ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

07.07.2011 р.

N К/9991/12639/11


Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: суддів - Сіроша М. В., Гончар Л. Я., Гордійчук М. П., Конюшка К. В., Харченка В. В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за касаційною скаргою Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2010 року і ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Акта МК" до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, встановила:

У вересні 2010 року ТОВ "Акта МК" звернулось із позовом до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про визнання дій в частині застосування коефіцієнту у розмірі 2,5 при формуванні витягів за N Ю-20413/2008 і Ю-20414/2008 з технічної документації з нормативної оцінки земельних ділянок і договорів оренди земельних ділянок - протиправними; зобов'язання видати новий витяг з технічної документації про нормативну оцінку земельних ділянок.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року, позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями судів, Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради звернулось з касаційною скаргою про скасування рішень, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, постановлення нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що 07.03.2008 року між Київською міською радою і ТОВ "Акта МК" укладено договори оренди земельних ділянок за N 75-6-00387, за N 75-6-00388 по вул. Кільцева дорога, 12-б. літ. "А", 12-г літ. "А", м. Київ.

Земельні ділянки надано для обслуговування будівель і споруд та будівництва торговельно-розважального комплексу, закладів громадського харчування, офісів.

04.03.2008 року Головне управління земельних ресурсів надало ТОВ "Акта МК" витяги з технічної документації за N Ю-20413/2008 і за N Ю-20414/2008 про грошову оцінку зазначених земельних, коефіцієнт функціонального використання земельних ділянок визначено у розмірі 2,5.

Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що на одній із спірних земельних ділянок розташовані об'єкти нерухомості: нежитлові будинки, комплекс будівель, загальною площею 38034 кв. м

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 року за N 213 затверджено Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель, тощо.

Цільове призначення наданих ТОВ "Акта МК" земельних ділянок визначено, як землі для обслуговування будівель і споруд та будівництва торговельно-розважального комплексу, закладів громадського харчування, офісів. Будівлі і споруди займають лише частину однієї із земельних ділянок.

Методикою нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів визначено, що інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів - їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території.

У додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 27.01.2006 року за N 18/15/21/11, встановлено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки.

Для оцінки земель комерційного використання встановлено коефіцієнт у розмірі 2,5, оцінка земель, зайнятих поточним будівництвом та відведених під майбутнє будівництво проводиться із застосуванням коефіцієнту 0,5.

Оскільки ТОВ "Акта МК" належать землі змішаного використання, Головне управління земельних ресурсів повинно було застосувати коефіцієнт функціонального використання для земель змішаного типу, для однієї частини - коефіцієнт 0,5, для іншої - коефіцієнт 2,5.

Доказів на підтвердження обґрунтованого застосування коефіцієнту функціонального призначення у розмірі 2,5 Головним управлінням земельних ресурсів не надано.

Колегія суддів вважає, що при вирішенні спору суди першої і апеляційної інстанції прийшли до обґрунтованого висновку стосовно задоволення позовних вимог ТОВ "Акта МК". Підстав для скасування рішення колегія суддів не вбачає.

Згідно ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Керуючись ст. ст. 210, 220, 222, 223, 224, 231, 254 КАС України, колегія суддів ухвалила:

Касаційну скаргу Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 вересня 2010 року і ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17 лютого 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Судді:

 

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали