Додаткова копія: Про надання роз'яснень [щодо легальності встановлення порядку видачі свідоцтва про проведення гастрольного заходу Міністерством культури і туризму]

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 27.11.2009 р. N 14674

Представництву Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Запорізькій області 


Про надання роз'яснень

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто ваш лист від <...> щодо легальності встановлення порядку видачі свідоцтва про проведення гастрольного заходу Міністерством культури і туризму, а не Кабінетом Міністрів України, та повідомляється.

1. Частиною другою статті 2 Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" передбачено, що порядок організації і проведення гастрольних заходів визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 6 Порядку організації та проведення гастрольних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 N 35, орган, що веде облік, протягом трьох днів після подання відповідно до пункту 5 цього Порядку заявки видає організатору свідоцтво про проведення гастрольного заходу за формою, що затверджується Мінкультури.

Відповідно до пункту 4 зазначеного Порядку таким органом є Міністерство культури Автономної Республіки Крим, Головне управління культури і мистецтв Київської міської держадміністрації, управління культури обласних та Севастопольської міської держадміністрацій.

Згідно з визначенням, поданим у статті 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про дозвільну систему), місцеві дозвільні органи - це міські ради та їх виконавчі органи, районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, територіальні (місцеві) органи центральних органів виконавчої влади, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені, а також підприємства, установи, організації, що у випадках, передбачених законом, уповноважені видавати документи дозвільного характеру і можуть залучатися до проведення експертизи та обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Крім того, відповідно до абзацу шостого пункту 2 додатка 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 526 "Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" регіональні дозвільні органи - територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в областях, мм. Києві та Севастополі, Автономній Республіці Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Таким чином, органи, що видають свідоцтво про проведення гастрольного заходу, є місцевими та регіональними дозвільними органами.

Разом з тим, відповідно до частини другої статті 4 Закону про дозвільну систему порядок видачі документів дозвільного характеру центральними органами виконавчої влади установлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом.

Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру регулюється статтею 7 Закону про дозвільну систему.

Враховуючи викладене, Законом про дозвільну систему не встановлено, яким нормативно-правовим актом повинен затверджуватися порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру, а отже, порядок видачі свідоцтва про проведення гастрольного заходу може бути затверджений наказом Міністерства культури і туризму.

2. Разом з тим, Законом України "Про гастрольні заходи в Україні" не передбачено необхідність отримання свідоцтва про проведення гастрольного заходу.

Таким чином, немає правових підстав щодо погодження відповідного регламенту (інформаційної картки) "Свідоцтво про проведення гастрольного заходу".

Крім того, Комітетом готується лист-роз'яснення щодо погодження регламентів (інформаційних карток) представництвами Держкомпідприємництва.

Довідково: на сьогодні, на розгляді у Верховній Раді України знаходиться, розроблений Міністерством культури і туризму України та доопрацьований з урахуванням вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" (реєстр. N 5128 від 15.09.2009), який було погоджено Комітетом. Прийняття Верховною Радою України зазначеного Закону забезпечить удосконалення діючих механізмів реалізації державної політики в організації гастрольної справи в Україні.

 

Заступник Голови 

Г. М. Яцишина 


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали