ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.07.2012 р. N 11.1/3-16.2/7914-ЕП

Харківській обласній митниці


Про класифікацію лінії з переробки поліетилентерефталатних пляшок

У Департаменті класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД опрацьовано лист <...> щодо питання класифікації товару "лінія з переробки поліетилентерефталатних пляшок" Виробник: "ZHANGJIAGANG FANGSHENG MACHINERY Co., LTD. Китай". Товар декларовано за кодом 8477 80 91 00 (пільгова ставка ввізного мита 0 %)

За результатами розгляду звернення Харківської обласної митниці повідомляємо наступне.

У ВМД (Наказ N 246) <...> товар був задекларований як: "Лінія з переробки ПЕТФ пляшок, модель QZ1000 у розібраному стані (обладнання для подрібнення та послідовної промивки ПЕТФ пляшок, відділення етикетки, пробки та отримання подрібнених ПЕТФ пластівців, що не потребують подальшої обробки), рік випуску 2011, нова...".

Згідно з наданою до листа інформацією згаданий товар має нижчезазначені технічні характеристики.

Продуктивність лінії 1000 кг/год., настановна потужність 250 кВт., витрата води 4 - 6 м3/год., споживання пару на нагрів 500 кг/год. (Т = 150 град. С, Р = 0,6 МПа)

До складу лінії входить:

- стрічковий транспортер (конвеєр) відкривача тюків;

- розкривач (розривач) тюків;

- стрічковий транспортер (конвеєр) подачі до попередньої мийки;

- машина попередньої мийки;

- стрічковий транспортер (конвеєр) до машини зривання етикетки;

- машина зішкрябання етикетки;

- стіл ручного сортування (відбору);

- детектор металу;

- стрічковий транспортер (конвеєр) подачі до дробарок;

- стаціонарні дробарки PC 1000;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) подачі до блоку флотації;

- блок флотації;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) подачі до блоку гарячої мийки;

- блок гарячої мийки;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) подачі до високошвидкісної миючої машини;

- високошвидкісна миюча машина;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) до блоку гарячої мийки;

- блок гарячої мийки;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) до блоку флотації;

- блок флотації;

- гвинтовий конвеєр (транспортер) до осушувальної машини;

- осушувальна машина;

- система сушки;

- відділювач етикетки;

- бункер накопичувач;

- шафа розподілу електричного струму.

Класифікація вищезгаданого товару відбувається з врахуванням примітки 3 до Розділу XIV УКТЗЕД, де зазначено наступне: комбіновані машини (комбайни), які складаються з двох або більше машин, що становлять єдиний агрегат, та інші машини, призначені виконувати дві або декілька доповнюючих або не пов'язаних між собою різних функцій, повинні класифікуватися за тією машиною, або основною функцією, яка є головною у цьому виробі, якщо в контексті не зазначене інше.

Роз'яснення щодо класифікації багатофункціональних машин і комбінованих машин, крім того, надається у пункті VI Загальних положень до Розділу XIV (Пояснення до УКТЗЕД), де зокрема зазначається, що для цілей вищенаведених положень беруться машини різних типів, призначені для стикування один з одним для утворення єдиного цілого, умонтовані одна в одну або встановлені одна на одну, або встановлені на загальну основу чи раму, або змонтовані в загальному корпусі.

Комплекти машин не повинні розглядатися як призначені для стикування один з одним для утворення єдиного цілого, крім тих випадків, коли машини спеціально сконструйовані для постійного стикування одна з одною або кріплення до загальної основи, рами, корпусу та ін. Це виключає комплекти, які мають тимчасову природу або які зазвичай не вмонтовані в комбіновану машину.

Примітку 3 до Розділу XVI не слід застосовувати, якщо комбінована машина включається як така до відповідної товарної позиції, наприклад, деякі типи установок для кондиціювання повітря (товарна позиція 8415).

Отже, згідно наданої інформації вищезгадана лінія фактично є цехом з переробки відходів ПЕТ пляшок в поліетилентерефтат у первинній формі. Таким чином, загадана лінія (призначена для миття, подрібнення, сортування, обробки парою, сушіння, транспортування) згідно з вимогами УКТЗЕД не може розглядатись як така, що призначена для виконання однієї функції.

З врахуванням вищевикладеного, обладнання, що входить до складу товару "Лінія з переробки ПЕТФ пляшок, модель QZ1000...", згідно з УКТЗЕД класифікується у відповідних товарних позиціях УКТЗЕД, наприклад, обладнання для миття пляшок чи інших ємностей - 8422; розкривач тюків - 8479; осушувальна машина 8421; машини для подрібнення, обдирання - 8477.

 

Директор Департаменту,
член колегії Держмитслужби

А. Є. Гутник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали