Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про окремі питання складання статистичної звітності за формою N 555

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.01.2018 р. N 31-0007/5720

Департамент статистики та звітності

Банкам України
Асоціації "Незалежна асоціація банків України"
Асоціації українських банків

Про окремі питання складання статистичної звітності за формою N 555

У зв'язку із набуттям чинності постановою Правління Національного банку України від 20 грудня 2017 року N 134 "Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України" (Постанова N 134)1 та на запити банків надаємо пояснення щодо особливостей складання звіту за формою N 555 "Звіт про переказ безготівкової іноземної валюти" (Постанова N 129):


1 Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджені постановою Правління Національного банку України від 01.03.2016 N 129 (Постанова N 129) (зі змінами)

1. Якщо у звіті відображається лише одна операція з переказу іноземної валюти, сума якої не перевищує 150000 гривень (включно), то така операція не є виключенням і відображається із заповненням усіх колонок звіту за загальними правилами.

2. У разі здійснення переказу іноземної валюти однією сумою на підставі кількох договорів (інших документів) або різних кодів мети переказу, така операція відображається окремими записами у розрізі договорів (інших документів) або кодів мети переказу. Суми, які у розрізі таких договорів (інших документів) не перевищують 150000 гривень (включно), можуть бути консолідовані та відображатись у звіті за правилами консолідованих операцій.

3. Якщо переказ іноземної валюти здійснюється на підставі договору, згідно якого відбулася заміна сторони договору, то в колонках 12 (дата контракту), 13 (номер контракту) зазначаються відповідно номер та дата договору, на підставі якого відбулася така заміна, а в колонці 16 (відомості про операцію) зазначаються номер та дата основного договору.

4. Колонки 12 (дата контракту) та 13 (номер контракту) заповнюються за даними документів, на підставі яких здійснюються операції з переказу коштів, у тому числі розрахунки з платіжними системами, сплата комісійної винагороди, конвертація однієї іноземної валюти в іншу тощо.

5. Операції з повернення дивідендів повинні відображатись:

- з кодом мети переказу "46 - повернення дивідендів". Зазначення коду "32 - доходи від інвестицій" для таких операцій не допускається;

- із зазначенням у колонці 16 (відомості про операцію) дивідендів у розрізі років, за які здійснюється повернення дивідендів, у валюті платежу.

6. Використання у колонці 14 (код індикатора) Довідника індикаторів ризикових фінансових операцій (далі - Довідник) здійснюється із урахуванням наступного:

- за операціями, на які поширюється дія Положення N 369 (Положення N 369)2, зазначається код із Довідника. За операціями, на які не поширюється дія Положення N 369, зазначається код "00 - індикаторів немає";


2 Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників, затверджене постановою Правління Національного банку України N 369 від 15.08.2016 (Положення N 369) (зі змінами).

- за операціями з кодом "80 - наявність двох або більше індикаторів" заповнення колонки 16 (відомості про операцію), здійснюється із зазначенням переліку кодів із Довідника.

 

Директор Департаменту
статистики та звітності

Ю. О. Половньов
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали