ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 4 травня 2012 року N 1/1гн

Про координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією

З метою підвищення ефективності координації діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією, керуючись статтею 5 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" (Декларація N 3206-VI) та статтями 10 і 15 Закону України "Про прокуратуру", наказую:

1. Координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією вважати одним із головних пріоритетів у роботі прокурорів усіх рівнів.

1.1. Організовувати цю роботу відповідно до Положення про координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією, затвердженого спільним наказом керівників правоохоронних органів держави від 26 квітня 2012 року.

2. Відповідальність за стан організації цієї діяльності покласти:

2.1. У Генеральній прокуратурі України - на заступників Генерального прокурора України згідно з розподілом службових обов'язків.

2.2. У прокуратурах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровській екологічній прокуратурі, військових прокуратурах регіонів та Військово-Морських Сил України, міських, районних, міжрайонних, інших прирівняних до них прокуратурах - на перших керівників прокуратур.

3. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, при здійсненні координації забезпечувати взаємодію з відповідними військовими прокурорами регіонів та Військово-Морських Сил України, Дніпровським екологічним прокурором.

4. Прокурорам міст з районним поділом координаційну діяльність організовувати в порядку, визначеному наказом Генерального прокурора України, який регламентує особливості організації роботи прокуратур міст з районним поділом.

5. Підготовку матеріалів до спільних засідань колегій керівників правоохоронних та інших державних органів, координаційних і міжвідомчих нарад, інших заходів здійснювати самостійним структурним підрозділам за напрямами діяльності органів прокуратури.

6. Організаційне забезпечення координаційних заходів під головуванням Генерального прокурора України та прокурорів обласного рівня з питань протидії злочинності покласти на Головне управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, а з питань протидії корупції - на Головне управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією та відповідні структурні підрозділи апаратів, а під головуванням заступників Генерального прокурора України та прокурорів обласного рівня - на відповідні самостійні структурні підрозділи.

7. Взаємодію самостійних структурних підрозділів центрального апарату та апаратів прокуратур обласного рівня при підготовці та проведенні координаційних заходів здійснювати в порядку, визначеному відповідними регламентами.

8. Прокурорам обласного рівня та міст з районним поділом забезпечувати участь керівників цих прокуратур, начальників і працівників галузевих підрозділів у роботі координаційних, міжвідомчих нарад, за необхідності - в інших координаційних заходах у прокуратурах районного рівня, вживати заходів до підвищення якості їх підготовки, проведення та прийняття рішень.

9. Прокурорам усіх рівнів при координації діяльності правоохоронних та інших державних органів повною мірою використовувати всі її форми, які передбачені Положенням про координацію діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю та корупцією.

10. Вважати основними критеріями оцінки ефективності координаційної діяльності прокурорів реальний вплив на покращення стану боротьби із злочинністю та корупцією, підвищення ефективності їх профілактики, захист прав і свобод громадян та інтересів держави від злочинних посягань, у тому числі щодо відшкодування завданих їм збитків.

11. Головному управлінню нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України, відповідним структурним підрозділам прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровської екологічної прокуратури, військових прокуратур регіонів, Військово-Морських Сил України, прокурорам міст з районним поділом забезпечувати облік координаційних і міжвідомчих нарад, інших координаційних заходів, періодично організовувати вивчення стану цієї роботи на місцях та її в вплив на стан законності у відповідних регіонах.

Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Генерального прокурора України, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровського екологічного прокурора, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України, міських, районних, міжрайонних і прирівняних до них прокурорів.

Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, Дніпровському екологічному прокурору, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, ректору Національної академії прокуратури України, довести його до відома прокурорсько-слідчих працівників.

 

Генеральний прокурор України

В. Пшонка

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали