Додаткова копія: Про надання роз'яснень [щодо перерахування авансу на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів]

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.04.2019 р. N 16-07-07/6125

Про надання роз'яснень

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо перерахування авансу на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів та в межах компетенції повідомляє.

Частиною першою статті 49 Бюджетного кодексу України регламентовано, що розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством.

Виключні випадки та терміни проведення попередньої оплати при закупівлі за бюджетні кошти відповідно до належним чином оформленого рішення головного розпорядника бюджетних коштів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 N 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Постанова N 117) (далі - постанова N 117).

Зокрема, відповідно до підпункту 3 пункту 1 постанови N 117 (Постанова N 117), передбачено здійснення попередньої оплати на строк не більше трьох місяців робіт із нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення, придбання основних засобів і житла.

Порядок державного фінансування капітального будівництва, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1764 (далі - Порядок N 1764), регламентує, зокрема, розмір авансу (попередньої оплати) та цілі, на які він може бути використаний.

Так, пунктом 19 Порядку N 1764 передбачено, що замовник перераховує підряднику аванс, якщо це передбачено договором (контрактом). Розмір авансу не може перевищувати 30 відсотків вартості річного обсягу робіт. Підрядник зобов'язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу.

З огляду на зазначене, при укладанні договорів, які передбачають здійснення авансу (попередньої оплати), розпорядники бюджетних коштів мають дотримуватись вимог постанови N 117 (Постанова N 117).

Якщо договір укладений на здійснення капітальних видатків, такий договір має виконуватись з урахуванням вимог постанови N 117 (Постанова N 117), в тому числі пункту 21 (Постанова N 117), та Порядку N 1764.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали