РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 08.08.2011 р. N 392

Про обласну програму профілактики вірусного гепатиту A на 2011 - 2015 роки

На виконання Законів України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб", відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України від 6 листопада 2006 року N 37 "Про додаткові заходи щодо недопущення епідемічних ускладнень з вірусного гепатиту A в Україні" та з метою покращення епідемічної ситуації з вірусного гепатиту A в області:

1. Схвалити обласну програму профілактики вірусного гепатиту A на 2011 - 2015 роки (далі - Програма), що додається.

2. Державному закладу "Обласна санітарно-епідеміологічна станція" подати Програму на затвердження обласній раді в установленому порядку.

3. Районним державним адміністраціям та виконавчим комітетам рад міст обласного значення розробити районні, міські програми профілактики вірусного гепатиту A на 2011 - 2015 роки.

4. Районним державним адміністраціям, виконкомам рад міст обласного значення передбачати кошти на виконання заходів Програми під час формування бюджету на відповідний рік у межах наявних фінансових ресурсів.

5. Виконавцям про хід реалізації Програми інформувати державний заклад "Рівненська обласна санітарно-епідеміологічна станція" щороку до 1 лютого.

6. Державному закладу "Рівненська обласна санітарно-епідеміологічна станція" узагальнену інформацію подавати облдержадміністрації щороку до 15 лютого.

7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Сад С. І.

 

Голова адміністрації

В. Берташ


 

Додаток
до розпорядження Рівненської обласної державної адміністрації
08.08.2011 N 392


Обласна програма
профілактики вірусного гепатиту A на 2011 - 2015 роки

Упродовж 2010 року в Україні зросла захворюваність на вірусний гепатит A, зокрема в сусідніх Волинській, Тернопільській, Львівській областях. Епідемічна ситуація з вірусного гепатиту A в Рівненській області є нестійкою, і після періоду відносного благополуччя можливе підвищення рівня захворюваності. Всього у 2010 році було зареєстровано 24 випадки, що становить 2,09 на 100 тисяч населення. Найвищі показники захворюваності у Березнівському (14,3) і Костопільському (7,79) районах.

Найчастіше на гепатит A хворіють учні загальноосвітніх та діти дошкільних навчальних закладів. Несвоєчасна організація профілактичних та протиепідемічних заходів може викликати спалахи захворюваності у цих закладах.

У значній частині навчальних закладів не створено умови для дотримання питного режиму і правил особистої гігієни. Холодною проточною водою школи області забезпечені на 75,4 відсотка, питними фонтанчиками - на 69 відсотків, централізованою каналізацією - на 21,3 відсотка, локальними очисними спорудами - на 3,8 відсотка.

Високий рівень захворюваності на вірусний гепатит A пов'язаний з інтенсивним забрудненням довкілля, у першу чергу питної води і ґрунту, порушенням санітарних вимог при виготовленні та реалізації харчових продуктів.

Одним з основних факторів передачі збудника гепатиту A є питна вода, існуюче знезараження якої не гарантує її повного очищення від вірусів, що потребує впровадження більш ефективних методів її обробки.

Поширенню вірусного гепатиту A сприяє незадовільне забезпечення населення якісною питною водою у достатній кількості. Це зумовлено незадовільним технічним станом водопровідних та водоочисних мереж, зношеність яких у окремих районах становить від 40 до 70 відсотків, подачею води за графіками.

Передача інфекції можлива шляхом вживання інфікованих харчових продуктів, у першу чергу тих, що не мали достатньої термічної обробки. Забруднення харчових продуктів відбувається під час використання недоброякісної води для їх обробки і миття посуду та приготування їжі особами, які захворіли на гепатит A. Такий шлях передачі інфекції сприяє розвитку спалахів та групових захворювань.

Основне місце у профілактиці вірусного гепатиту A займає забезпечення населення якісною питною водою, дотримання санітарних правил при заготівлі, транспортуванні, зберіганні, приготуванні та реалізації продуктів харчування, санітарно-протиепідемічного режиму і правил особистої гігієни у дитячих установах, навчальних закладах, гігієнічне навчання населення.

В області залишається невирішеним питання належної лабораторної діагностики вірусних гепатитів. Лабораторії імуноферментного аналізу є лише в містах Рівне і Кузнецовськ, Березнівському, Острозькому, Рівненському та Сарненському районах.

Запровадження вакцинації проти вірусного гепатиту A є найбільш ефективним засобом вирішення проблеми зниження захворюваності на цю інфекцію, насамперед серед дітей та осіб, що належать до груп ризику.

Мета Програми

Метою Програми є зменшення захворюваності населення області на вірусний гепатит A, попередження виникнення спалахів в організованих колективах та у побуті, забезпечення в області епідемічного благополуччя населення.

Основні цілі Програми

Дотримання вимог санітарного законодавства з профілактики вірусних гепатитів;

упровадження сучасних ефективних засобів дезінфекції питної води;

проведення ремонту та реконструкції водопровідно-каналізаційних мереж;

будівництво водопроводів у населених пунктах, де вони відсутні;

створення структур з обслуговування водопроводів, у першу чергу у сільській місцевості;

забезпечення необхідної кількості спеціалізованих бригад для ліквідації аварій із подальшим проведенням дезінфекції відремонтованих мереж;

оснащення лабораторій лікувально-профілактичних закладів приладами для проведення сучасної діагностики вірусних гепатитів методом імуноферментного аналізу;

забезпечення дитячих виховних і навчальних закладів, інтернатів, лікувально-профілактичних закладів необхідною кількістю дезінфекційних засобів;

дотримання належного санітарно-гігієнічного режиму у дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах;

проведення вакцинації проти гепатиту A особам, визначеним наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 травня 2011 року N 296 "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 03.02.2006 N 48" (Наказ N 296);

ліквідація несанкціонованих та стихійних ринків;

забезпечення благоустрою населених пунктів, ліквідація сміттєзвалищ, регулярна очистка від побутових відходів;

приведення у відповідність із вимогами санітарного законодавства водозабірних споруд (артсвердловин, шахтних індивідуальних та громадських колодязів) та водопровідних мереж населених пунктів;

забезпечення та здійснення відомчого лабораторного контролю якості води, що подається населенню відповідно до Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною";

впровадження сучасних технологій та засобів для забезпечення ефективної роботи очисних каналізаційних споруд та контролю якості очистки стоків;

забезпечення інфекційних стаціонарів локальними очисними спорудами та знезаражувальним обладнанням каналізаційних стічних вод;

створення пунктів обробки та дезінфекції спеціального автотранспорту для перевезення твердих побутових відходів;

дотримання санітарних правил при заготівлі, транспортуванні, зберіганні, приготуванні та реалізації продуктів харчування;

забезпечення вірусологічного контролю питної води та продуктів харчування;

організація санітарно-освітньої роботи з профілактики вірусного гепатиту А серед населення.

Фінансування Програми

Фінансування профілактичних та протиепідемічних заходів Програми здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, а також коштів фізичних осіб.

Заходи з профілактики вірусного гепатиту A на 2011 - 2015 роки

1. Привести в належний санітарно-технічний стан водопровідні й каналізаційні мережі та споруди.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, Рівненське обласне виробниче комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал".

2011 - 2015 роки


2. Забезпечити проведення виробничого лабораторного контролю за якістю питної води.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, власники об'єктів водопостачання.

Постійно


3. Створити постійно діючі ремонтні бригади з експлуатації водопроводів, забезпечити їх ефективну роботу.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Починаючи із 2011 року


4. Впровадити очистку та дезінфекцію колодязів двічі на рік.

Районні державні адміністрації, виконавчі комітети рад міст обласного значення.

Щороку


5. Проводити вибіркові дослідження на антиген вірусного гепатиту A проб готової продукції питної та мінеральної вод і безалкогольних напоїв, що виготовляються в області.

Керівники підприємств.

Щокварталу


6. Впроваджувати сучасні засоби дезінфекції води.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, водопостачальні підприємства.

Постійно


7. Забезпечити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, регулярну очистку від побутових відходів населених пунктів.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення.

Щороку


8. Забезпечити належний санітарно-гігієнічний режим у дитячих дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах та створити умови для дотримання особистої гігієни.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління освіти і науки облдержадміністрації.

Постійно


9. Проводити санітарно-освітні заходи з питань профілактики вірусного гепатиту A у дитячих дошкільних, загальноосвітніх навчальних та вищих навчальних закладах.

Управління освіти і науки, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Щороку


10. Замінити системи водопостачання у загальноосвітній школі I - III ступенів села Жовтневе Радивилівського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Висоцьк Дубровицького району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Постійне, Великомидському навчально-виховному комплексі "ЗОШ I - II ступенів - ліцей" Костопільського району, загальноосвітній школі I - II ступенів села Милятин Острозького району, гімназії села Варковичі, загальноосвітній школі I - III ступенів села Тараканів Дубенського району, дитячому дошкільному закладі села Городище Березнівського району.

Радивилівська, Дубровицька, Дубенська, Костопільська, Острозька, Березнівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


11. Підключити до водогону дитячий дошкільний заклад і загальноосвітню школу I - III ступенів села Пугач та забезпечити безперебійну подачу холодної проточної води у дитячий дошкільний заклад і загальноосвітню школу I - III ступенів селища міського типу Клесів Сарненського району.

Сарненська районна державна адміністрація.

До 1 січня 2013 року


12. Забезпечити реконструкцію приміщень їдалень у загальноосвітній школі I - III ступенів N 2 міста Костопіль, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Дубно, Сновидовичі Рокитнівського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Бережниця, Людинь, загальноосвітніх школах I - II ступенів сіл Будимля, Лісове Дубровицького району.

Костопільська, Рокитнівська, Дубровицька районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


13. Провести капітальний ремонт та добудову харчоблоків загальноосвітньої школи I - II ступенів села Новостав, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Корнин Рівненського району, загальноосвітньої школи I - II ступенів села Моквин Костопільського району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Розваж, Сіянці Острозького району, загальноосвітніх шкіл I - II ступенів сіл Лінчин, Михалин Березнівського району та дитячого дошкільного закладу села Дядьковичі Рівненського району.

Рівненська, Костопільська, Острозька, Березнівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


14. Забезпечити гарячою проточною водою буфетні та туалетні приміщення дитячих дошкільних закладів сіл Мирне, Берестовець Костопільського району, сіл Зарічне, Теслугів, Крупець Радивилівського району.

Костопільська, Радивилівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


15. Провести заміну холодильного обладнання у їдальнях загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Мутвиця, Кухче Зарічненського району, загальноосвітньої школи I - II ступенів села Смородськ, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Жадень, Бережниця, Колки Дубровицького району, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Карпилівка, загальноосвітньої школи I - II ступенів села Остки Рокитнівського району, Великомидського навчально-виховного комплексу "ЗОШ I - II ступенів - ліцей" Костопільського району, загальноосвітньої школи I - III ступенів N 2 села Оженин, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Мощаниця Острозького району, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Здовбиця та загальноосвітньої школи I - II ступенів села Івачків Здолбунівського району, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Борбин Млинівського району та загальноосвітньої школи I - II ступенів села Радянське Демидівського району, дитячих дошкільних закладів сіл Зарічне, Гоноратка Радивилівського району, сіл Моквин, Соснове Березнівського району.

Зарічненська, Дубровицька, Рокитнівська, Костопільська, Острозька, Здолбунівська, Млинівська, Демидівська, Радивилівська, Березнівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


16. Встановити механічну витяжну вентиляцію на харчоблоках загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Борове, Кухітська Воля, Серники Зарічненського району та забезпечити проведення ремонту системи вентиляції на харчоблоках загальноосвітніх шкіл I - II ступенів села Жадень, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Висоцьк Дубровицького району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Люхча, Любиковичі Сарненського району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Борбин, Новоселівка, Торговиця Млинівського району.

Зарічненська, Дубровицька, Сарненська, Млинівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


17. Забезпечити електродуховками харчоблоки загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Млинок, Неньковичі, Мутвиця, Морочне, Кухітська Воля, загальноосвітніх шкіл I - II ступенів сіл Задовже, Перекалля, Вовчиці Зарічненського району, загальноосвітніх шкіл I - II ступенів сіл Світанок, Іванівка Корецького району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Довгошиї, Новоселівка Млинівського району та дитячих дошкільних закладів сіл Підгайці, Довгошиї Млинівського району, села Вербень Демидівського району. Провести заміну електродуховок у дитячих дошкільних закладах сіл Зарічне, Гоноратка Радивилівського району та загальноосвітньої школи I - III ступенів села Головин, навчально-виховного комплексу "ЗОШ I - II ступенів - ліцей" села Злазне Костопільського району.

Зарічненська, Корецька, Млинівська, Демидівська, Радивилівська, Костопільська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


18. Відремонтувати систему водовідведення у буфетних приміщеннях дитячих дошкільних закладів сіл Зарічне, Острів, Немирівка Радивилівського району, села Голубне Березнівського району, харчоблоках загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Ситно, Теслугів Радивилівського району, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Білів Рівненського району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Рудка, Княгинин Демидівського району, загальноосвітньої школи I - III ступенів села Бистричі Березнівського району, загальноосвітніх шкіл I - II ступенів сіл Рачин, Молодаво Дубенського району, загальноосвітніх шкіл I - III ступенів сіл Стара Рафалівка, Заболоття Володимирецького району.

Радивилівська, Березнівська, Рівненська, Демидівська, Дубенська, Володимирецька районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


19. Відновити роботу внутрішніх санвузлів у загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Висоцьк, Миляч Дубровицького району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Малий Шпаків, Дядьковичі, Іскра Рівненського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Велике Вербче, Кричильськ, Немовичі, Карпилівка Сарненського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Більськ, Томашгород Рокитнівського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Звіздівка Костопільського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Копитків, Глинськ Здолбунівського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Уїздці Млинівського району, навчально-виховному комплексі "ЗОШ I - II ступенів - колегіум" села Боремель Демидівського району.

Дубровицька, Рівненська, Сарненська, Рокитнівська, Костопільська, Здолбунівська, Млинівська, Демидівська районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


20. Відремонтувати внутрішні санвузли в дитячих дошкільних закладах сіл Підзамче, Митниця Радивилівського району, сіл Городище, Яринівка, Моквин Березнівського району та загальноосвітній школі I - III ступенів селища міського типу Степань, загальноосвітній школі I - II ступенів села Яринівка Сарненського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Постійне, Мирне Костопільського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Береги, Бокійма Млинівського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Більська Воля Володимирецького району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Поліське Березнівського району, загальноосвітніх школах I - II ступенів сіл Сапожин, Сторожів Корецького району.

Радивилівська, Березнівська, Сарненська, Костопільська, Млинівська, Володимирецька, Березнівська, Корецька районні державні адміністрації.

До 1 січня 2013 року


21. Побудувати надвірні туалети у загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Крилів, Морозівка Корецького району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Обарів, загальноосвітній школі I - II ступенів села Рисв'янка Рівненського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Вири, загальноосвітній школі I - II ступенів села Глушиця Сарненського району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Кисоричі Рокитнівського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Малі Дорогостаї, Смордва Млинівського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Біле, Сопачів Володимирецького району, загальноосвітній школі I - III ступенів села Малі Сади Дубенського району, загальноосвітніх школах I - III ступенів сіл Берестя, Залужжя, Людинь та загальноосвітніх школах I - II ступенів сіл Будимля, Жадень Дубровицького району.

Корецька, Рівненська, Сарненська, Рокитнівська, Млинівська, Володимирецька, Дубенська, Дубровицька районні державні адміністрації.

До 1 січня 2012 року


22. Провести огородження території інфекційного стаціонару Демидівської центральної районної лікарні.

Демидівська райдержадміністрація, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

До 1 грудня 2011 року


23. Побудувати локальні очисні споруди та встановити знезаражуюче обладнання каналізаційних стічних вод інфекційних стаціонарів.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

2011 - 2015 роки


24. Контролювати залишковий хлор у стічних водах інфекційних стаціонарів центральних районних лікарень.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


25. Забезпечити застосування у лікувально-профілактичних закладах та осередках вірусного гепатиту A сучасних ефективних дезінфекційних засобів.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


26. Проводити діагностику всіх випадків вірусних гепатитів методом імуноферментного аналізу.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


27. Використовувати санітарний транспорт під час перевезення хворих на вірусний гепатит A для госпіталізації.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


28. Проводити безкоштовне лікування хворих на вірусні гепатити.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


29. Забезпечити проведення екстреної профілактики осіб, які були в контакті з хворими на вірусний гепатит A, сучасними противірусними препаратами.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій.

Постійно


30. Проводити вірусологічні обстеження осіб в організованих колективах, які були в контакті з хворими на вірусний гепатит A.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

При виявленні осередків


31. Організовувати конференції з актуальних питань діагностики, лікування та профілактики вірусних гепатитів.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Щороку


32. Вжити заходів для створення окремих платних кабінетів для проведення щеплень. Забезпечити проведення щеплень проти гепатиту A всім бажаючим.

Районні державні адміністрації, виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

До 1 січня 2012 року


33. Провести у встановленому законодавством порядку вакцинацію проти гепатиту A осіб групи ризику (працівників підприємств харчової промисловості, торгівлі та закладів громадського харчування; персоналу з обслуговування водоочисних споруд, підприємств водопостачання), забезпечити проведення відповідно до законодавства вакцинації проти гепатиту A новоприбулим працівникам.

Управління охорони здоров'я облдержадміністрації, Рівненська обласна спілка споживчих товариств, керівники підприємств, установ, організацій.

2011 - 2015 роки


34. Організувати проведення вакцинації у встановленому законодавством порядку проти гепатиту A в осередках вірусного гепатиту A у школах та дитячих дошкільних закладах.

Районні державні адміністрації та виконкоми рад міст обласного значення, управління охорони здоров'я облдержадміністрації, управління освіти і науки облдержадміністрації.

При виявленні


35. Проводити санітарно-освітню роботу з профілактики вірусного гепатиту A.

Головне управління з питань внутрішньої політики та інформації облдержадміністрації, обласна державна телерадіокомпанія, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

Постійно


 

Заступник голови - керівник
апарату облдержадміністрації

А. Лавренчук


 

Додаток
до Програми


Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми

N
пор.

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні за виконання

Потреба у фінансуванні, тис. грн.

У тому числі

районні бюджети, тис. грн.

міські бюджети, тис. грн.

1.

Закупівля обладнання для імуноферментного аналізу

2011

Районні державні адміністрації та виконкоми рад міст обласного значення

300

200

100

2012

500

500

 

2013

400

400

 

2

Придбання вакцини для проведення щеплень в осередках гепатиту A (у загальноосвітніх навчальних та дитячих дошкільних закладах)

2011

Районні державні адміністрації та виконкоми рад міст обласного значення

1272

1080,6

191,4

2012

1272

1080,6

191,4

2013

1272

1080,6

191,4

2014

1272

1080,6

191,4

2015

1272

1080,6

191,4

 

Всього коштів

 

 

7560

6503

1057

2011

 

1572

1280,6

291,4

2012

 

1772

1580,6

191,4

2013

 

1672

1480,6

191,4

2014

 

1272

1080,6

191,4

2015

 

1272

1080,6

191,4


Потреба в коштах на придбання діагностичного обладнання для імуноферментного аналізу

N
пор.

Назва районів, міст обласного значення

Потреба в коштах,
тис. грн.

за роками

2011

2012

2013

1.

Володимирецький

 

100

 

2.

Гощанський

 

 

100

3.

Демидівський

 

 

100

4.

Дубровицький

 

100

 

5.

м. Дубно

100

 

 

6.

Зарічненський

 

100

 

7.

Здолбунівський

 

100

 

8.

Корецький

 

 

100

9.

Костопільський

 

100

 

10.

Млинівський

100

 

 

11.

Радивилівський

 

 

100

12.

Рокитнівський

100

 

 

Всього

300

500

400


Проведення вакцинації проти вірусного гепатиту A особам, які були в контакті з хворими в дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах

N
пор.

Назва районів, міст обласного значення

Середня кількість осіб, які були в контакті з хворими на вірусний гепатит A, у 2007 - 2010 роках

Кошти, необхідні для вакцинації осіб, які були в контакті з хворими на вірусний гепатит A, щороку,
тис. грн.

1.

Березнівський

226

135,6

2.

Володимирецький

177

106,2

3.

Гощанський

56

33,6

4.

Демидівський

43

25,8

5.

Дубенський

284

170,4

6.

Дубровицький

25

15,0

7.

Зарічненський

7

4,2

8.

Здолбунівський

100

60,0

9.

Корецький

188

112,8

10.

Костопільський

23

13,8

11.

Млинівський

42

25,2

12.

Острозький

119

71,4

13.

Радивилівський

53

31,8

14.

Рівненський

140

84,0

15.

Рокитнівський

103

61,8

16.

Сарненський

215

129,0

17.

м. Кузнецовськ

29

17,4

18.

м. Рівне

290

174,0

Всього

2120

1272,0


Вартість однієї дози вакцини проти вірусного гепатиту A, згідно з даними ДП "Укрвакцина", становить 300 гривень. Вакцинація дворазова, повторна доза вакцини вводиться через 6 - 12 місяців після першої (2 дози х 300 грн. = 600 грн.).
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали