Додаткова копія: Про окремі питання проведення оцінки стійкості

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.07.2018 р. N 20-0009/36665

Банкам України та аудиторським компаніям (за списком)

Про окремі питання проведення оцінки стійкості

В рамках проведення оцінки стійкості банків відповідно до Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків та банківської системи України, затвердженого рішенням Правління Національного банку України від 28 грудня 2017 року N 848-рш (зі змінами) (далі - Технічне завдання) надаємо наступні роз'яснення:

1. Вибірка великих (найбільших) боржників/контрагентів має бути сформована за критеріями, визначеними в п. 18.1 та п. 19.1 Технічного завдання, з врахуванням усіх активних операцій, які перебувають під ризиком дефолту1.


1 Операцій, що обліковуються банком за активними балансовими або позабалансовими рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11 вересня 2017 року N 89 (Постанова N 89) (зі змінами). До таких операцій належать усі види кредитних операцій, операції з придбання цінних паперів, дебіторська заборгованість, у тому числі дебіторська заборгованість за господарською діяльністю, інші активні банківські операції, уключаючи нараховані за всіма цими операціями доходи та надані фінансові зобов'язання, крім відкличних і безризикових.

До базової вибірки активів великих (найбільших) ЮО включаються активи як боржників, так і контрагентів.

Великі кредити для цілей підготовки таблиць до Звіту про результати оцінки якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитними операціями - це кредити, які надано великим (найбільшим) боржникам/контрагентам визначених відповідно до абзацу 1 цього пункту.

2. Вибірка інших (не великих) боржників, для яких перевіряються лише кредити, має бути сформована за критеріями, визначеними в п. 18.2 та п. 19.2 Технічного завдання.

3. Вимоги Технічного завдання до складання вибірки ЮО поширюються на всіх юридичних осіб, визначених Технічним завданням, у тому числі осіб, у яких держава в особі Кабінету Міністрів України або уповноважених ним органів прямо та/або опосередковано є власником більше 50 %. Якість таких активів оцінюється з врахуванням особливостей встановлених Положенням про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 червня 2016 року N 351 (Положення N 351) (зі змінами), та інших нормативних актів Національного банк.

4. Дані про суму, коефіцієнт конверсії та експозицію під ризиком фінансових зобов'язань мають бути відображені в стовпчиках 37 - 40 Таблиці 1.1 та в стовпчиках 40 - 43 Таблиці 1.2 Звіту про результати оцінки якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитними операціями.

 

Директор департаменту
фінансової стабільності

В. В. Ваврищук

Директор департаменту
банківського нагляду

Н. М. Дегтярьова
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали