ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.01.2012 р. N 101/20/11-12

Рівненській атомній електростанції
м. Кузнецовськ, Рівненська обл., 34400


Про надання роз'яснення земельного законодавства

На ваше звернення від 05.12.2011 N 014/12753 стосовно проблемних питань, що виникли при встановленні меж санітарно-захисної зони атомної електростанції на місцевості та позначення їх попереджувальними знаками Держземагентство України в межах компетенції повідомляє.

Статтею 19 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" визначено, що межі санітарно-захисних зон атомних електростанцій встановлюються на місцевості за проектами землеустрою та позначаються попереджувальними знаками встановленого зразка.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про землеустрій" замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі. Розробниками цієї документації є юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою відповідно до закону. Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором.

Порядок організації, державні стандарти, норми і правила виконання робіт із землеустрою, їх склад і зміст встановлюються нормативно-правовими актами з питань здійснення землеустрою (стаття 23 Закону України "Про землеустрій").

Оскільки окремий порядок розробки проекту землеустрою щодо встановлення меж санітарно-захисної зони атомної електростанції на місцевості на сьогодні не визначений, зазначені роботи мають проводитись на загальних засадах.

Разом з тим, вважаємо за доцільне при розробці зазначеної документації із землеустрою враховувати норми Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", наказів Міністерства охорони здоров'я України від 02.02.2005 N 54 "Про затвердження державних санітарних правил "Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2005 за N 552/10832, та від 01.08.96 N 239 "Про затвердження державних санітарних правил та норм", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.08.96 за N 488/1513, в частині визначення вимог до становлення санітарно-захисних зон навколо об'єктів енергетики.

Частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" визначено, що розміри санітарно-захисних зон об'єктів енергетики встановлюються центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 03.03.2010 N 187 затверджено Положення про експертну комісію з питань встановлення та зміни розмірів санітарно-захисних зон при Головному державному санітарному лікарі України, відповідно до якого зазначена експертна комісія призначена для удосконалення діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби під час розгляду питань щодо встановлення та зміни розмірів санітарно-захисних зон для підприємств та виробництв I - III класу небезпеки.

Крім того, зазначаємо, що відповідно до Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 N 445 (Указ N 445/2011), позначення меж санітарно-захисних зон атомних електростанцій попереджувальними знаками встановленого зразка не відноситься до повноважень Держземагентства України.

 

Заступник Голови

М. Н. Калюжний

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали