ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

13.01.2011 р.

N К-36084/09

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі суддів: Васильченко Н. В., Калашнікової О. В., Леонтович К. Г., Цуркана М. І., Чалого С. Я., розглянувши у попередньому розгляді справу за касаційною скаргою міського голови м. Рубіжне Б. А. А. на постанову Рубіжанського міського суду Луганської області від 9 квітня 2009 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2009 року у справі N 2-а-131/09 за позовом громадської організації "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" до міського голови м. Рубіжне Б. А. А., першого заступника міського голови м. Рубіжне Т. М. М. про визнання відмови необґрунтованою, дії та бездіяльність неправомірними та зобов'язання надати інформацію, встановила:

У грудні 2008 року громадська організація "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" звернулася в суд з позовом до міського голови м. Рубіжне Б. А. А., першого заступника міського голови м. Рубіжне Т. М. М., в якому просила:

- визнати відмову у задоволенні інформаційного запиту першого заступника міського голови міста Рубіжне Луганської області Т. М. М. громадській організації "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" необґрунтованою, а дії вказаної посадової особи неправомірними;

- визнати бездіяльність міського голови міста Рубіжне Луганської області Б. А. А. у ненаданні інформації відповідно до інформаційного запиту громадської інформації "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" неправомірною;

- зобов'язати міського голову міста Рубіжне Луганської області надати громадській організації "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" відкриту офіційну інформацію відповідно до інформаційного запиту N 124 від 15 жовтня 2008 року.

Постановою Рубіжанського міського суду Луганської області від 9 квітня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2009 року, позовні вимоги задоволені.

Не погоджуючись з ухваленими по справі рішеннями міський голова м. Рубіжне Б. А. А. звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення судів першої і апеляційної інстанцій та закрити провадження у справі, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, проаналізувавши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що відсутні підстави для скасування судових рішень, а касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, міжнародним фондом "Відродження" проводився конкурс "Реалізація права на доступ до інформації про діяльність влади", участь в якому приймала громадська організація "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум".

У зв'язку з підготовкою соціологічного дослідження по проекту "Реалізація права на доступ до інформації про діяльність виконавчої влади у семи містах Луганської області" 15 жовтня 2008 року громадська організація "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" звернулася до міського голови міста Рубіжне з письмовим інформаційним запитом про надання інформації, що стосується роботи міського голови, міської ради та виконавчого комітету Рубіжанської міської ради та листом від 06.11.2008 р. за підписом першого заступника міського голови Т. М. М. отримало відповідь про відмову у наданні необхідної інформації, яка відноситься до відкритої інформації.

Згідно ст. ст. 18, 29 Закону України "Про інформацію" основними видами інформації є інформація про діяльність державних органів влади та органів місцевого і регіональне самоврядування, яка забезпечується шляхом безпосереднього її надання заінтересованим громадянам, державним органам і юридичним особам. Обмеження права на одержання відкритої інформації забороняється законом та переважним правом на одержання інформації користуються громадяни, яким інформація необхідна для виконання своїх професійних обов'язків.

Відповідно до ст. 32 Закону України "Про інформацію" під запитом щодо надання письмової інформації розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадових осіб з окремих питань.

Громадяни України, державні органи, організації і об'єднання громадян подають запит відповідному органу законодавчої, виконавчої та судової владі його посадовим особам.

У запиті повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові запитувача, документ, письмова або усна інформація, що його цікавить, та адреса, за якою він бажає одержати відповідь.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.

Згідно ч. 1, 3 ст. 12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста, очолює виконавчий комітет відповідної сільської, селищної, міської ради, головує на її засіданнях та відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільський, селищний, міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету.

Таким чином, суди вірно зазначили, що інформація, яка запитувалася громадською організацією "Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень "Політсоціум" відповідно до інформаційного запиту від 15.10.2008 р., щодо роботи міського голови, міської ради та виконавчого комітету Рубіжанської міської ради надана не була. Вказана інформація відноситься до відкритої інформації. Лист першого заступника міського голови Т. М. М. про відмову в надані письмової інформації необґрунтований.

Враховуючи викладене, суди першої і апеляційної інстанцій дійшли до вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Згідно ч. 3 ст. 2201 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.

Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

З урахуванням викладеного, судами першої і апеляційної інстанцій винесені законні і обґрунтовані рішення, постановлені з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для їх скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 220, 2201, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України ухвалила:

Касаційну скаргу міського голови м. Рубіжне Б. А. А. - відхилити.

Постанову Рубіжанського міського суду Луганської області від 9 квітня 2009 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2009 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України з підстав, передбачених ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

  
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали