівками;

активізувати роботу щодо:

проведення капітальних ремонтів;

поліпшення житлових умов;

зміцнення матеріальної бази територіальних центрів;

надання матеріальної допомоги найбільш незахищеним категоріям громадян та тим, хто опинився в скрутному становищі;

фінансування з метою підтримки статутної діяльності громадських організацій інвалідів та ветеранів.

2. Рекомендувати:

2.1. Дніпропетровському та Жовтоводському міським головам вжити заходів стосовно задоволення потреб інвалідів війни у послугах з ремонту житла;

2.2. Дніпропетровському міському голові створити міський центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

2.3. Дніпропетровському та Нікопольському міським головам додержуватись вимог щодо безперешкодного доступу до лікувально-профілактичних закладів.

3. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації, Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації до кінця 2011 року вжити організаційних заходів щодо ліквідації Маринопільського психоневрологічного інтернату з проведенням необхідної передачі майна та розрахунків з вивільненими працівниками та створення на базі комунального закладу освіти "Вищетарасівська школа-інтернат для дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків" - комунального закладу "Вищетарасівський психоневрологічний інтернат".

4. Керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, головам райдержадміністрацій, рекомендувати міським головам інформувати про хід виконання цього розпорядження Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щокварталу, до 3 числа місяця, що настає за звітним.

5. Координацію роботи щодо виконання цього розпорядження покласти на Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, контроль - на заступників голови облдержадміністрації за розподілом функціональних повноважень.

 

Голова облдержадміністрації

О. Ю. Вілкул

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали