ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.07.2012 р. N 11.1/1.2-12.1/8470-ЕП

Начальникам митниць


Про надання роз'яснень

У зв'язку з набранням чинності Митним кодексом України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) (далі - Кодекс) Державною митною службою України вживаються заходи щодо приведення Ліцензійних умов провадження посередницької діяльності митного брокера, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної митної служби України від 13.05.2009 N 89/445, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.05.2009 за N 469/16485 (далі - Ліцензійні умови) у відповідність до вимог законодавства України.

Відповідно до пункту 2 розділу I Ліцензійних умов представник митного брокера - це фізична особа, яка перебуває в трудових відносинах з митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах особи, яку представляє митний брокер, дії, пов'язані з пред'явленням митному органу товарів і транспортних засобів, а також документів, потрібних для їх митного контролю та митного оформлення, яка відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим пунктом 10 розділу II Ліцензійних умов.

Згідно зі статтею 418 Кодексу ( N 4495-VI) агент з митного оформлення - це фізична особа-резидент, що перебуває в трудових відносинах з митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах особи, яку представляє митний брокер, дії, пов'язані з пред'явленням митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Таким чином поняття "представник митного брокера" і "агент з митного оформлення" по суті є тотожними та такими, що визначають виконання однакових функцій з пред'явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

У той же час згідно з частиною третьою розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу ( N 4495-VI) нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті на виконання законів України з питань державної митної справи до набрання чинності Кодексом, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів з питань державної митної справи, застосовуються в частині, що не суперечить Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу ( N 4495-VI).

Ураховуючи викладене, для уникнення скарг і нарікань з боку підприємств, що надають послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України, продовжити практику прийняття іспитів і видачі кваліфікаційних посвідчень представникам митних брокерів (агентам з митного оформлення) відповідно до Порядку прийняття іспиту у представників митних брокерів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 18.08.2009 N 767, до набрання чинності відповідним наказом Міністерства фінансів України.

Анулювання, переоформлення, видачу дубліката кваліфікаційного посвідчення представника митного брокера здійснювати відповідно до Порядку анулювання, переоформлення, видачі дубліката кваліфікаційного посвідчення представника митного брокера, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.2009 N 1169.

 

Т. в. о. Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали