МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 23 квітня 2012 року N 294

Про організацію медичного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2012 року

На виконання статті 6 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та з метою організації якісного медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2012 року наказую:

1. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, головному лікарю Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції, головним лікарям обласних, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічних станцій, центральних санітарно-епідеміологічних станцій на водному, залізничному, повітряному транспорті:

1.1. Організовувати проведення нарад і семінарів для медичних працівників, яких направляють для роботи в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, з питань оздоровлення, відпочинку та дотримання вимог санітарного законодавства, профілактики травматизму, безпеки життєдіяльності, надання невідкладної медичної допомоги.

1.2. Забезпечити нагляд за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 N 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" та наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 N 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах".

1.3. Вжити заходів щодо безоплатного проведення медичних оглядів та бактеріологічного обстеження працівників закладів оздоровлення та відпочинку державної та комунальної форм власності в закладах охорони здоров'я.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Закріпити за закладами охорони здоров'я за територіальним принципом дитячі заклади оздоровлення та відпочинку для надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригади швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

2.2. Направити для роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку медичних працівників, у першу чергу тих, які мають досвід роботи у таких закладах, та для супроводження груп дітей до місць оздоровлення та відпочинку та у зворотному напрямку.

2.3. Забезпечити обстеження дітей, які від'їжджають до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, якісне оформлення необхідної медичної документації.

2.4. Організувати якісне медичне забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, супровід груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, під час проведення екскурсій, походів, купання дітей у водоймах та здійснювати дієвий контроль щодо медичного забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

2.5. Інформувати про хід проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2012 році Департамент охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України щомісяця, до 30 числа поточного місяця, починаючи з 10 травня 2012 року.

3. Головному лікарю Кримської Республіканської санітарно-епідеміологічної станції, головним лікарям обласних, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічних станцій, центральних санітарно-епідеміологічних станцій на водному, залізничному, повітряному транспорті:

3.1. Забезпечити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за діяльністю закладів оздоровлення та відпочинку дітей, у тому числі за виконанням планів-завдань щодо підготовки до відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, відповідно до заявленої дислокації мережі закладів.

3.2. Забороняти відкриття непідготовлених до роботи влітку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У разі виявлення при перевірках несанкціонованого відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, вжити заходів адміністративного впливу відповідно до вимог чинного законодавства.

3.3. Забезпечити нагляд за додержанням вимог санітарного законодавства, в тому числі щодо якості питної води, харчових продуктів та сировини, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь хімічними речовинами, рослинами тощо.

3.5. Інформацію про здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за закладами оздоровлення і відпочинку дітей у 2012 році подавати до ДЗ "Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України" щомісяця, до 25 числа поточного місяця, починаючи з 10 травня 2012 року.

Узагальнену інформацію подавати щомісяця до 30 числа до Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Моісеєнко Р. О. та Голову Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Головного державного санітарного лікаря України Пономаренка А. М.

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

Р. В. Богатирьова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали