ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.05.2012 р. N 7291/17/12-12

Нотаріусу Соловйовій Т. В.
вул. 60 років Жовтня, буд. 21, кв. 145, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95044


Про надання роз'яснення

Державне агентство земельних ресурсів України розглянуло Ваш лист від 11.04.2012 N 103/01-16 стосовно надання роз'яснення деяких питань, що виникли при застосуванні земельного законодавства, та повідомляє.

Згідно із пунктом 3 Порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 N 439, нотаріус у разі посвідчення цивільно-правового договору про відчуження земельної ділянки, видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, а також вилучення державного акта у передбачених законом випадках із своїх справ за наявності витягу з Поземельної книги проставляє на державному акті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку.

Відповідно до пункту 31 Порядку ведення Поземельної книги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 09.09.2009 N 1021, відомості з Поземельної книги надаються територіальним органом Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки у формі витягу (інформаційної довідки), зокрема, про наявність земельних ділянок у власності (користуванні).

Формування аркушів витягів (інформаційних довідок) здійснюється з використанням автоматизованої системи.

У разі відсутності в автоматизованій системі даних про відповідну земельну ділянку формування аркушів витягу (інформаційної довідки) здійснюється після внесення до автоматизованої системи відомостей про земельну ділянку.

Відповідно до пункту 4 Порядку ведення Поземельної книги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 09.09.2009 N 1021, номер Поземельної книги відповідає кадастровому номеру земельної ділянки.

Кадастровий номер - це індивідуальний цифровий код (номер), що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці при здійсненні її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки.

У свою чергу, відповідно до Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2010 N 749, дата відкриття Поземельної книги є датою присвоєння кадастрового номера.

 

Заступник Голови

Є. С. Бердніков

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали