ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.10.2017 р. N 16-09/959-17173

Про надання проектно-кошторисної документації, проведення повторної експертизи та заповнення титулів об'єктів будівництва

Державна казначейська служба України розглянула лист щодо необхідності перегляду проектно-кошторисної документації, проведення повторної експертизи та заповнення титулів об'єктів будівництва при реалізації субпроекту "Підтримка реформування охорони здоров'я Дніпропетровської області" і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 р. N 215 (Постанова N 215), Казначейство у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також дорученнями Кабінету Міністрів України і Міністра фінансів України.

Порядок казначейського обслуговування коштів, передбачених у спеціальному фонді державного бюджету для виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2007 р. N 1090.

У пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2007 р. N 1090 "Деякі питання виконання бюджетних програм, спрямованих на реалізацію проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку" зазначено, вимоги яких постанов Кабінету Міністрів України не застосовуються при реалізації проектів економічного та соціального розвитку, які підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку і кошти для реалізації яких передбачені у спеціальному фонді державного бюджету.

Механізм фінансування капітального будівництва за рахунок коштів державного бюджету з метою забезпечення цільового та ефективного використання державних коштів визначено Порядком державного фінансування капітального будівництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. N 1764 (далі - Порядок).

Даний Порядок є обов'язковим для підприємств, установ та організацій усіх форм власності, що здійснюють капітальне будівництво, у разі його фінансування за рахунок державних і змішаних капітальних вкладень.

Для здійснення видатків на капітальне будівництво за рахунок державних капітальних вкладень замовники подають до відповідних органів Казначейства за місцем розташування документи, визначені пунктом 8 Порядку.

Щодо перегляду проектно-кошторисної документації

Статтею 878 Цивільного кодексу України встановлено, що замовник має право вносити зміни до проектно-кошторисної документації до початку робіт або під час їх виконання за умови, що додаткові роботи, викликані такими змінами, за вартістю не перевищують десяти відсотків визначеної у кошторисі ціни і не змінюють характеру робіт, визначених договором.

Внесення до проектно-кошторисної документації змін, що потребують додаткових робіт, вартість яких перевищує десять відсотків визначеної у кошторисі ціни, допускається лише за згодою підрядника. У цьому разі підрядник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків.

Щодо проведення повторної експертизи

Відповідно до пункту 16 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. N 560 (Постанова N 560), повторна експертиза проекту будівництва проводиться після його доопрацювання у зв'язку з необхідністю зміни проектних рішень та/або у зв'язку із зміною державних будівельних норм, та/або вихідних даних щодо проектування.

Щодо заповнення титулів об'єктів будівництва

У пункті 9 Порядку вказано, що титули об'єктів складаються згідно з Порядком затвердження титулів об'єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. N 995.

Титули об'єктів не надаються органами Казначейства, якщо будівництво об'єктів розпочинається та закінчується протягом одного року.

Крім цього, слід зазначити, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіон) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної житлової політики і політики у сфері будівництва, архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства, для вирішення питань з фінансування капітального будівництва пропонуємо звертатись до Мінрегіону.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали