ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 лютого 2012 року

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Кривенка В. В., суддів: Гусака М. Б., Коротких О. А., Кривенди О. В., Маринченка В. Л., Панталієнка П. В., Прокопенка О. Б., Терлецького О. О., Тітова Ю. Г., розглянувши у порядку провадження за винятковими обставинами справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства "Нібулон" (далі - Товариство) до державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт" (далі - Порт), треті особи - Міністерство транспорту та зв'язку України (далі - Мінтранс), капітан Порту - ОСОБА_1, за участю прокуратури Миколаївської області, про встановлення компетенції та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У травні 2007 року Товариство звернулося до господарського суду Миколаївської області з позовом, у якому просило: установити наявність у Порту компетенції щодо надання йому дозволу на проведення днопоглиблювальних робіт для облаштування водних підходів та операційної акваторії до перевантажувального терміналу Товариства в межах земельних ділянок по вул. Каботажний спуск, 1 у м. Миколаєві; визнати протиправною бездіяльність самого Порту і його капітана, яка полягає в ненаданні цього дозволу; зобов'язати їх надати такий дозвіл та утриматися від створення будь-яких перешкод у проведенні зазначених робіт.

Господарський суд Миколаївської області ухвалою від 30 липня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 7 жовтня 2009 року, позов задовольнив частково: визнав протиправною бездіяльність Порту, що полягає у ненаданні Товариству дозволу на проведення днопоглиблювальних робіт для облаштування водних підходів та операційної акваторії перевантажувального терміналу Товариства в межах земельних ділянок з кадастровими номерами 4810136300:07:001:0025, 4810136300:07:001:0035 по вул. Каботажний спуск, 1 у м. Миколаєві. Зобов'язав капітана Порту надати позивачу дозвіл на проведення днопоглиблювальних робіт для облаштування водних підходів та операційної акваторії до перевантажувального терміналу Товариства в межах земельних ділянок з кадастровими номерами 4810136300:07:001:0025, 4810136300:07:001:0035 по вул. Каботажний спуск, 1 у м. Миколаєві.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 31 березня 2010 року касаційні скарги капітана Порту, Порту, Мінтрансу залишив без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій без змін.

У скаргах до Верховного Суду України Порт та його капітан, посилаючись на наявність підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час звернення відповідачів зі скаргою до Верховного Суду України; далі - КАС), просять скасувати усі ухвалені у справі рішення та прийняти нове - про відмову у задоволенні позовних вимог Товариства. На обґрунтування скарги надано рішення Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України та постанову Верховного Суду України, в яких, на думку відповідача, по-іншому застосовані одні й ті ж самі норми права.

Перевіривши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України вважає, що підстав для задоволення скарги немає.

Частиною першою статті 244 КАС встановлено, що Верховний Суд України відмовляє в задоволенні скарги, якщо обставини, які стали підставою для провадження за винятковими обставинами, не підтвердилися.

Керуючись статтями 241, 242, 244 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України постановила:

У задоволенні скарг державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт" та капітана державного підприємства "Миколаївський морський торговельний порт" про скасування ухвали Вищого адміністративного суду України від 31 березня 2010 року відмовити.

Постанова є остаточною і не може бути оскаржена, крім випадку, встановленого пунктом 2 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Головуючий

В. В. Кривенко

Судді:

М. Б. Гусак

О. А. Коротких

О. В. Кривенда

В. Л. Маринченко

П. В. Панталієнко

О. Б. Прокопенко

О. О. Терлецький

Ю. Г. Тітов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали