ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.07.2012 р. N 11.1/2-12.1/7497-ЕП

Начальникам митниць


Про надання роз'яснення

У зв'язку із зверненнями суб'єктів господарювання та змінами в законодавстві України з питань державної митної справи щодо порядку декларування порожніх залізничних транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, повідомляємо.

Частиною четвертою статті 262 "Місце декларування" Митного кодексу України від 13.03.2012 N 4495-VI ( N 4495-VI) встановлено, що порожні транспортні засоби та транспортні засоби, що перевозять пасажирів, декларуються в місці перетину митного кордону України.

Декларування залізничного рухомого складу (у тому числі порожнього), що використовується для перевезення у міжнародному сполученні товарів, пасажирів і для технічного обслуговування ділянок залізниць України, що проходять територією інших держав, здійснюється шляхом подання митному органові в пункті пропуску (пункті контролю) або на прикордонній передавальній станції, або в митному органі за місцем розташування власника транспортного засобу інформації про такі залізничні транспортні засоби та мету їх переміщення (під навантаження, повернення, технічне обслуговування ділянок залізниць України тощо), зазначеної у передатній відомості, перевізних документах чи натурному листі (пункт 10 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю залізничних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 N 451) (Постанова N 451).

Ураховуючи викладене, при переміщенні через митний кордон України порожніх залізничних транспортних засобів з метою проведення транспортних операцій заповнення окремої митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа на такі транспорті засоби не передбачено.

Залізничні транспортні засоби, оформлені до набрання чинності зазначеним Митним кодексом України ( N 4495-VI) в митний режим тимчасового вивезення за вантажною митною декларацією для багаторазового переміщення, до завершення строку дії цього митного режиму декларуються у митний режим реімпорту шляхом подання митному органу митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа.

Листи Державної митної служби України від 09.02.2000 N 09/4-393-ЕП і від 31.08.2007 N 11/2-9/8896-ЕП (зі змінами) вважати відкликаними.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали