Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про окремі питання діяльності Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 11 квітня 2018 року N 66

Київ

Про окремі питання діяльності Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області

До Центральної виборчої комісії 21 березня 2018 року надійшла копія постанови Одеського апеляційного адміністративного суду в адміністративній справі N 815/1150/18, зі змісту якої вбачається, що Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області (далі - Таїровська селищна виборча комісія) зобов'язано прийняти рішення про реєстрацію Хасаєва Тимура Хасановича Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області (далі - Таїровський селищний голова) згідно з частиною третьою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII).

Крім того, за інформацією, наданою Таїровською селищною виборчою комісією 27 березня 2018 року, комісією було розглянуто питання щодо реєстрації Хасаєва Т. Х. Таїровським селищним головою згідно з частиною третьою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII). Проте рішення з цього питання не було прийнято (протокол засідання Таїровської селищної виборчої комісії від 24 березня 2018 року N 28).

Станом на 11 квітня 2018 року в Центральної виборчої комісії відсутня інформація щодо реєстрації Хасаєва Т. Х. Таїровським селищним головою згідно з частиною третьою статті 89 указаного Закону (Закон N 595-VIII).

У зв'язку з цим Центральна виборча комісія зазначає, що відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", якщо Комісії стане відомо про порушення законодавства України про вибори і референдуми, виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі з результатів проведених нею перевірок або із засобів масової інформації чи інших джерел, що не суперечать законодавству України, Комісія має право розглянути за власною ініціативою питання, що належать до її повноважень, та прийняти з цього приводу рішення у встановленому вказаним Законом порядку.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регламентує основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост, є Закон України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII) (далі - Закон).

Відповідно до частини першої статті 20 Закону (Закон N 595-VIII) виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Виборчі комісії зобов'язані діяти відповідно до Конституції України та законів України (частина третя статті 19 Закону (Закон N 595-VIII)).

Пунктом 1 частини першої статті 19 Закону (Закон N 595-VIII) визначено, що Центральна виборча комісія є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" передбачено, що Комісія в межах своїх повноважень забезпечує дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів, реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, однакове застосування законодавства України про вибори і референдуми на всій території України.

Водночас слід зазначити, що статтями 21, 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, конституційні права і свободи гарантуються.

Так, громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (стаття 38 Основного Закону України).

Відповідно до статті 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України в порядку, встановленому законом.

За змістом статті 1291 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання.

Згідно з частиною восьмою статті 99 Закону (Закон N 595-VIII) в разі визнання судом рішення відповідної виборчої комісії протиправним, у тому числі з питання установлення підсумків і результатів голосування, встановлення результатів виборів, рішення з цього питання приймається виборчою комісією, рішення якої було визнане протиправним, на підставі рішення суду. При цьому виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, крім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.

Статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України ( N 2747-IV) передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи і підлягає виконанню на всій території України.

У зв'язку з цим Центральна виборча комісія вважає за необхідне зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію у строк до 16 квітня 2018 року прийняти рішення відповідно до частини третьої статті 89 Закону (Закон N 595-VIII) про реєстрацію Хасаєва Т. Х. Таїровським селищним головою.

Звіт про виконання цієї постанови Комісії подати до Центральної виборчої комісії до 16 квітня 2018 року включно.

Враховуючи викладене, відповідно до статей 38, 69, 71, 1291, 140, 141 Конституції України, частин першої (Закон N 595-VIII), третьої статті 19 (Закон N 595-VIII), частини першої статті 20 (Закон N 595-VIII), пункту 16 частини четвертої статті 25 (Закон N 595-VIII), частини третьої статті 89 (Закон N 595-VIII) та частини восьмої статті 99 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII), керуючись частиною першою статті 2, статтями 11 - 13, частиною першою статті 16, пунктами 1, 2 статті 21, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області до 16 квітня 2018 року прийняти рішення про реєстрацію Хасаєва Тимура Хасановича Таїровським селищним головою Овідіопольського району Одеської області згідно з частиною третьою статті 89 Закону України "Про місцеві вибори" (Закон N 595-VIII).

2. Зобов'язати Таїровську селищну виборчу комісію Овідіопольського району Одеської області до 16 квітня 2018 року включно подати до Центральної виборчої комісії звіт про виконання пункту 1 цієї постанови Комісії.

3. Вказати Таїровській селищній виборчій комісії Овідіопольського району Одеської області на необхідність забезпечення реалізації виборчих прав громадян та неухильного дотримання вимог законодавства у своїй діяльності.

4. Копію цієї постанови надіслати Таїровській селищній виборчій комісії Овідіопольського району Одеської області.

5. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

 

Заступник Голови
Центральної виборчої комісії

Ж. УСЕНКО-ЧОРНА
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали