Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про направлення справи на новий розгляд

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

18.11.2010 р.

N К-11345/08

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів: Бим М. Є., Васильченко Н. В., Гордійчук М. П., Леонтович К. Г., Чалого С. Я., розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом повного товариства "Київський міський ломбард "Меленчук і Компанія" до Київської міської ради, третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Будхол", про визнання частково нечинними рішень, встановила:

Постановою господарського суду м. Києва від 17 квітня 2007 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано частково протиправним та скасовано п. 22 додатка 1 до рішення Київської міської ради від 19.07.2005 року N 813/3388 "Про передачу в користування на умовах оренди нежилих приміщень, продовження термінів договорів оренди нежилих приміщень, надання дозволів на встановлення пільгових ставок оплати та про зміни орендних ставок" в частині надання в оренду ТОВ "Будхол" приміщень на першому поверсі будівлі літера "А"площею 55,60 кв. метрів та першому поверху будівлі літера "Б" площею 93,50 кв. метрів по вул. Хрещатик, 10, які надані та знаходяться в оренді Повного товариства "Київський міський ломбард "Меленчук і Компанія". Визнано частково протиправним та скасовано пункт 214 додатка 2 до рішення Київської міської ради від 18.03.2004 року N 100/1310 "Про Програму приватизації об'єктів права комунальної власності і територіальної громади міста Києва на 2004 - 2006 роки" в частині включення до об'єктів приватизації ТОВ "Будхол" приміщень на першому поверсі будівлі літера "А" площею 55,60 кв. метрів та першому поверху будівлі літера "Б" площею 93,50 кв. метрів по вул. Хрещатик, 10, які надані та знаходяться в оренді Повного товариства "Київський міський ломбард "Меленчук і Компанія".

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2008 року апеляційну скаргу повного товариства "Київський міський ломбард "Меленчук і Компанія" задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано, прийнято нову постанову, якою позовні вимоги задоволено повністю. Визнано нечинним та скасовано п. 22 додатка 1 до рішення Київської міської ради від 19.07.2005 р. N 813/3388 "Про передачу в користування на умовах оренди нажелих приміщень, продовження термінів договорів оренди нежилих приміщень, надання дозволів на встановлення пільгових ставок оплати та про зміни орендних ставок" (із змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 16.03.2006 р. N 213/3304). Визнано нечинним та скасовано п. 214 додатка 2 до рішення Київської міської ради від 18.03.2004 р. N 100/1310 "Про програму приватизації об'єктів права комунальної власності територіальної громади міста Києва на 2004 - 2006 роки" (із змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 02.02.2006 р. N 20/3111).

Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції товариство з обмеженою відповідальністю "Будхол" в касаційній скарзі, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції, та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволення позовних вимог.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга товариство з обмеженою відповідальністю "Будхол" підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Відносини, що виникли між особами, які беруть участь у справі у зв'язку з прийняттям рішення Київської міської ради від 19.07.2005 року N 813/3388 "Про передачу в користування на умовах оренди нежилих приміщень, продовження термінів договорів оренди нежилих приміщень, надання дозволів на встановлення пільгових ставок оплати та про зміни орендних ставок" та рішення Київської міської ради від 18.03.2004 року N 100/1310 "Про Програму приватизації об'єктів права комунальної власності і територіальної громади міста Києва на 2004 - 2006 роки" в частині включення до об'єктів приватизації ТОВ "Будхол" є публічно-правовими.

Отже, спір про визнання визнання частково нечинних цих рішень підлягає розгляду судом за правилами КАС України.

Київська міська рада є органом місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

За таких обставин, даний спір не підсудний господарському суду м. Києва, а підлягає розгляду місцевим судом загальної юрисдикції.

Приведені порушення вимог законодавства, що допущені судами попередніх інстанцій є підставою для скасування ухвалених рішень та направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції, оскільки суд касаційної інстанції не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні.

Відповідно до ст. 227 КАС України підставою для скасування судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій і направлення справи на новий судовий розгляд є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи і не можуть бути усунені судом касаційної інстанції.

За таких обставин рішення судів першої та апеляційної інстанцій підлягають скасуванню з направленням справи на новий розгляд до місцевого загального суду, а касаційна скарга частковому задоволенню.

Керуючись ст. ст. 222, 223, 226, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Будхол" задовольнити частково, постанову господарського суду м. Києва від 17 квітня 2007 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 10 червня 2008 року скасувати, справу направити на новий розгляд до місцевого загального суду.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України в порядку ст. ст. 235 - 238 Кодексу адміністративного судочинства України.


 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали