ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.06.2012 р. N 9689/17/11-12

Товариству з обмеженою відповідальністю "Альянс-Газ"
12 км Московського шосе,
м. Сімферополь,
Автономна Республіка Крим,
95493


Про надання роз'яснення

Державним агентством земельних ресурсів України, в межах компетенції, опрацьовано лист ТОВ "Альянс-Газ" від 02.04.2012 N 90 та по суті порушених питань повідомляється наступне.

Питання добровільної відмови від права користування земельними ділянками врегульовані статтею 142 Земельного кодексу України.

Згідно зі статтею 79 Земельного кодексу України земельна ділянки - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Чинним законодавством не визначено поняття "частина земельної ділянки".

Відповідно до статті 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.

Статтею 33 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Крім того, статтею 654 Цивільного кодексу України визначено, що зміна або розірвання договору вчиняється у такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.

Разом з тим зазначаємо, що відповідно до статті 33 Закону України "Про оренду землі" у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.

 

Перший заступник Голови

А. М. Кадомський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали