МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2000 р. N 053-29194

Про облік безоплатної передачі основних засобів

Міністерство фінансів України на запит щодо бухгалтерського обліку операцій з безоплатної передачі об'єктів, у тому числі об'єктів соціальної інфраструктури, у комунальну власність повідомляє.

Безоплатна передача об'єктів основних засобів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 р. N 92), 16 "Витрати" (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. N 318) та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій (затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291) відображається за дебетом рахунків 13 "Знос необоротних активів" (на суму зносу) і 97 "Інші витрати" (на залишкову вартість) у кореспонденції з кредитом рахунку 10 "Основні засоби". Одночасно залишкова вартість переданих об'єктів, що були до 2000 року зараховані на баланс державних підприємств, відображається з урахуванням норм пунктів 21 і 30 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" за дебетом рахунку 40 "Статутний капітал" і кредитом рахунку 74 "Інші доходи".

Безоплатне одержання об'єктів основних засобів відображається за дебетом рахунку 10 "Основні засоби" і кредитом субрахунку 424 "Безоплатно одержані необоротні активи". Щомісячно амортизація вартості цих об'єктів відображається за дебетом рахунків обліку витрат у кореспонденції з кредитом рахунку 13 "Знос необоротних активів" і одночасно за дебетом субрахунку 424 "Безоплатно одержані необоротні активи" і кредитом рахунку 74 "Інші доходи".

Передача об'єктів необоротних активів одним підрозділом підприємства - юридичної особи іншому підрозділу цього підприємства, які виділені на окремий баланс, відображається за кредитом рахунку 10 "Основні засоби" (на суму первісної (переоціненої) вартості) у кореспонденції з дебетом рахунку 13 "Знос необоротних активів" (на суму зносу) і дебетом субрахунку 683 "Внутрішньогосподарські розрахунки" (на залишкову вартість). Зазначену операцію підрозділ, що приймає на баланс такі необоротні активи, відображає зворотними записами. При складанні підприємством - юридичною особою загального балансу підприємства сальдо з внутрішньогосподарських розрахунків між підрозділами згортається.

 

Заступник Міністра

В. Регурецький

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали