ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

від 12 травня 2011 року

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Скотаря А. М., суддів - Канигіної Г. В., Заголдного В. В. (за участю прокурора - Опанасюка О. В.) розглянула в судовому засіданні в м. Києві 12 травня 2011 року кримінальну справу за касаційною скаргою заступника прокурора Автономної Республіки Крим на вирок Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 1 липня 2010 року, яким ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Мелітополя Запорізької області, раніше не судимого, засуджено: за ч. 2 ст. 263 КК України до 850 грн. штрафу; за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 263 КК України до 340 грн. штрафу.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів ОСОБА_5 остаточно визначено 850 грн. штрафу.

В апеляційному порядку справа щодо ОСОБА_5 не розглядалася.

ОСОБА_5 визнано винним у тому, що він 13 квітня 2010 року, приблизно о 17 годині, поблизу лазні, розташованої по вул. Севастопольське шосе в смт Кореїз АР Крим, знайшов холодну зброю - кістень, який носив без передбаченого законом дозволу.

14 квітня 2010 року, з 17 години 20 хвилин до 17 години 35 хвилин, ОСОБА_5 поблизу зупинки громадського транспорту "Зелений мис" намагався збути холодну зброю - кістень певним особам, проте не довів злочин до кінця з причин, що не залежали від його волі, оскільки ці особи відмовилися придбавати зазначену холодну зброю.

Цього ж дня, о 18 годині 30 хвилин, ОСОБА_5 був затриманий співробітниками міліції, які під час огляду виявили та вилучили у нього вищезазначену зброю.

У касаційній скарзі прокурор зазначає про неправильне застосування кримінального закону при призначенні ОСОБА_5 покарання за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 263 КК України. Просить вирок скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав касаційну скаргу, перевіривши матеріали справи та доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.

При призначенні ОСОБА_5 покарання, суд допустив неправильне застосування кримінального закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 53 КК України покарання у виді штрафу визначається в межах від тридцяти до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У порушення зазначеної норми закону, суд призначив ОСОБА_5 покарання за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 263 КК України у виді штрафу в розмірі, не передбаченому Кримінальним кодексом України, - двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону, зазначений вирок підлягає скасуванню, а справа направленню на новий судовий розгляд, під час якого суду, крім наведеного, слід звернути увагу на те, що згідно вимогам ст. 334 КПК України, мотивувальна частина вироку, крім іншого, повинна містити місце вчинення злочину.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 395, 396 КПК України і ч. 1 п. 2 Розділу XIII Перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року, колегія суддів ухвалила:

касаційну скаргу прокурора задовольнити.

Вирок Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 1 липня 2010 року щодо ОСОБА_5 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

 

Судді:

А. М. Скотарь

 

Г. В. Канигіна

 

В. В. Заголдний

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали