ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.12.2011 р. N 11.1/7-12.2/17123-ЕП

Київській обласній митниці
Кримській митниці
Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Про митне оформлення товару у зв'язку з його зворотним вивезенням

У зв'язку зі зверненням до Держмитслужби України Національного комітету спорту інвалідів України від 25.11.2011 N 443 щодо завершення митного режиму тимчасового ввезення стосовно автобуса "KAROSAC764.1340", оформленого за ВМД від 03.09.2004 N 100000004/2004/655705, відповідно до статті 187 Митного кодексу України (далі - Кодекс) повідомляємо.

Згідно зі статтею 210 Кодексу до завершення строку тимчасового ввезення товарів особа, яка надала зобов'язання про зворотне вивезення товарів, поміщених в режим тимчасового ввезення, повинна зворотно вивезти такі товари або заявити про зміну режиму, що допускається щодо таких товарів з додержанням вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів України.

Відповідно до статті 212 Кодексу митний склад є митним режимом, відповідно до якого ввезені з-за меж митної території України товари зберігаються під митним контролем без справляння податків і зборів і без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень у період зберігання, а товари, що вивозяться за межі митної території України, зберігаються під митним контролем після митного оформлення митними органами до фактичного їх вивезення за межі митної території України.

Статтею 168 Кодексу встановлено, що товари, які перебувають у режимі митного складу відповідно до статті 212 Кодексу, можуть зберігатися на складах митного органу.

З огляду на викладене вище, за умови зміни митного режиму тимчасового ввезення щодо автобуса "KAROSAC764.1340" на митний режим митного складу для подальшого його вивезення за межі митної території України, зазначений автобус може бути переданий для зберігання на склад митного органу.

Згідно з пунктом 4 Порядку визначення місця здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються резидентами та нерезидентами через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 N 584 (зі змінами), за письмовим зверненням резидента та письмовим погодженням між митним органом, в зоні діяльності якого він розташований, та митним органом, в зоні діяльності якого перебувають товари, що підлягають вивезенню, митне оформлення товарів може здійснюватися митним органом, в зоні діяльності якого перебувають ці товари.

Порядок прийняття митними органами погодженого рішення про місце здійснення митного оформлення товарів затверджений наказом Держмитслужби від 09.11.2004 N 801 (зі змінами).

З огляду на викладене вище, та враховуючи, що автобус "KAROSAC764.1340" знаходиться в зоні діяльності Кримської митниці, поміщення його в митний режим митного складу та розміщення на складі митного органу (Кримської митниці) має здійснюватись з оформленням листа про погодження в установленому порядку.

При цьому в графі 49 "Реквізити складу" вантажної митної декларації типу "ЕК73" для поміщення в митний режим митного складу, має бути зазначений код типу складу - "6" (для складу митного органу) та через знак "/" зазначено дев'ятизначний код підрозділу митного органу, на який покладено обов'язок щодо здійснення контролю за відповідним складом митного органу, згідно з Класифікатором митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженим наказом Держмитслужби від 26.04.2006 N 335 (зі змінами).

 

Директор Департаменту організації
митного контролю та оформлення,
член колегії Держмитслужби

С. М. Сьомка

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали