Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про надання дозволу на концентрацію

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 10 жовтня 2019 року N 691-р

Про надання дозволу на концентрацію

Антимонопольний комітет України, розглянувши заяву уповноважених представників учасників концентрації про надання дозволу компанії "Samoran Investments Limited" (м. Тортола, Британські Віргінські Острови) на придбання акцій компанії "Rostok Agroinvest Limited" (м. Лімасол, Кіпр), встановив:

Заявлені дії були здійснені 04 червня 2019 року та полягали у придбанні компанією "Samoran Investments Limited" акцій компанії "Rostok Agroinvest Limited", що забезпечує перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління компанії.

Відповідні вартісні показники учасників концентрації, з урахуванням відносин контролю, за підсумками 2018 року перевищують порогові значення, визначені частиною першою статті 24 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Безпосереднє або опосередковане придбання, набуття у власність іншим способом чи одержання в управління часток (акцій, паїв), що забезпечує досягнення чи перевищення 25 або 50 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного суб'єкта господарювання, відповідно до пункту 4 частини другої статті 22 Закону України "Про захист економічної конкуренції" визнається концентрацією.

Тобто, відповідно до статей 22 і 24 Закону України "Про захист економічної конкуренції" зазначена концентрація могла бути здійснена лише за умови попереднього отримання дозволу Антимонопольного комітету України.

Концентрація, яка потребує дозволу відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про захист економічної конкуренції", забороняється до надання дозволу на її здійснення.

Враховуючи зазначене, розпорядженням державного уповноваженого Антимонопольного комітету України від 09.10.2019 N 01/339-р розпочато справу N 126-26.13/114-19 про порушення компанією "Samoran Investments Limited" законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 12 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді здійснення концентрації шляхом придбання акцій компанії "Rostok Agroinvest Limited", що забезпечило перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління компанії.

Разом із цим розгляд зазначеної вище справи не перешкоджає розгляду заяви по суті та прийняттю відповідного рішення.

Відповідно до наданої заявниками інформації:

компанія "Rostok Agroinvest Limited" здійснює діяльність з управління корпоративними правами суб'єктів господарювання, зокрема суб'єктами господарювання, що входять до складу Групи ROSTOK. На момент здійснення концентрації кінцевим бенефіціарним власником Групи ROSTOK була фізична особа - громадянин України Купавцев В. П.;

Група ROSTOK на території України здійснює діяльність із вирощування та оптової реалізації сільськогосподарських культур (пшениці, кукурудзи, ячменю, сої, соняшнику, проса, гороху), виробництва та реалізації м'яса великої рогатої худоби, реалізації м'яса свиней, реалізації сирого молока, надання послуг із первинної обробки та зберігання зерна;

компанія "Samoran Investments Limited" здійснює діяльність з управління корпоративними правами суб'єктів господарювання та не здійснює діяльності на території України;

кінцевим бенефіціарним власником компанії "Samoran Investments Limited" є фізична особа - громадянин України Грібов Я. С.;

пов'язані фізичні особи - громадяни України Грібов Я. С. і Фінкельштейн Б. С. як фізичні особи - підприємці здійснюють діяльність із консультування з питань комерційної діяльності та менеджменту, також пов'язані відносинами контролю із:

суб'єктами господарювання - резидентами України, які здійснюють діяльність із: виробництва виробів із бетону для будівництва; будівництва житлових та нежитлових будівель; оптової торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів; допоміжної діяльності у сфері транспорту;

суб'єктами господарювання - резидентами та нерезидентами України, які не здійснюють господарської діяльності на території України;

фізичні особи - громадяни України Грібов Я. С. і Фінкельштейн Б. С. разом із фізичною особою - громадянином України Кіпішем А. З. також спільно контролюють:

суб'єктів господарювання - резидентів України, які здійснюють господарську діяльність із: виробництва та реалізації горілки й лікеро-горілчаних напоїв; діяльність у сфері зв'язків із громадськістю, консультування з питань комерційної діяльності й керування; діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування; посередництва в розміщенні реклами в засобах масової інформації; дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки; виробництва соєвої олії (весь обсяг якої йде на експорт) та продуктів переробки сої, а також їх оптової реалізації на території України та поза її межами;

суб'єктів господарювання - резидента та нерезидентів України, які не здійснюють господарської діяльності на території України.

Заявлені дії не призводять до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України.

Враховуючи викладене, керуючись статтею 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", статтею 25 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та підпунктом 1 пункту 6 розділу XII Положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію суб'єктів господарювання, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19 лютого 2002 року N 33-р, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2002 року за N 284/6572 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 21.06.2016 N 14-рп (Розпорядження N 14-рп)), Антимонопольний комітет України постановив:

Надати дозвіл компанії "Samoran Investments Limited" (м. Тортола, Британські Віргінські Острови) на придбання акцій компанії "Rostok Agroinvest Limited" (м. Лімасол, Кіпр), що забезпечує перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління компанії.

 

Голова Комітету

Ю. Терентьєв
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали