Додаткова копія: Про обмін банкнот номіналом 500 євро в Україні

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 03.01.2019 р. N 50-0006/393

Департамент грошового обігу

Банкам України
Асоціації українських банків
Незалежній Асоціації банків України

Про обмін банкнот номіналом 500 євро в Україні

За інформацією, отриманою на офіційному сайті Європейського центрального банку (https://www.ecb.europa.eu/euro/banknotes/html/index.en.html), ЄЦБ припинив виробництво банкнот номіналом 500 євро першої серії, які були введені в обіг у 2002 році. В серії "Європа" цей номінал буде відсутній.

Банкноти номіналом 500 євро серії 2002 року залишаються законним платіжним засобом.

При цьому, як зазначається на сайті ЄЦБ, з 27 січня 2019 року 17 із 19 національних центральних банків євро зони більше не будуть випускати в обіг банкноти номіналом 500 євро. Deutsche Bundesbank та Oesterreichische Nationalbank продовжать випускати в обіг ці банкноти до 26 квітня 2019 року (включно).

На сайті ЄЦБ повідомляється також, що як і всі номінали банкнот євро, банкнота 500 євро завжди буде зберігати свою вартість і може бути обмінена у будь-якому національному центральному банку євро зони в будь-який час.

Відповідно до пункту 11 розділу II Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України1 банкам, фінансовим установам забороняється встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, з якою здійснюються валютно-обмінні операції.

Крім того, згідно з пунктом 8 розділу I Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні (Постанова N 103)2 банк (філія, відділення) зобов'язаний здійснювати операції лише з тими видами і номіналами банкнот іноземної валюти, які перебувають в обігу в країнах-емітентах або підлягають обміну в порядку, установленому банком-емітентом.


1 затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502

2 затверджена постановою Правління Національного банку України від 25 вересня 2018 року N 103 (Постанова N 103)

Останнім часом до Національного банку України надходять звернення громадян щодо можливості обміну в Україні банкнот номіналом 500 євро.

У зв'язку із зазначеним, з метою надання більш повної інформації заявникам, просимо до 14 січня 2019 року повідомити Департаменту грошового обігу про можливість обміну в Україні банкнот номіналом 500 євро.

Нагадуємо, що відповідно до функцій, визначених відповідно до Закону України "Про Національний банк України", Національний банк не здійснює будь-які валютно-обмінні операції для фізичних осіб, в тому числі з обміну банкнот іноземних валют.

 

Директор Департаменту
грошового обігу

В. Зайвенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали