Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про окремі технічні вимоги до підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.02.2018 р. N 1/11-1621

Потенційним учасникам конкурсного відбору проектів підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти

Про окремі технічні вимоги до підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році

Відповідно до Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2007 року N 13 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 30 січня 2007 року за N 77/13344, листа Державної установи "Інститут громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва Національної академій медичних наук України" від 28 листопада 2017 року N 30/4185 Міністерство освіти і науки України інформує.

З метою забезпечення єдиного стандарту оформлення та поліграфічного виконання підручників для закладів загальної середньої освіти потенційним учасникам конкурсного відбору проектів підручників для 1 класу закладів загальної середньої освіти та виконавцям державного замовлення на їх видання у 2018 році під час підготовки підручників необхідно врахувати такі окремі технічні вимоги до них:

1. Встановити, що вагу окремого примірника підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти можна збільшувати за погодженістю із замовником не більше ніж на 20 % лише для підручників, що друкуватимуться в одній частині.

2. Для друкування підручників дозволяється використовувати офсетний папір. У виданні необхідно використовувати папір одного виду й однієї маси площі 1 м2 у межах одного накладу. Підручник повинен бути надрукованим на папері, показники якого мають бути не гірші таких:

непрозорість не менше 90 %;

білість від 70 % до 88 %;

маса площі 1 м2 паперу не менше 80 г.

При розрахунку витрат для друку підручників користуватися нормами, затвердженими наказом Держкомвидав СРСР від 21.07.86 N 307. Норми витрати паперу на технологічні потреби виробництва розраховувати згідно з Нормами витрат паперу на технологічні потреби виробництва, затвердженими Держкомітетом СРСР до 01.01.89.

3. Забороняється використання: глибокого друку, вузького накреслення шрифтів, медієвальних шрифтів; скріплення блоку шиттям наопашки; безшовне клейове скріплення блоку, кольорового фону оптичною густиною більше 0,3.

4. Для виготовлення палітурки потрібно використовувати картон з міцною, гладенькою поверхнею, що мінімально забруднюється під час користування; дозволено використання палітурки або обкладинки з поверхневим покриттям (припресовка плівкою).

5. Показники якості імпортних поліграфічних матеріалів мають бути не нижчими від вимог, встановлених у вітчизняних нормативних документах, якщо їхня якість та безпека відповідають вимогам ДСанПіН 5.5.6.012-98.

6. Підручник не повинен містити рекламу.

 

Заступник Міністра

П. Хобзей
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали