НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.06.2012 р. N 19-015/6318

Генеральний департамент грошово-кредитної політики

Начальникам територіальних управлінь
Генеральному департаменту банківського нагляду
Генеральному департаменту інформаційних технологій та платіжних систем
Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку
Операційному управлінню
Центральній розрахунковій палаті Національного банку України
Керівникам банків України


Про надання роз'яснень

Національний банк України у зв'язку з прийняттям Правлінням Національного банку України постанови від 19.06.2012 N 248 "Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку" (Постанова N 248) (далі - постанова) надає роз'яснення щодо практичного застосування пункту 6 зазначеної постанови (Постанова N 248).

Відповідно до постанови (Постанова N 248) банкам з 30 червня 2012 року дозволено (а не зобов'язано банки) зараховувати для покриття обов'язкових резервів, що формуються на окремому рахунку в Національному банку України 3203 "Кошти обов'язкових резервів, що перераховані банками", придбані ними:

цільові облігації внутрішніх державних позик України (далі - цільові ОВДП), випущені з метою залучення коштів для фінансування заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, у розмірі 50 % їх номінальної вартості;

облігації внутрішніх державних позик, номінованих в іноземній валюті (далі - ОВДП номінованих в іноземній валюті) у розмірі 10 % їх номінальної вартості в гривневому еквіваленті, розрахованому, виходячи з офіційного курсу гривні до іноземних валют, установленого Національним банком України на перше число місяця після закінчення попереднього звітного періоду резервування.

Згідно з Положенням про порядок формування обов'язкових резервів для банків України та філій іноземних банків в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 16.03.2006 N 91 (зі змінами), приведення у відповідність суми коштів обов'язкових резервів, що зберігаються на окремому рахунку в Національному банку України, здійснюється територіальними управліннями НБУ або банками протягом трьох робочих днів після закінчення звітного періоду резервування.

Враховуючи викладене, а також беручи до уваги щоденне встановлення Національним банком України офіційного курсу гривні до іноземних валют, банк в перший робочий день звітного періоду визначає обсяг цільових ОВДП та/або ОВДП номінованих в іноземній валюті, які банк має намір зараховувати (у межах визначених постановою розмірах) в покриття обов'язкових резервів в поточному звітному періоді. Розмір облігацій внутрішніх державних позик (цільових ОВДП та/або ОВДП номінованих в іноземній валюті), що зараховується в покриття обов'язкових резервів, визначається банком з урахування його намірів щодо їх продажу протягом звітного періоду та залишається без змін протягом всього звітного періоду. Зазначена інформація в перший робочий день оперативно надається територіальному управлінню НБУ.

Інформація щодо цільових ОВДП та/або ОВДП номінованих в іноземній валюті, які знаходяться у власності банків, територіальні управління НБУ можуть отримати в щоденному режимі, використовуючи дані Довідки за формою N 381(01) з розшифровкою "День". Поряд з тим, з метою здійснення контролю територіальними управліннями НБУ за виконанням банками вимог щодо дотримання нормативів обов'язкового резервування, зокрема в частині покриття обов'язкових резервів, які формуються банками на їх окремих рахунках в Національному банку, облігаціями внутрішніх державних позик (цільові ОВДП та/або ОВДП номінованих в іноземній валюті), Генеральний департамент грошово-кредитної політики надаватиме територіальним управлінням НБУ інформацію щодо їх власників за підсумками звітного періоду.

В інформацію, яку надають територіальні управління НБУ структурним підрозділам НБУ, які здійснюють контроль за діяльністю банків та управління грошово-кредитним ринком, в тому числі щодо застосування заходів впливу до банку, який порушив порядок формування обов'язкових резервів, враховуються дані щодо покриття обов'язкових резервів цільовими ОВДП та/або ОВДП номінованих в іноземній валюті.

 

Директор Генерального департаменту
грошово-кредитної політики

О. А. Щербакова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали