Про оподаткування ПДВ послуг пожежної охорони

 

 Підпунктом 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) встановлено, що не є об'єктом оподаткування державні платні послуги, які надаються фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади і місцевого самоврядування та обов'язковість отримання (надання) яких встановлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, отримання ліцензії (дозволу), сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Таким чином, для застосування норми підпункту 3.2.6 пункту 3.2 статті 3 Закону необхідне одночасне виконання таких вимог:

• послуги повинні бути державними і надаватися органом виконавчої влади;

• послуги, які надаються, повинні бути платними;

• обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;

• кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

Щодо оподаткування послуг з охорони, які надаються на підставі договорів підрозділами (загонами, відділеннями і частинами) Державної пожежної охорони МНС України, утримуються за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, то з цих послуг податок на додану вартість справляється у порядку, встановленому вищезазначеним Законом.

Підрозділи Державної пожежної охорони МНС України, які підпадають від вимоги статті 2 Закону, є платниками податку на додану вартість і повинні сплачувати податок у порядку, визначеному законодавством.

Лист від 19.03.2010 р. N 3075/15/16-1516

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали